February 7, 2015
|
East Stroudsburg-Field House - East Stroudsburg, PA
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Andrew Kujawski SR-4 Shippensburg 2:21.22 2:10.72 1:56.71 2:18.89 1:49.71 1:39.21
2 Matthew Sankey SO-2 Shippensburg 1:44.76 1:36.33 2:00.41 1:25.50 2:24.50 1:41.15
3 Mathieu Bee SR-4 Shippensburg 1:28.30 1:40.39 2:00.95 2:02.16 2:08.21 1:50.07
4 Okera Beidelman SR-4 York (Pa.) 2:14.80 2:34.23 2:01.44 1:38.37 1:38.37 1:55.37
5 Naeb Mengisteab JR-3 Kutztown 1:50.15 1:31.79 2:02.38 1:53.82 1:52.59 2:26.86
6 Grant Dell FR-1 York (Pa.) 1:50.24 1:26.96 2:02.48 1:53.91 2:33.10 1:36.76
7 Tanner Lipsky SO-2 Kutztown 2:35.67 1:27.03 2:02.57 1:47.87 1:35.61 1:41.74
8 Devonte King SR-4 Kutztown 1:45.62 2:34.74 2:02.81 2:15.10 2:13.87 1:39.48
9 Khalil Gravesande FR-1 Queensborough CC 1:38.44 2:31.34 2:03.04 2:07.97 2:35.03 1:54.43
10 Nelson Fernandez FR-1 Delhi 2:24.12 1:55.55 2:04.24 1:50.58 2:22.88 2:30.33
11 Rob Burnett SO-2 Delhi 1:59.37 2:29.21 2:04.34 2:16.78 1:40.72 2:15.53
12 Frank Brophy FR-1 USMMA 1:48.75 1:54.99 2:04.99 2:06.24 1:46.25 1:48.75
13 Dylan Hartlaub SO-2 York (Pa.) 2:32.61 2:12.60 2:05.09 2:03.84 2:41.37 1:50.08
14 Scott Downing FR-1 Delhi 2:35.23 2:23.96 2:05.18 1:43.90 1:40.15 1:37.64
15 James Gonzales SO-2 York (Pa.) 2:38.70 2:02.18 2:05.95 1:29.43 1:33.21 2:31.14
16 Daniel Caldwell FR-1 York (Pa.) 1:42.05 2:24.88 2:05.98 1:53.39 2:22.36 1:55.91
17 Norman Hamilton JR-3 New Jersey Institute 2:20.43 2:07.78 2:06.51 1:55.13 2:41.94 2:07.78
18 Tyler Angioli SO-2 Delhi 2:30.92 1:31.31 2:06.82 2:32.19 1:50.34 1:30.05
18 Gursimran Singh SO-2 New Jersey Institute 2:06.82 1:36.39 2:06.82 2:41.07 1:37.66 2:18.24
20 Nathaniel Bailey JR-3 New Jersey Institute 1:34.42 1:56.11 2:07.59 1:58.66 2:19.08 1:38.25
21 Tevin Aitken FR-1 Monroe College 2:15.46 2:16.74 2:07.79 2:21.85 2:43.58 2:34.63
22 Sam Wolde FR-1 Kutztown 2:01.78 1:37.42 2:08.18 2:22.28 1:55.37 2:36.38
23 Kenneth Wohl SR-4 Muhlenberg 1:46.75 2:30.48 2:08.61 1:48.04 2:20.19 1:39.03
24 Brian Elliott JR-3 Alvernia 2:16.34 2:27.92 2:08.62 1:45.47 1:50.62 1:53.19
25 Austin MacElrevey FR-1 USMMA 1:44.50 1:40.63 2:09.01 2:24.50 2:43.85 2:06.43
26 Michael Whalen JR-3 Franklin & Marshall 1:51.06 2:28.50 2:09.13 1:43.31 2:44.00 2:15.59
27 Junior Valerio FR-1 Monroe College 1:38.44 2:34.13 2:09.52 1:51.39 1:42.32 2:39.31
28 Colin McClusick FR-1 West Chester 1:39.01 2:16.79 2:10.27 2:08.97 1:42.92 2:06.37
29 Nicholas Sturm FR-1 Alvernia 2:39.04 2:07.76 2:10.36 1:32.56 2:07.76 2:09.06
30 David Strum SO-2 Keystone 2:27.91 2:06.97 2:10.89 1:31.63 2:18.75 1:48.64
31 Tomas Sanchez JR-3 USMMA 1:32.12 2:48.44 2:11.59 1:53.17 2:12.91 2:32.65
32 Richard Brienza SO-2 Queensborough CC 2:36.00 1:52.37 2:12.20 2:38.64 2:24.10 1:35.19
33 Adam Caccavale JR-3 Franklin & Marshall 2:50.32 2:17.88 2:15.17 2:09.77 2:11.12 2:47.61
34 Brien Miceli JR-3 Franklin & Marshall 1:56.13 2:30.29 2:16.62 2:12.53 1:58.86 1:53.40
