April 2- 4, 2015
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Girls 1600m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Kelly Aponte Junior St. Augustine 6:36.06 6:20.71 5:07.02 5:50.01
2 Megan Giovanniello Sophomore Estero 5:28.65 5:53.45 5:10.04 4:57.64
3 Josie Wirtz Freshman Marist 4:32.11 5:25.27 5:12.76 5:56.55
4 Lindsay Tomaini Junior Community School (Naples) 5:16.82 5:38.78 5:13.68 6:16.42
5 Cate Ambrose Sophomore Riverside 3:53.15 6:18.08 5:15.06 4:43.56
6 Ashley Fallow Sophomore Riverside 4:31.86 6:00.37 5:16.11 5:35.08
7 Victoria Hoppe Senior Westminster Christian 4:52.58 6:40.71 5:18.02 3:55.34
8 Annie Allmark Sophomore Suncoast 6:09.53 4:49.89 5:18.56 3:58.92
9 Caitlyn Farrell   Cherokee High School 5:06.66 6:00.96 5:19.43 4:53.88
10 Annika Sison Junior Dr. Phillips 6:39.32 4:18.76 5:19.45 4:18.76
11 Lindsay Shealy Senior Armwood 5:13.71 5:52.13 5:20.11 6:36.94
12 Maria Fernandez Freshman Doral Academy 6:44.04 6:56.86 5:20.66 5:20.66
13 Isabella Whelan Junior Buchholz 4:10.19 5:59.24 5:20.75 4:35.85
14 Kianna Bonnet Junior Seabreeze 6:54.08 6:28.40 5:20.99 4:13.59
15 Rayah Anderssohn 7 Doral Academy 4:53.94 5:35.93 5:23.01 5:48.85
16 Sabrina Siegel Senior East Lake 5:23.61 4:22.13 5:23.61 3:59.48
17 Brianna Rischar Senior St. Thomas Aquinas 4:44.94 5:56.17 5:23.79 6:09.12
18 Kayla Easterly Sophomore North Fort Myers 4:10.23 5:50.97 5:24.97 3:57.23
19 Mackenzie Brown Sophomore Sarasota 4:10.30 6:43.08 5:25.06 4:13.55
20 Natasha Strump Sophomore Westminster Christian 3:48.25 4:56.72 5:26.06 6:50.84
21 Lauren Ashbacker   Palmetto Ridge High Schoo 6:06.88 5:53.78 5:27.57 4:22.06
22 Alyssa Bayliff Senior Seabreeze 6:46.35 5:04.77 5:27.70 6:26.69
23 Sophia Clark Senior Flagler Palm Coast 6:56.81 6:33.83 5:28.19 4:09.43
24 Bridget Morse Freshman Columbia 6:40.58 7:00.28 5:28.34 6:57.00
25 Makayla Byrd Senior Alonso 7:03.70 6:07.87 5:28.45 4:55.61
26 Annika Mursten Sophomore Douglas 6:47.88 7:01.03 5:28.93 4:52.75
27 Jillian Felton Freshman Crystal River 4:46.94 7:05.46 5:29.81 6:58.86
28 Taylor Melnick Senior Circle Christian 4:50.80 7:06.28 5:30.45 5:37.06
29 Octavia Gonzalez Senior St. Cloud 5:34.02 6:07.09 5:30.71 4:01.42
30 Asia Newsome Freshman Osceola (Kissimmee) 4:57.74 4:54.43 5:30.82 6:50.22
31 Dana Elkalazani   Freedom (Tampa) 5:51.55 4:35.27 5:31.65 4:18.69
32 Erica Lersch Senior East Lake 5:19.65 5:29.63 5:32.96 5:16.32
33 Carter Page Junior Gainesville 5:16.53 4:29.88 5:33.18 4:53.20
34 Kate Loshkareva Junior Community School (Naples) 6:27.34 6:10.64 5:33.91 6:03.97
