February 13, 2015
|
U. of St. Thomas-Anderson FH - St. Paul, MN
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Catherine Whitcomb SR-4 Winona State 58.40 46.72 1:06.00 1:14.76 51.98 1:11.25
2 Kelsey Bethke SR-4 Winona State 58.80 55.28 56.45 48.22 52.92 47.63
3 Megan Seidl SO-2 Winona State 58.95 1:00.13 1:04.26 1:14.28 41.86 1:01.31
4 Brittany Schyvinck FR-1 Winona State 59.65 59.06 1:15.16 1:05.62 1:09.79 44.74
5 Taylor Vogel JR-3 Winona State 59.79 1:12.35 41.86 50.83 41.86 44.85
6 Jess Rupnow JR-3 Wis.-Eau Claire 1:00.11 1:15.74 1:09.73 53.50 1:07.33 52.90
7 Ali Skluzacek SO-2 Winona State 1:00.73 43.12 46.77 44.94 55.27 1:02.56
8 Bolade Jinadu   Unattached 1:00.89 1:17.33 58.46 47.50 1:08.20 50.54
9 Karina Elford FR-1 Winona State 1:00.97 53.66 50.00 1:02.80 1:07.68 1:07.68
10 Natalie Broome FR-1 Minnesota 1:02.16 1:09.00 1:10.87 1:18.33 1:17.08 59.68
11 Ashleigh Buergi FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.39 1:16.12 1:07.39 1:04.27 58.03 46.17
12 Keely Smith FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:02.66 53.26 1:01.41 1:17.08 50.76 1:00.16
13 Kayla Roberge SR-4 Augsburg 1:02.84 1:01.59 53.42 52.79 1:10.38 1:05.99
14 Liz Smits   Unattached 1:02.87 1:00.36 1:15.45 50.30 1:17.96 1:13.56
15 Taylor Domro FR-1 Wis.-Eau Claire 1:02.92 1:12.36 1:01.04 1:20.54 1:16.14 51.60
16 Taylor Wirth JR-3 Wis.-Eau Claire 1:02.98 54.17 55.43 1:04.24 52.91 1:18.10
17 Calla Karl SR-4 Wis.-Eau Claire 1:03.06 55.50 1:19.46 57.39 1:20.72 1:15.05
18 Hannah Helstad FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:03.49 1:07.30 45.72 1:06.67 45.72 1:22.54
19 Summer Ellefson JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:03.52 1:21.31 58.44 1:16.86 1:04.16 1:22.58
20 Emma Sapiro JR-3 Wis.-Stout 1:03.64 1:08.74 1:19.55 1:22.10 59.19 1:04.28
21 Leah Engebretson JR-3 Wis.-Eau Claire 1:03.91 1:00.08 56.88 56.24 1:21.81 1:10.31
22 Taylor Lather FR-1 Wis.-Eau Claire 1:04.52 47.10 1:05.81 1:10.33 50.33 1:05.81
23 Natalie Kintop SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:05.23 1:05.89 1:19.58 56.75 1:08.50 59.36
24 Katrina Von Arx JR-3 Wis.-Eau Claire 1:05.32 1:05.98 49.65 57.49 1:20.35 1:10.55
25 Emma Bassier FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:05.83 1:25.58 1:07.15 1:05.83 48.72 49.38
26 Mikayla Dockendorf SO-2 Wis.-Eau Claire 1:06.07 1:02.77 57.48 1:03.43 1:01.45 53.52
27 Kacie Bertrand FR-1 Wis.-Eau Claire 1:06.16 59.55 1:16.09 1:14.10 58.89 1:22.70
28 Rebecca Sultany FR-1 Winona State 1:07.18 1:04.50 1:19.95 51.06 55.09 53.08
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Catherine Whitcomb SR-4 Winona State 43.80 51.40 46.14 1:09.50 58.40 1:06.00
2 Kelsey Bethke SR-4 Winona State 58.80 1:09.39 1:15.27 41.75 58.80 44.10
3 Megan Seidl SO-2 Winona State 1:12.51 56.60 1:08.98 1:09.56 58.95 1:16.64
4 Brittany Schyvinck FR-1 Winona State 48.92 1:16.36 48.92 55.48 59.65 45.93
5 Taylor Vogel JR-3 Winona State 47.84 1:11.15 49.03 42.45 59.79 1:14.74
8 Bolade Jinadu   Unattached 1:00.29 59.07 1:08.81 49.32 1:00.89 56.63
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Jess Rupnow JR-3 Wis.-Eau Claire 47.49 57.11 1:18.15 1:00.11 1:12.14 59.51
7 Ali Skluzacek SO-2 Winona State 1:08.63 58.30 1:18.35 1:00.73 44.94 1:05.59
9 Karina Elford FR-1 Winona State 51.22 1:13.78 54.88 1:00.97 48.78 1:02.19
11 Ashleigh Buergi FR-1 Wis.-Eau Claire 57.40 45.55 1:04.89 1:02.39 1:12.38 46.80
17 Calla Karl SR-4 Wis.-Eau Claire 49.82 1:10.00 1:04.33 1:03.06 1:06.85 1:15.68
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Keely Smith FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:01.41 1:02.66 1:19.58 45.12 59.53
14 Liz Smits   Unattached 1:14.19 1:02.87 59.73 53.44 59.73
15 Taylor Domro FR-1 Wis.-Eau Claire 45.94 1:02.92 54.74 54.12 1:03.55
16 Taylor Wirth JR-3 Wis.-Eau Claire 59.21 1:02.98 1:03.61 46.61 1:19.99
19 Summer Ellefson JR-3 St. Thomas (Minn.) 52.73 1:03.52 50.18 1:17.50 1:05.43
21 Leah Engebretson JR-3 Wis.-Eau Claire 1:03.91 1:03.91 1:02.64 1:15.42 1:09.03
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Natalie Broome FR-1 Minnesota 1:02.16
13 Kayla Roberge SR-4 Augsburg 1:02.84
18 Hannah Helstad FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:03.49
20 Emma Sapiro JR-3 Wis.-Stout 1:03.64
22 Taylor Lather FR-1 Wis.-Eau Claire 1:04.52
24 Katrina Von Arx JR-3 Wis.-Eau Claire 1:05.32
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
23 Natalie Kintop SO-2 St. Thomas (Minn.) 1:17.63 1:05.23
25 Emma Bassier FR-1 St. Thomas (Minn.) 1:11.10 1:05.83
26 Mikayla Dockendorf SO-2 Wis.-Eau Claire 1:22.59 1:06.07
27 Kacie Bertrand FR-1 Wis.-Eau Claire 51.61 1:06.16
28 Rebecca Sultany FR-1 Winona State 1:21.96 1:07.18