March 7, 2015
|
Illinois College-King FH - Jacksonville, IL
|
200m (Flat)

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Tyler Johnson Junior Pleasant Plains 5:34.67 3:45.98 4:46.04 5:31.81 5:57.55 10
2 Cory Landon Junior Carlinville 3:47.68 3:56.33 4:48.20 3:39.04 5:37.20 8
3 Wilson Pflederer Senior Tremont 5:48.50 4:29.43 4:52.85 5:10.43 3:57.21 6
4 Jon Lee Sophomore Peoria Christian 5:57.59 4:47.24 4:53.10 5:51.72 6:12.24 5
5 Brock Holmes Junior Tremont 5:49.44 6:18.80 4:53.64 6:07.05 5:17.14 4
6 Luke Fischer Senior Peoria Christian 4:22.26 6:14.23 4:54.67 4:42.89 3:46.90 3
7 Jared Galvin Senior Midwest Central 5:57.18 6:09.09 4:57.65 4:48.72 6:15.04 2
8 David Plunkett Junior Pleasant Plains 3:43.22 5:16.73 5:01.64 4:25.45 4:28.46 1
9 Jacob Bryan Freshman Carthage 5:06.30 6:25.14 5:03.26 4:05.64 6:31.21 -
10 Eli Ten Eyck Freshman Pittsfield 5:34.98 4:37.12 5:04.52 6:26.74 5:04.52 -
11 Noah Horton Senior Williamsville 5:46.43 4:17.52 5:06.57 6:14.02 6:20.15 -
12 Jared Owens Freshman Williamsville 4:21.76 6:24.94 5:07.95 4:34.08 3:41.73 -
13 Dalton Moore Junior Rushville-Industry 5:52.65 6:11.54 5:14.86 6:36.73 6:49.32 -
14 Lane Young Junior Eureka 4:18.93 3:44.19 5:15.76 6:37.86 5:18.92 -
15 Brady Cook Junior Liberty 4:17.30 3:45.54 5:17.65 3:58.24 5:58.95 -
16 Austin Baker Sophomore Pawnee 4:52.58 4:30.32 5:18.02 6:50.25 4:01.70 -
17 Brandon Arenz Sophomore Auburn 4:27.18 5:43.52 5:18.07 4:17.64 4:49.45 -
18 Javon Watkins Freshman Madison 4:15.09 3:46.03 5:22.89 4:40.92 6:46.85 -
19 Bailey Maher Sophomore Auburn 4:24.20 6:08.58 5:26.17 4:04.63 5:16.39 -
20 Allen Brown Junior Sangamon Valley 6:33.32 5:30.52 5:30.52 4:54.17 5:00.78 -
21 Ian Steiner Sophomore Sangamon Valley 5:28.48 5:01.38 5:38.63 4:51.23 7:03.29 -
22 Conner Schmidt Junior Carlinville 5:19.87 6:10.91 5:40.28 4:08.41 6:34.73 -
23 Nathan Spaller Senior Mt. Olive 6:52.17 5:44.04 5:40.63 5:33.82 4:18.88 -
24 Tim Trigg Sophomore Litchfield 4:09.51 6:22.81 5:41.79 4:19.76 5:31.54 -
25 Isaac Wiegand Sophomore Deer Creek-Mackinaw 5:56.16 6:30.41 5:42.46 6:44.11 7:11.50 -
26 Justin Bywater Freshman Mt. Olive 7:18.47 5:47.99 5:47.99 7:18.47 6:22.79 -
27 Zach Vespa Sophomore Springfield Lutheran 6:48.90 6:06.96 5:49.48 6:41.91 7:16.85 -
28 Josh Lowy Junior Springfield Lutheran 5:47.28 5:57.80 5:50.78 4:12.57 5:01.67 -
29 Logan Cayce Freshman Staunton 5:50.78 5:15.71 5:50.78 4:19.58 7:29.00 -
30 David Steimel Sophomore Staunton 4:17.83 6:56.76 5:53.18 6:35.57 4:49.61 -
31 Nathan Cooper Senior Pawnee 6:28.84 5:46.03 5:56.73 7:15.21 6:28.84 -
32 Scott Marvin Senior New Berlin 4:30.32 7:50.29 6:10.30 5:59.20 7:02.15 -
33 Adam Howard Junior Routt 7:57.53 5:53.29 6:28.23 6:24.35 5:37.76 -
34 Jayden Ware Junior Routt 7:16.93 7:24.81 6:33.63 6:21.83 8:15.98 -
35 Justin Pollard Sophomore North Greene 5:22.36 5:42.26 6:37.97 6:22.06 5:14.40 -
