February 6- 7, 2015
|
East Tennessee State-Memorial Center - Johnson City, TN
|
280m (Flat)

Men 800m Run Seeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dylan Skinner   Brooks 1:27.50 1:50.76 1:54.09 2:18.45 2:09.59 2:01.84 2:09.59
2 Brandon Hazouri JR-3 Samford 1:31.99 1:52.18 1:33.11 2:15.74 2:06.77 2:19.11 1:53.31
3 Trent Binford-Walsh Senior Unattached 1:53.64 1:52.51 1:27.76 1:54.76 2:12.77 1:57.01 1:28.89
4 Emmanuel Kipchumba JR-3 Lee (Tenn.) 1:54.82 1:52.56 2:13.95 1:23.30 1:18.80 2:09.45 1:42.43
5 Thomas Miller JR-3 East Tenn. St. 1:40.37 1:52.77 1:25.71 1:29.09 1:43.75 1:52.77 2:26.61
6 McDaniel Olivier SR-4 Florida A&M 1:52.21 1:53.34 1:30.68 1:53.34 1:37.48 2:26.21 1:57.88
7 Isaiah Smith JR-3 Florida A&M 2:13.15 1:53.80 1:57.22 2:05.18 2:13.15 1:25.35 1:56.08
8 Alex Gilliland SO-2 Alabama-Huntsville 1:46.27 1:54.26 2:21.69 1:58.83 2:12.55 1:38.27 2:14.83
9 Elijah Case FR-1 South Carolina St. 1:32.72 1:55.90 2:27.20 1:37.36 1:31.57 1:52.43 1:59.38
10 Joseph Mullen SR-4 Tennessee Wesleyan 2:22.28 1:57.58 1:22.31 2:17.57 1:55.23 1:52.88 1:50.53
11 Alex Michaels JR-3 Wofford 1:50.58 1:58.90 1:51.77 1:25.61 1:49.39 2:03.66 1:26.80
12 Ian McIsaac SO-2 Emory 1:31.82 1:59.24 1:55.67 2:35.02 1:52.09 1:59.24 2:32.63
13 Cody McNeely SO-2 Lees-McRae 2:17.19 1:59.29 2:04.07 2:24.34 2:01.68 2:25.54 2:26.73
14 Adam Gullette JR-3 Lee (Tenn.) 1:48.08 2:00.08 1:33.67 2:34.91 1:27.66 2:22.90 2:13.29
15 Joseph Garcia FR-1 Florida A&M 2:17.21 2:00.36 1:24.26 2:03.97 1:24.26 2:20.83 1:43.51
16 Kaleel Barton SO-2 Western Carolina 2:18.46 2:01.45 1:40.81 2:09.96 2:35.46 2:22.10 2:28.17
17 Kuaniyal Chol SR-4 Charleston Southern 1:27.23 2:02.86 1:26.01 2:29.89 1:26.01 1:29.69 2:11.46
Men 800m Run Seeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Dylan Skinner   Brooks 1:50.76 2:11.81 1:54.09 2:02.95
2 Brandon Hazouri JR-3 Samford 1:52.18 1:34.24 1:54.43 1:47.70
3 Trent Binford-Walsh Senior Unattached 1:52.51 1:19.89 2:18.39 2:19.52
4 Emmanuel Kipchumba JR-3 Lee (Tenn.) 1:52.56 1:52.56 1:34.55 2:16.20
5 Thomas Miller JR-3 East Tenn. St. 1:52.77 1:58.41 1:48.26 2:00.67
6 McDaniel Olivier SR-4 Florida A&M 1:53.34 1:25.01 1:25.01 1:57.88
7 Isaiah Smith JR-3 Florida A&M 1:53.80 2:26.81 2:05.18 1:31.04
8 Alex Gilliland SO-2 Alabama-Huntsville 1:54.26 1:25.70 2:28.54 1:58.83
17 Kuaniyal Chol SR-4 Charleston Southern 2:02.86 2:09.01 1:33.38 1:26.01
Men 800m Run Seeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Elijah Case FR-1 South Carolina St. 1:55.90 1:57.06
10 Joseph Mullen SR-4 Tennessee Wesleyan 1:57.58 1:58.76
11 Alex Michaels JR-3 Wofford 1:58.90 2:25.06
12 Ian McIsaac SO-2 Emory 1:59.24 1:55.67
13 Cody McNeely SO-2 Lees-McRae 1:59.29 2:21.96
14 Adam Gullette JR-3 Lee (Tenn.) 2:00.08 2:20.50
15 Joseph Garcia FR-1 Florida A&M 2:00.36 1:56.75
16 Kaleel Barton SO-2 Western Carolina 2:01.45 1:35.95