February 7, 2015
|
South Dakota-DakotaDome - Vermillion, SD
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dan Larscheid SR-4 Morningside 10:35.56 11:02.26 10:46.24 10:51.58 8:54.08
1 Mubarik Musa SO-2 South Dakota 8:48.67 8:27.53 7:45.23 6:52.37 8:48.67
2 Lane Tibbs FR-1 Dakota Wesleyan 11:26.74 8:08.96 9:31.37 9:03.90 9:09.39
2 Taylor Chapman SR-4 South Dakota 9:37.51 10:52.37 8:44.04 9:00.08 8:54.73
3 Jake Weber FR-1 Morningside 11:54.32 11:15.85 10:26.40 9:31.45 9:09.47
3 Isaac Allen JR-3 South Dakota 11:30.01 9:31.42 7:48.99 10:57.67 8:59.07
4 Aaron Breyer FR-1 South Dakota 9:45.97 11:02.64 11:35.49 7:50.97 9:07.63
4 Joshua Monson SR-4 Mount Marty 9:48.99 10:33.44 8:53.43 8:58.98 9:15.65
5 Duane Jongeling   South Dakota St. 8:37.88 10:55.61 10:55.61 7:42.79 9:10.93
5 Jacob Klein FR-1 Morningside 7:03.79 9:39.92 11:09.14 9:51.07 9:17.61
6 Brice Cowman FR-1 South Dakota 6:33.95 10:21.44 11:55.76 11:55.76 9:14.85
6 Gage Blaschke JR-3 Mount Marty 8:32.49 8:55.02 7:41.80 6:51.12 9:23.17
7 Ryan Bauermeister FR-1 South Dakota 11:25.09 7:08.88 6:57.74 7:03.31 9:16.98
7 Jeremiah Panec FR-1 Dakota Wesleyan 9:44.58 12:13.58 9:44.58 9:50.31 9:33.11
8 Matthew Schilmoeller FR-1 South Dakota 8:18.87 6:49.18 10:10.97 10:55.81 9:20.52
8 Zach Waite FR-1 Morningside 12:00.24 7:58.24 11:14.15 8:32.81 9:36.19
9 Brant Haase SR-4 South Dakota 7:07.71 9:17.15 10:58.44 9:39.66 9:22.77
9 Austin Hamm JR-3 South Dakota St. 8:43.38 9:22.77 7:41.48 10:02.17 9:22.77
9 Ben Brockmueller SO-2 Dordt 10:12.44 7:24.89 11:21.77 9:03.11 9:37.77
10 Jaden Lux SO-2 Morningside 11:19.87 12:06.35 7:44.87 6:52.57 9:41.08
11 Josiah Belzer   Unattached 8:31.44 9:47.00 9:58.62 8:08.20 9:41.18
12 Quinn Groff SO-2 Morningside 8:44.38 9:07.69 7:40.29 10:35.08 9:42.64
13 Adam Daane FR-1 Dordt 8:17.30 9:56.77 11:06.97 6:55.40 9:45.06
14 Alex Van Ginkel FR-1 Dordt 12:37.80 10:57.94 8:31.08 11:44.93 9:47.44
15 David Te Krony SO-2 Dordt 9:48.78 10:25.58 9:11.98 12:46.64 10:13.31
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Lane Tibbs FR-1 Dakota Wesleyan 11:15.75 9:09.39
4 Joshua Monson SR-4 Mount Marty 11:34.57 9:15.65
6 Gage Blaschke JR-3 Mount Marty 11:49.60 9:23.17
7 Ryan Bauermeister FR-1 South Dakota 10:34.96 9:16.98
7 Jeremiah Panec FR-1 Dakota Wesleyan 12:07.85 9:33.11
8 Matthew Schilmoeller FR-1 South Dakota 7:45.24 9:20.52
8 Zach Waite FR-1 Morningside 11:37.19 9:36.19
10 Jaden Lux SO-2 Morningside 9:46.89 9:41.08
11 Josiah Belzer   Unattached 9:52.81 9:41.18
12 Quinn Groff SO-2 Morningside 7:46.12 9:42.64
13 Adam Daane FR-1 Dordt 8:29.01 9:45.06
14 Alex Van Ginkel FR-1 Dordt 7:55.83 9:47.44
15 David Te Krony SO-2 Dordt 8:16.79 10:13.31
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mubarik Musa SO-2 South Dakota 8:06.38 8:59.25 6:57.65 8:48.67 11:27.28 8:53.96 10:23.83
1 Dan Larscheid SR-4 Morningside 8:11.36 10:03.51 8:00.68 8:54.08 11:18.29 7:55.34 11:28.97
2 Taylor Chapman SR-4 South Dakota 9:53.55 6:35.70 8:49.39 8:54.73 8:54.73 6:30.36 6:25.01
3 Isaac Allen JR-3 South Dakota 11:08.45 7:00.48 9:15.25 8:59.07 9:47.59 6:49.70 6:33.53
3 Jake Weber FR-1 Morningside 7:58.04 7:36.06 7:08.59 9:09.47 6:46.61 6:24.63 9:36.95
4 Aaron Breyer FR-1 South Dakota 7:45.49 11:02.64 7:34.54 9:07.63 9:40.49 11:02.64 9:51.44
5 Jacob Klein FR-1 Morningside 8:27.43 9:12.04 10:13.38 9:17.61 9:39.92 11:59.32 7:53.97
5 Duane Jongeling   South Dakota St. 7:26.26 10:06.03 11:50.70 9:10.93 7:26.26 7:59.31 10:33.57
6 Brice Cowman FR-1 South Dakota 7:18.34 10:32.53 8:02.72 9:14.85 11:22.47 11:44.66 8:13.82
9 Ben Brockmueller SO-2 Dordt 7:19.11 7:36.44 11:33.33 9:37.77 11:10.22 11:44.88 10:47.11
9 Austin Hamm JR-3 South Dakota St. 11:37.84 10:52.82 11:43.47 9:22.77 11:43.47 11:15.33 8:26.50
9 Brant Haase SR-4 South Dakota 9:00.26 10:47.19 11:15.33 9:22.77 10:24.68 9:39.66 6:39.57