36 Codey Matthews Junior North Greene 6:46.58 7:38.39 6:38.60 5:26.86 5:54.76 -
37 Ryne Hullett Sophomore New Berlin 7:47.79 6:23.10 6:43.26 8:11.98 4:58.42 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
22 Conner Schmidt Junior Carlinville 5:40.28 -
25 Isaac Wiegand Sophomore Deer Creek-Mackinaw 5:42.46 -
26 Justin Bywater Freshman Mt. Olive 5:47.99 -
27 Zach Vespa Sophomore Springfield Lutheran 5:49.48 -
29 Logan Cayce Freshman Staunton 5:50.78 -
33 Adam Howard Junior Routt 6:28.23 -
34 Jayden Ware Junior Routt 6:33.63 -
35 Justin Pollard Sophomore North Greene 6:37.97 -
36 Codey Matthews Junior North Greene 6:38.60 -
37 Ryne Hullett Sophomore New Berlin 6:43.26 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Dalton Moore Junior Rushville-Industry 5:14.86 6:24.13 6:39.88 5:02.27 6:02.09 6:11.54 -
14 Lane Young Junior Eureka 5:15.76 6:22.07 6:03.13 4:44.19 6:47.33 4:15.77 -
16 Austin Baker Sophomore Pawnee 5:18.02 6:08.91 4:58.94 6:15.27 5:11.66 4:14.42 -
17 Brandon Arenz Sophomore Auburn 5:18.07 4:24.00 6:47.13 6:50.31 4:14.46 4:46.27 -
19 Bailey Maher Sophomore Auburn 5:26.17 5:55.53 5:16.39 6:11.84 5:09.87 6:15.10 -
20 Allen Brown Junior Sangamon Valley 5:30.52 5:04.08 6:43.24 4:07.89 5:20.61 4:01.28 -
21 Ian Steiner Sophomore Sangamon Valley 5:38.63 6:09.11 4:20.75 6:39.59 6:19.27 4:10.59 -
23 Nathan Spaller Senior Mt. Olive 5:40.63 6:38.54 6:31.73 5:40.63 5:03.16 4:32.51 -
24 Tim Trigg Sophomore Litchfield 5:41.79 4:06.09 5:14.45 7:07.24 5:58.88 7:10.66 -
28 Josh Lowy Junior Springfield Lutheran 5:50.78 4:16.07 4:23.09 4:12.57 6:50.42 5:47.28 -
30 David Steimel Sophomore Staunton 5:53.18 4:21.36 6:42.63 5:07.27 6:42.63 5:39.06 -
31 Nathan Cooper Senior Pawnee 5:56.73 4:45.39 6:00.30 5:49.60 7:00.95 5:24.63 -
32 Scott Marvin Senior New Berlin 6:10.30 5:18.46 7:13.26 4:34.03 6:32.52 5:11.06 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Tyler Johnson Junior Pleasant Plains 4:28.88 4:20.30 3:34.53 4:46.04 10
2 Cory Landon Junior Carlinville 5:31.43 4:48.20 5:22.79 4:48.20 8
3 Wilson Pflederer Senior Tremont 5:16.28 6:17.78 5:48.50 4:52.85 6
4 Jon Lee Sophomore Peoria Christian 3:42.76 3:28.11 3:51.55 4:53.10 5
5 Brock Holmes Junior Tremont 3:49.04 6:15.86 6:07.05 4:53.64 4
6 Luke Fischer Senior Peoria Christian 5:50.66 5:38.87 4:01.63 4:54.67 3
7 Jared Galvin Senior Midwest Central 5:51.23 3:43.24 4:48.72 4:57.65 2
8 David Plunkett Junior Pleasant Plains 4:19.41 5:25.78 5:16.73 5:01.64 1
9 Jacob Bryan Freshman Carthage 4:35.97 3:59.58 5:21.46 5:03.26 -
10 Eli Ten Eyck Freshman Pittsfield 6:29.79 3:36.21 6:08.47 5:04.52 -
11 Noah Horton Senior Williamsville 6:14.02 5:12.71 4:20.59 5:06.57 -
12 Jared Owens Freshman Williamsville 4:58.72 5:32.59 5:11.03 5:07.95 -
15 Brady Cook Junior Liberty 6:18.01 6:33.89 5:04.95 5:17.65 -
18 Javon Watkins Freshman Madison 6:37.16 3:58.94 4:44.15 5:22.89 -