March 12-13, 2015
|
South Florida - Tampa, FL

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kelli Williams SR-4 South Florida 5:29.92 4:41.98 4:13.79
2 Katrina Anderson SR-4 LIU Brooklyn 4:30.29 4:50.63 5:48.76
3 Lauren Tarovisky   Florida Gulf Coast 5:57.87 4:50.95 5:57.87
4 Anita Munoz Senior Florida Gulf Coast 3:42.73 5:00.98 5:31.08
5 Melissa Westmoreland SO-2 South Florida 5:02.49 5:02.49 4:59.47
6 Marina DeBiasi FR-1 Florida Tech 4:18.61 5:04.24 5:01.20
7 Esther Jean Louis FR-1 LIU Brooklyn 5:05.59 5:05.59 5:20.87
8 Natalie McCormick SO-2 Saint Leo 4:28.98 5:05.65 4:44.26
9 Irina Bukharin FR-1 Swarthmore 6:35.09 5:08.66 6:04.22
10 Kayla Sullivan FR-1 Tampa 5:58.08 5:08.69 4:28.56
11 Lauren Nygren SR-4 Webber 4:25.53 5:08.75 4:03.92
12 Regan Farrow   Florida Gulf Coast 4:23.32 5:09.78 4:14.02
13 Sarah Leary SO-2 South Florida 4:35.90 5:09.99 3:58.70
14 Emily Iseley FR-1 Florida Tech 6:15.79 5:15.79 4:25.27
15 Mary Alice Smoot FR-1 Tampa 5:28.54 5:15.90 5:31.70
16 Ellyn Willse JR-3 Florida Tech 5:44.59 5:16.13 3:47.62
17 Emily Hernandez FR-1 Nova Southeastern 5:26.56 5:17.04 4:10.47
18 Rachel Zachar SR-4 Nova Southeastern 3:54.38 5:21.06 5:59.59
19 Tiffany Gargiulo SO-2 Saint Leo 3:46.00 5:22.85 5:58.37
20 Tori Ehrhardt JR-3 Tampa 4:47.04 5:26.18 5:39.23
21 Kathi Whitfield SO-2 Webber 4:50.65 5:26.57 4:24.53
22 Kelsey Fox SO-2 Nova Southeastern 5:32.03 5:28.74 5:15.59
23 Rose Bastain JR-3 Tampa 5:14.12 5:30.65 7:03.24
24 Alicia Konstantinovic SO-2 South Florida 4:51.23 5:30.94 6:13.97
25 Simone Frauenfelder FR-1 South Florida 4:04.96 5:31.02 4:57.92
26 Shelby Adams JR-3 Saint Leo 5:37.69 5:31.06 4:18.23
27 Emily Perkinson   Florida Gulf Coast 4:41.82 5:31.55 6:57.76
28 Alyssa Rodale FR-1 South Florida 6:10.44 5:39.85 6:47.82
29 Emily Perez FR-1 Southeastern U. 6:43.87 5:48.16 7:11.72
30 Jacinda Miller   Valdosta State 5:32.10 5:49.57 5:00.63
31 Jayna Baldwin JR-3 Florida Memorial 6:57.65 5:56.96 4:49.14
32 Sarah France FR-1 Edward Waters 6:47.24 6:03.60 7:41.78
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Kelli Williams SR-4 South Florida 5:49.66 3:56.87 4:41.98 3:54.05 5:24.28 4:02.51
2 Katrina Anderson SR-4 LIU Brooklyn 3:32.16 4:50.63 4:50.63 3:55.41 3:23.44 3:58.32
3 Lauren Tarovisky   Florida Gulf Coast 5:49.14 5:22.96 4:50.95 4:18.95 4:16.04 4:27.68
4 Anita Munoz Senior Florida Gulf Coast 5:03.99 6:28.27 5:00.98 5:43.12 3:57.78 3:51.76
5 Melissa Westmoreland SO-2 South Florida 4:20.15 5:38.79 5:02.49 4:35.27 4:35.27 3:55.95