35 Morgan Feldt Senior South Sumter 5:37.77 4:22.71 5:41.18 4:22.71
36 Johanna Freeman Senior Lake Mary 5:43.52 6:35.05 5:43.52 6:31.62
37 Alexandria Baba Sophomore Freedom (Orlando) 6:04.92 5:13.28 5:44.26 4:35.41
38 Amber Winton Sophomore Fort Myers 5:06.56 6:15.44 5:44.44 4:18.33
39 Katrina Wynne Freshman South Fork 6:29.72 7:04.21 5:44.88 6:19.37
40 Kayla Wilson Senior Gainesville 4:53.61 7:08.32 5:45.42 4:15.61
41 Rania Benbrahim Sophomore West Orange 4:12.47 6:37.73 5:45.85 5:52.77
42 PAYTON RAJOTTE Senior New Smyrna Beach 6:20.52 4:50.58 5:45.92 7:22.78
43 Karah Hammontree Junior Circle Christian 4:30.20 4:54.44 5:46.40 5:53.33
44 Sarah Tran Freshman University (Orlando) 5:20.24 4:31.51 5:48.08 7:08.14
45 Magdelena Ford   Freedom (Tampa) 4:24.13 4:06.52 5:52.17 4:31.17
46 Corey Pethers Sophomore Island Coast 6:00.31 4:27.56 5:56.74 7:43.77
47 Fiona Kurland Freshman Fort Myers 4:45.60 4:45.60 5:56.99 5:56.99
48 Madison Weeks Freshman Naples 7:12.37 5:35.89 5:57.33 5:35.89
49 Isibella Snyder Freshman Island Coast 7:08.80 7:19.52 5:57.33 5:57.33
50 Nicole Demeter Senior Lake Mary 6:19.12 7:12.77 5:57.66 4:10.37
51 Jessica Edwards 6 Canterbury (FM) 5:16.41 6:06.75 5:59.55 4:54.84
52 Nicole Morse Junior Columbia 5:05.66 4:29.70 5:59.59 7:18.70
53 Cheyenne Hodges 8 Fort White 4:56.54 5:29.09 6:01.63 5:54.40
54 Alejandra Bahena Freshman Celebration 6:42.36 7:00.48 6:02.48 6:16.98
55 Kayla Skelton Sophomore Alonso 7:18.76 5:11.85 6:02.61 5:44.48
56 Maddie Traver Sophomore Wiregrass Ranch 5:34.01 6:46.62 6:03.05 5:34.01
57 Sheridan Placensia Freshman Fort White 5:56.75 4:36.67 6:04.03 5:02.15
58 Jessica Martin Sophomore St. Cloud 6:48.40 5:24.53 6:04.64 4:59.01
59 Cianna Gopie Junior Flagler Palm Coast 7:12.29 5:00.40 6:06.34 5:48.03
60 Brenna DeLong Freshman Clearwater 7:12.57 6:02.92 6:06.58 7:19.90
61 Madeline Sgro Junior Oakleaf 7:46.75 4:24.62 6:07.52 4:46.67
62 Christina Hernandez Sophomore Bloomingdale 5:58.05 5:39.40 6:12.96 7:35.02
63 Erika Gaebel Junior DeLand 7:28.53 6:51.15 6:13.77 7:43.48
64 Megan Sullivan Junior Naples 5:29.73 5:29.73 6:14.69 4:48.52
65 Julia Blankenbaker Sophomore Wiregrass Ranch 5:45.72 8:01.00 6:15.78 4:26.81
66 Alyssa Merryman Sophomore Clearwater 4:50.46 5:47.05 6:17.22 7:55.30
67 Theoni Chitty Sophomore Coral Glades 5:42.78 5:42.78 6:20.86 4:41.84
68 Jessica Follmer Sophomore Bloomingdale 6:40.60 5:24.30 6:21.52 8:00.72
69 Shandra Gordon Junior Lakewood 4:35.90 7:32.17 6:23.19 7:32.17
70 Dominique Reyes Junior Anclote 7:52.72 5:21.60 6:27.47 7:48.84