35 Ignacio Picado Fallas JR-3 Franklin & Marshall 1:59.42 2:09.03 2:17.26 2:39.23 1:38.83 1:53.93
36 Edward Cadman SR-4 Alvernia 2:38.53 1:59.60 2:19.06 2:30.19 2:00.99 1:55.42
37 Thomas Bialek SO-2 Alvernia 2:54.23 2:52.84 2:19.38 2:19.38 1:52.90 1:51.51
38 Rich Hardy JR-3 Keystone 2:35.39 2:52.34 2:21.26 2:17.03 1:54.42 3:03.64
39 Kyle Steiner SO-2 Keystone 2:07.01 2:31.27 2:22.70 2:09.86 1:45.60 2:11.29
40 fabrice Pierre-Paul FR-1 Queensborough CC 2:48.73 2:19.89 2:24.21 2:48.73 1:53.93 2:28.54
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Brian Elliott JR-3 Alvernia 2:08.62
25 Austin MacElrevey FR-1 USMMA 2:09.01
26 Michael Whalen JR-3 Franklin & Marshall 2:09.13
33 Adam Caccavale JR-3 Franklin & Marshall 2:15.17
34 Brien Miceli JR-3 Franklin & Marshall 2:16.62
35 Ignacio Picado Fallas JR-3 Franklin & Marshall 2:17.26
36 Edward Cadman SR-4 Alvernia 2:19.06
37 Thomas Bialek SO-2 Alvernia 2:19.38
38 Rich Hardy JR-3 Keystone 2:21.26
39 Kyle Steiner SO-2 Keystone 2:22.70
40 fabrice Pierre-Paul FR-1 Queensborough CC 2:24.21
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Nelson Fernandez FR-1 Delhi 2:04.24 2:41.52
11 Rob Burnett SO-2 Delhi 2:04.34 2:36.67
14 Scott Downing FR-1 Delhi 2:05.18 1:51.41
15 James Gonzales SO-2 York (Pa.) 2:05.95 2:36.18
18 Tyler Angioli SO-2 Delhi 2:06.82 2:05.56
20 Nathaniel Bailey JR-3 New Jersey Institute 2:07.59 1:38.25
22 Sam Wolde FR-1 Kutztown 2:08.18 1:54.08
29 Nicholas Sturm FR-1 Alvernia 2:10.36 1:58.63
30 David Strum SO-2 Keystone 2:10.89 1:52.57
32 Richard Brienza SO-2 Queensborough CC 2:12.20 2:04.27
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Naeb Mengisteab JR-3 Kutztown 2:02.38
6 Grant Dell FR-1 York (Pa.) 2:02.48
9 Khalil Gravesande FR-1 Queensborough CC 2:03.04
18 Gursimran Singh SO-2 New Jersey Institute 2:06.82
21 Tevin Aitken FR-1 Monroe College 2:07.79
23 Kenneth Wohl SR-4 Muhlenberg 2:08.61
27 Junior Valerio FR-1 Monroe College 2:09.52
28 Colin McClusick FR-1 West Chester 2:10.27
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Andrew Kujawski SR-4 Shippensburg 1:56.71 2:15.39 2:23.56 1:26.37 2:10.72
2 Matthew Sankey SO-2 Shippensburg 2:00.41 2:18.48 1:25.50 2:02.82 1:47.17
3 Mathieu Bee SR-4 Shippensburg 2:00.95 2:19.10 2:04.58 1:57.33 2:34.82
4 Okera Beidelman SR-4 York (Pa.) 2:01.44 2:02.66 1:38.37 1:49.30 2:30.59
7 Tanner Lipsky SO-2 Kutztown 2:02.57 1:45.41 2:24.64 2:22.19 2:33.22
8 Devonte King SR-4 Kutztown 2:02.81 2:31.06 1:28.43 1:28.43 2:29.83
12 Frank Brophy FR-1 USMMA 2:04.99 2:24.99 2:03.74 2:22.49 1:37.50
13 Dylan Hartlaub SO-2 York (Pa.) 2:05.09 2:08.85 1:52.59 2:38.87 1:30.07
16 Daniel Caldwell FR-1 York (Pa.) 2:05.98 2:38.74 2:21.10 2:34.96 2:22.36
17 Norman Hamilton JR-3 New Jersey Institute 2:06.51 2:01.45 2:05.25 1:45.01 2:00.19
31 Tomas Sanchez JR-3 USMMA 2:11.59 2:19.49 2:41.86 2:08.96 2:24.75