April 10-11, 2015
|
West Chester - West Chester, PA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Patricia Hoffman   Scranton 5:00.19
2 Alexandra Dystant SR-4 Hood 5:01.75
3 Diana Cusick SO-2 Immaculata 5:08.48
4 Amanda Long JR-3 Millersville 5:09.10
5 Shana Brown JR-3 Lincoln (Pa.) 5:14.89
6 Erica Trofa JR-3 Widener 5:16.66
7 Emily Donahue JR-3 Widener 5:18.78
8 Sarah Gray   UNAT-Lincoln (Pa.) 5:19.56
9 Jessica Thies SO-2 Philadelphia U. 5:21.98
10 Victoria Frisbie SO-2 Philadelphia U. 5:22.14
11 Taylour Mauro SO-2 Millersville 5:22.70
12 Bethany Lang SR-4 Neumann 5:23.51
13 Erin Raup FR-1 Philadelphia U. 5:24.69
14 Megan O'Neill JR-3 Millersville 5:25.88
15 Rachael Lamb JR-3 Immaculata 5:28.50
16 Polin Petkova SO-2 Manhattanville 5:36.43
17 Katie DiCola SO-2 Manhattanville 5:36.94
18 Jordan Dodson   Goldey-Beacom 5:37.36
19 Samiyah Salih JR-3 Lincoln (Pa.) 5:39.98
20 Samantha Martin JR-3 Millersville 5:40.64
21 Kayla Bodine FR-1 Widener 5:41.39
22 Maddie Conway FR-1 Philadelphia U. 5:42.42
23 Caitlin Macgregor FR-1 Immaculata 5:46.91
24 Larissa Coyne SR-4 Ursinus 5:49.91
25 Samantha Innes SO-2 Ursinus 5:55.19
26 Kady Markey FR-1 RC - Gloucester CC 5:59.15
27 Meghan Reilly SO-2 Philadelphia U. 6:10.54
28 Leigha Mayers FR-1 Neumann 6:17.84
29 Sarah Grzybowski   Goldey-Beacom 6:20.91
30 Linda Carlson FR-1 Immaculata 6:28.68
31 Brianna McCray FR-1 RC - Gloucester CC 6:31.59
32 Victoria Carchietta JR-3 Philadelphia U. 6:36.59
33 Margaret Patchin JR-3 Bryn Mawr 6:57.22
34 Lindsay Bone FR-1 RC - Gloucester CC 7:11.62
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Patricia Hoffman   Scranton 4:18.17 5:33.21 5:00.19 5:27.21
2 Alexandra Dystant SR-4 Hood 4:13.47 3:37.26 5:01.75 3:58.39
3 Diana Cusick SO-2 Immaculata 3:35.94 4:16.04 5:08.48 4:59.23
4 Amanda Long JR-3 Millersville 4:44.38 6:04.74 5:09.10 4:22.74
5 Shana Brown JR-3 Lincoln (Pa.) 5:55.83 6:39.91 5:14.89 4:33.96
6 Erica Trofa JR-3 Widener 4:13.33 4:19.67 5:16.66 4:26.00
7 Emily Donahue JR-3 Widener 4:11.84 3:43.15 5:18.78 6:38.48
8 Sarah Gray   UNAT-Lincoln (Pa.) 4:47.61 4:38.02 5:19.56 4:06.07
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Jessica Thies SO-2 Philadelphia U. 5:57.40 5:21.98 3:48.61 6:58.58 6:19.94 5:09.10
10 Victoria Frisbie SO-2 Philadelphia U. 4:24.16 5:22.14 6:55.56 6:00.80 4:46.71 4:08.05
11 Taylour Mauro SO-2 Millersville 6:14.34 5:22.70 6:17.56 5:42.07 4:11.71 5:32.39
12 Bethany Lang SR-4 Neumann 6:41.16 5:23.51 6:50.86 4:25.28 4:38.22 3:46.46
13 Erin Raup FR-1 Philadelphia U. 5:57.16 5:24.69 4:55.47 3:50.53 4:19.76 6:23.14
14 Megan O'Neill JR-3 Millersville 4:27.23 5:25.88 4:46.78 6:53.87 4:59.81 5:45.44
17 Katie DiCola SO-2 Manhattanville 4:56.51 5:36.94 4:56.51 4:32.93 5:03.25 5:16.73
21 Kayla Bodine FR-1 Widener 6:49.67 5:41.39 5:17.50 4:43.36 7:23.81 7:23.81
22 Maddie Conway FR-1 Philadelphia U. 7:01.18 5:42.42 5:59.55 6:20.09 6:02.97 4:06.55
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
15 Rachael Lamb JR-3 Immaculata 5:51.50 7:07.05 5:12.08 5:12.08 5:28.50
16 Polin Petkova SO-2 Manhattanville 6:26.90 5:29.71 5:56.62 4:59.43 5:36.43
18 Jordan Dodson   Goldey-Beacom 6:00.98 5:50.86 6:11.10 4:53.51 5:37.36
19 Samiyah Salih JR-3 Lincoln (Pa.) 6:47.98 5:33.18 7:08.38 6:47.98 5:39.98
20 Samantha Martin JR-3 Millersville 6:28.33 4:59.77 6:21.52 4:12.08 5:40.64
23 Caitlin Macgregor FR-1 Immaculata 4:16.72 6:18.14 7:10.17 7:06.70 5:46.91
27 Meghan Reilly SO-2 Philadelphia U. 6:40.19 5:07.55 6:21.66 4:49.03 6:10.54
32 Victoria Carchietta JR-3 Philadelphia U. 6:08.83 6:08.83 6:20.73 8:15.74 6:36.59
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
24 Larissa Coyne SR-4 Ursinus 6:03.91 6:38.90 4:53.93 5:49.91 5:11.42
25 Samantha Innes SO-2 Ursinus 6:23.61 4:29.95 6:23.61 5:55.19 6:05.85
26 Kady Markey FR-1 RC - Gloucester CC 7:32.53 6:53.03 5:44.79 5:59.15 7:43.31
28 Leigha Mayers FR-1 Neumann 5:17.39 5:51.40 6:25.40 6:17.84 5:51.40
29 Sarah Grzybowski   Goldey-Beacom 6:05.68 6:47.58 5:50.44 6:20.91 8:03.76
30 Linda Carlson FR-1 Immaculata 5:57.59 7:30.87 7:38.65 6:28.68 8:05.85
31 Brianna McCray FR-1 RC - Gloucester CC 6:35.51 6:27.68 7:34.25 6:31.59 7:02.92
33 Margaret Patchin JR-3 Bryn Mawr 5:50.47 5:00.40 7:43.12 6:57.22 5:42.12
34 Lindsay Bone FR-1 RC - Gloucester CC 5:23.72 6:32.78 9:21.11 7:11.62 8:20.68