71 Xiomara Lou Senior South Plantation 6:31.91 7:18.94 6:31.91 7:30.70
72 Grace Cairns Freshman DeLand 7:24.05 6:20.04 6:40.04 6:48.04
  Rachel Osman Sophomore Coral Reef DNF DNF DNF DNF
  Sarah Edens Senior Buchholz DNF DNF DNF DNF
  Maggie Parrish Junior Chamberlain DNF DNF DNF DNF
  Katherine Potts Junior Nease DNF DNF DNF DNF
  Kaitlyn Soltis Sophomore University (Orlando) DNF DNF DNF DNF
Girls 1600m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kelly Aponte Junior St. Augustine 5:07.02
2 Megan Giovanniello Sophomore Estero 5:10.04
3 Josie Wirtz Freshman Marist 5:12.76
4 Lindsay Tomaini Junior Community School (Naples) 5:13.68
7 Victoria Hoppe Senior Westminster Christian 5:18.02
8 Annie Allmark Sophomore Suncoast 5:18.56
11 Lindsay Shealy Senior Armwood 5:20.11
19 Mackenzie Brown Sophomore Sarasota 5:25.06
20 Natasha Strump Sophomore Westminster Christian 5:26.06
22 Alyssa Bayliff Senior Seabreeze 5:27.70
24 Bridget Morse Freshman Columbia 5:28.34
29 Octavia Gonzalez Senior St. Cloud 5:30.71
35 Morgan Feldt Senior South Sumter 5:41.18
  Kaitlyn Soltis Sophomore University (Orlando) DNF
  Sarah Edens Senior Buchholz DNF
Girls 1600m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Cate Ambrose Sophomore Riverside 5:15.06
6 Ashley Fallow Sophomore Riverside 5:16.11
9 Caitlyn Farrell   Cherokee High School 5:19.43
10 Annika Sison Junior Dr. Phillips 5:19.45
12 Maria Fernandez Freshman Doral Academy 5:20.66
13 Isabella Whelan Junior Buchholz 5:20.75
14 Kianna Bonnet Junior Seabreeze 5:20.99
15 Rayah Anderssohn 7 Doral Academy 5:23.01
18 Kayla Easterly Sophomore North Fort Myers 5:24.97
21 Lauren Ashbacker   Palmetto Ridge High Schoo 5:27.57
23 Sophia Clark Senior Flagler Palm Coast 5:28.19
26 Annika Mursten Sophomore Douglas 5:28.93
27 Jillian Felton Freshman Crystal River 5:29.81
30 Asia Newsome Freshman Osceola (Kissimmee) 5:30.82
32 Erica Lersch Senior East Lake 5:32.96
33 Carter Page Junior Gainesville 5:33.18
37 Alexandria Baba Sophomore Freedom (Orlando) 5:44.26
  Maggie Parrish Junior Chamberlain DNF
  Rachel Osman Sophomore Coral Reef DNF
  Katherine Potts Junior Nease DNF
Girls 1600m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Sabrina Siegel Senior East Lake 5:23.61 6:47.75 5:20.38 6:05.68 3:56.24 6:41.28 5:55.98
17 Brianna Rischar Senior St. Thomas Aquinas 5:23.79 3:56.37 6:57.69 5:20.56 4:51.42 6:09.12 6:31.79
25 Makayla Byrd Senior Alonso 5:28.45 4:49.04 4:45.76 3:56.49 5:58.01 3:56.49 5:28.45
28 Taylor Melnick Senior Circle Christian 5:30.45 5:17.24 4:17.76 6:56.37 6:46.46 4:57.41 4:57.41