6 Marina DeBiasi FR-1 Florida Tech 5:40.75 4:21.65 5:04.24 5:22.50 4:09.48 5:59.01
9 Irina Bukharin FR-1 Swarthmore 6:19.66 6:01.14 5:08.66 6:25.83 4:25.45 4:03.85
11 Lauren Nygren SR-4 Webber 5:11.84 4:03.92 5:08.75 4:56.40 4:40.97 3:36.13
12 Regan Farrow   Florida Gulf Coast 4:10.93 4:07.83 5:09.78 4:01.63 6:42.72 6:08.64
13 Sarah Leary SO-2 South Florida 3:58.70 4:32.80 5:09.99 5:00.69 5:47.19 6:27.49
14 Emily Iseley FR-1 Florida Tech 4:44.22 4:56.85 5:15.79 5:09.48 5:09.48 4:22.11
15 Mary Alice Smoot FR-1 Tampa 5:31.70 4:22.20 5:15.90 5:47.49 5:00.11 5:53.81
16 Ellyn Willse JR-3 Florida Tech 6:16.20 5:38.26 5:16.13 6:28.84 4:47.68 5:35.10
17 Emily Hernandez FR-1 Nova Southeastern 3:51.44 4:54.85 5:17.04 4:29.49 5:55.09 4:00.95
18 Rachel Zachar SR-4 Nova Southeastern 4:16.85 5:24.27 5:21.06 3:54.38 6:18.85 6:54.17
22 Kelsey Fox SO-2 Nova Southeastern 6:01.62 5:12.31 5:28.74 3:56.70 4:49.30 3:50.12
25 Simone Frauenfelder FR-1 South Florida 6:07.44 3:55.03 5:31.02 6:10.75 6:40.54 7:07.02
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Esther Jean Louis FR-1 LIU Brooklyn 5:39.21 5:05.59 6:12.82 3:52.25 4:56.43 4:31.98 6:25.05
8 Natalie McCormick SO-2 Saint Leo 6:19.01 5:05.65 5:30.11 4:28.98 5:51.50 4:56.48 6:31.24
10 Kayla Sullivan FR-1 Tampa 4:03.87 5:08.69 3:57.70 6:28.95 6:25.87 3:48.43 5:55.00
19 Tiffany Gargiulo SO-2 Saint Leo 3:55.68 5:22.85 4:37.66 4:05.37 6:53.25 4:47.34 6:50.02
20 Tori Ehrhardt JR-3 Tampa 4:40.52 5:26.18 6:50.99 4:20.95 4:24.21 4:14.42 7:00.78
21 Kathi Whitfield SO-2 Webber 5:00.45 5:26.57 6:31.89 6:48.22 6:28.62 6:15.56 6:35.15
23 Rose Bastain JR-3 Tampa 6:36.78 5:30.65 5:20.73 4:11.30 5:33.96 5:40.57 5:00.90
24 Alicia Konstantinovic SO-2 South Florida 5:24.33 5:30.94 4:28.07 5:34.25 4:04.90 4:51.23 5:17.71
26 Shelby Adams JR-3 Saint Leo 6:20.72 5:31.06 5:44.31 5:01.27 4:01.68 6:24.03 6:20.72
27 Emily Perkinson   Florida Gulf Coast 6:51.13 5:31.55 5:54.76 4:25.24 4:41.82 4:58.40 6:44.50
28 Alyssa Rodale FR-1 South Florida 4:04.70 5:39.85 4:08.09 4:38.68 6:17.24 4:38.68 3:57.90
29 Emily Perez FR-1 Southeastern U. 4:14.16 5:48.16 6:40.39 4:10.68 6:05.57 4:45.50 4:48.98
30 Jacinda Miller   Valdosta State 6:31.52 5:49.57 4:22.18 4:15.19 6:49.00 6:55.99 4:25.68
31 Jayna Baldwin JR-3 Florida Memorial 6:25.52 5:56.96 5:31.98 7:01.22 4:17.02 4:56.28 4:34.86
32 Sarah France FR-1 Edward Waters 5:49.06 6:03.60 5:41.79 5:56.33 6:47.24 5:12.70 7:30.87