January 30, 2015
|
Principia-Jim Crafton Training Center - Elsah, IL
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nate Richards SO-2 Principia 6:13.07 8:40.19 8:45.44 6:18.32 7:21.37
2 Anthony Allen SR-4 Maryville (Mo.) 9:12.36 10:37.34 8:51.11 8:45.80 6:11.78
3 Luke Padesky JR-3 SIU-Edwardsville 9:04.03 8:05.36 8:53.36 6:13.36 7:12.03
4 Daniel Stults UN St. Louis Track Club 7:20.22 8:40.75 8:56.85 9:34.43 7:57.80
5 Zach Boyle SR-4 Maryville (Mo.) 7:51.33 10:12.18 9:01.75 7:02.57 11:38.86
6 Kwin Keuter UN Big River Running 7:40.57 11:44.40 9:01.84 8:18.50 11:01.05
7 Jesse Edwards JR Westminster College 8:08.54 9:31.81 9:15.15 7:57.43 10:43.98
8 Alan King UN Unattached 11:05.73 11:50.48 9:19.43 8:34.68 6:53.98
9 Danny Lindaman SR Westminster College 7:28.53 10:44.76 9:20.66 6:54.89 9:59.91
10 Trent Evans GR Wash U Track Club 7:03.93 11:18.29 9:25.24 6:52.63 7:26.54
11 Jason Hickson SR-4 Webster 11:54.42 8:01.95 9:27.00 8:58.65 7:22.26
12 Kyle Gabrielson FR-1 William Woods 11:53.25 8:10.72 9:30.60 6:39.42 10:27.66
13 Glen Tuebner FR Westminster College 9:46.29 8:31.57 9:34.79 8:20.07 8:54.56
14 Ben Barber SR-4 Greenville 10:06.80 11:27.70 9:37.90 12:13.94 8:05.44
15 Seth Burnette JR-3 Kentucky Wesleyan 10:55.82 9:51.41 9:45.55 7:42.59 8:06.01
16 Andrew Wohlschlaeger FR-1 Truman 11:31.57 10:43.88 9:56.18 11:55.42 9:20.41
17 Seth Applegate SO-2 Kentucky Wesleyan 10:00.60 9:18.56 10:00.60 9:42.59 11:18.68
18 Andrew O'Sullivan FR Wash U Track Club 12:21.70 8:12.44 10:07.95 10:44.43 12:27.78
19 Dalton Rolland FR-1 Truman 9:02.28 9:57.12 10:09.30 9:51.03 8:25.72
20 Yang Pan SR-4 St. Louis Pharmacy 12:09.43 12:46.20 10:12.96 10:49.74 12:03.30
21 Dylan Walton FR-1 Kentucky Wesleyan 12:35.80 12:42.15 10:35.12 7:43.64 12:54.85
22 Matt McKenzie JR-3 St. Louis Pharmacy 9:09.51 10:33.55 10:46.48 10:20.62 10:52.95
23 Jeremy Garrett FR Rend Lake College 8:49.31 13:03.38 11:45.74 15:03.35 11:10.46
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Nate Richards SO-2 Principia 8:45.44 9:16.97
2 Anthony Allen SR-4 Maryville (Mo.) 8:51.11 10:42.65
3 Luke Padesky JR-3 SIU-Edwardsville 8:53.36 6:45.36
4 Daniel Stults UN St. Louis Track Club 8:56.85 8:40.75
5 Zach Boyle SR-4 Maryville (Mo.) 9:01.75 11:11.77
6 Kwin Keuter UN Big River Running 9:01.84 9:50.61
7 Jesse Edwards JR Westminster College 9:15.15 8:52.95
8 Alan King UN Unattached 9:19.43 7:44.33
9 Danny Lindaman SR Westminster College 9:20.66 11:18.40
10 Trent Evans GR Wash U Track Club 9:25.24 11:01.33
11 Jason Hickson SR-4 Webster 9:27.00 10:52.05
12 Kyle Gabrielson FR-1 William Woods 9:30.60 11:58.96
13 Glen Tuebner FR Westminster College 9:34.79 7:57.08
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Ben Barber SR-4 Greenville 9:37.90 10:18.36 11:27.70
15 Seth Burnette JR-3 Kentucky Wesleyan 9:45.55 9:22.13 10:03.12
16 Andrew Wohlschlaeger FR-1 Truman 9:56.18 7:56.95 8:50.60
17 Seth Applegate SO-2 Kentucky Wesleyan 10:00.60 10:06.61 7:00.42
18 Andrew O'Sullivan FR Wash U Track Club 10:07.95 12:15.62 9:07.16
19 Dalton Rolland FR-1 Truman 10:09.30 11:40.70 9:08.37
20 Yang Pan SR-4 St. Louis Pharmacy 10:12.96 8:04.24 12:03.30
21 Dylan Walton FR-1 Kentucky Wesleyan 10:35.12 13:32.96 13:07.55
22 Matt McKenzie JR-3 St. Louis Pharmacy 10:46.48 12:49.32 11:57.60
23 Jeremy Garrett FR Rend Lake College 11:45.74 13:10.43 11:45.74