31 Dana Elkalazani   Freedom (Tampa) 5:31.65 4:22.01 5:51.55 6:57.88 6:47.93 5:01.81 4:41.91
34 Kate Loshkareva Junior Community School (Naples) 5:33.91 5:17.22 5:53.95 4:07.10 5:50.61 4:17.11 7:14.09
36 Johanna Freeman Senior Lake Mary 5:43.52 6:07.57 5:46.96 6:55.66 5:05.74 5:22.91 5:53.83
38 Amber Winton Sophomore Fort Myers 5:44.44 6:49.89 4:52.78 4:21.78 6:53.33 4:52.78 5:54.78
39 Katrina Wynne Freshman South Fork 5:44.88 4:25.56 4:46.25 7:28.35 5:24.19 4:39.36 4:22.11
40 Kayla Wilson Senior Gainesville 5:45.42 6:40.69 5:55.79 4:32.89 4:15.61 7:22.14 5:52.33
41 Rania Benbrahim Sophomore West Orange 5:45.85 6:58.48 6:20.44 4:02.10 4:50.52 6:16.98 4:36.68
42 PAYTON RAJOTTE Senior New Smyrna Beach 5:45.92 5:35.55 7:19.32 4:47.12 7:08.94 7:29.70 6:37.81
45 Magdelena Ford   Freedom (Tampa) 5:52.17 7:23.74 4:45.26 5:45.13 6:23.87 6:34.43 7:02.61
46 Corey Pethers Sophomore Island Coast 5:56.74 5:49.61 5:03.23 6:03.88 4:31.13 5:24.64 4:31.13
50 Nicole Demeter Senior Lake Mary 5:57.66 4:46.13 6:11.97 6:58.47 6:58.47 7:05.62 5:14.74
51 Jessica Edwards 6 Canterbury (FM) 5:59.55 5:45.17 7:00.68 6:49.89 5:20.00 6:39.10 6:28.32
52 Nicole Morse Junior Columbia 5:59.59 6:46.34 5:23.64 5:05.66 4:11.72 7:47.47 6:03.19
59 Cianna Gopie Junior Flagler Palm Coast 6:06.34 5:11.39 6:13.67 7:08.62 7:56.25 7:01.29 5:59.02
65 Julia Blankenbaker Sophomore Wiregrass Ranch 6:15.78 5:38.21 7:34.70 6:49.60 4:38.08 5:49.48 4:38.08
Girls 1600m Run High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
43 Karah Hammontree Junior Circle Christian 5:46.40
44 Sarah Tran Freshman University (Orlando) 5:48.08
47 Fiona Kurland Freshman Fort Myers 5:56.99
48 Madison Weeks Freshman Naples 5:57.33
49 Isibella Snyder Freshman Island Coast 5:57.33
53 Cheyenne Hodges 8 Fort White 6:01.63
54 Alejandra Bahena Freshman Celebration 6:02.48
55 Kayla Skelton Sophomore Alonso 6:02.61
56 Maddie Traver Sophomore Wiregrass Ranch 6:03.05
57 Sheridan Placensia Freshman Fort White 6:04.03
58 Jessica Martin Sophomore St. Cloud 6:04.64
60 Brenna DeLong Freshman Clearwater 6:06.58
61 Madeline Sgro Junior Oakleaf 6:07.52
62 Christina Hernandez Sophomore Bloomingdale 6:12.96
63 Erika Gaebel Junior DeLand 6:13.77
64 Megan Sullivan Junior Naples 6:14.69
66 Alyssa Merryman Sophomore Clearwater 6:17.22
67 Theoni Chitty Sophomore Coral Glades 6:20.86
68 Jessica Follmer Sophomore Bloomingdale 6:21.52
69 Shandra Gordon Junior Lakewood 6:23.19
70 Dominique Reyes Junior Anclote 6:27.47
71 Xiomara Lou Senior South Plantation 6:31.91
72 Grace Cairns Freshman DeLand 6:40.04