January 30, 2015
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Brad Slaughter SR-4 Lock Haven 19:05.99 15:09.51 10:36.66 19:24.18
2 Alex Price SR-4 Susquehanna 14:08.87 15:12.76 11:24.57 12:01.08
3 Michael Stetson SR-4 York (Pa.) 13:24.01 15:13.64 12:29.19 11:16.10
4 Ethan Rissell   Spring Street Track Club 11:08.35 15:15.54 19:22.74 19:13.58
5 Addison Monroe FR-1 Lock Haven 18:47.20 15:16.42 17:06.39 14:48.93
6 Mark Weinhoffer SR-4 Dickinson 12:05.19 15:17.96 15:08.78 13:36.99
7 Zachary Simmons JR-3 Dickinson 12:14.76 15:18.45 15:27.64 18:58.88
8 Nick Stender SR-4 Dickinson 14:26.79 15:22.11 15:59.00 10:45.48
9 Raymond Ofman JR-3 Indiana (Pa.) 11:41.61 15:23.16 20:00.11 17:32.41
10 Eli Howard JR-3 Dickinson 16:23.19 15:27.53 17:37.39 11:17.10
11 Caleb Cordell SO-2 Indiana (Pa.) 12:56.88 15:36.00 14:49.20 13:34.32
12 Angel Chimal-Rodriguez JR-3 Immaculata 16:52.59 15:37.58 16:52.59 11:33.81
13 Hunter Smith SR-4 Dickinson 19:52.24 15:38.77 13:55.51 10:57.14
14 Bayley Zubler SO-2 Geneseo St. 11:53.59 15:38.93 17:03.44 19:14.89
15 Greg Beaudette SO-2 Indiana (Pa.) 10:58.71 15:41.01 16:46.88 12:13.99
16 Mitchell Coakley FR-1 Lock Haven 17:43.42 15:41.08 16:09.32 14:16.39
17 Tim Lynch JR-3 Indiana (Pa.) 19:18.25 15:41.66 17:34.66 12:05.08
18 Alec Brand SO-2 Shippensburg 14:09.05 15:43.38 15:15.08 14:18.48
19 Benjamin Mueller SO-2 Bucknell 19:59.48 15:44.47 12:45.02 19:59.48
20 Chris Coates FR-1 Kutztown 11:48.42 15:44.56 16:50.68 13:22.88
21 Zachary Musselman JR-3 West Chester 14:48.48 15:45.19 19:03.68 11:29.99
22 Kyle Skelton FR-1 Susquehanna 19:36.37 15:48.68 19:17.39 19:55.34
23 Tim Mateer SR-4 Geneseo St. 19:22.02 15:52.47 15:14.38 13:01.03
24 Matt Guetzlaff JR-3 Juniata 12:32.61 15:52.66 11:35.45 12:04.03
25 Connor Cobb FR-1 Bucknell 18:16.15 15:53.17 11:54.88 20:10.53
26 Chris Brandt   Unattached 14:41.29 15:57.92 14:22.13 19:57.40
27 Chaz Abad SR-4 Geneseo St. 12:50.19 16:02.73 15:14.60 18:46.40
28 Wil Murray SR-4 York (Pa.) 18:42.63 16:07.78 18:42.63 14:11.65
29 Dan Isenebrg JR-3 Susquehanna 15:09.81 16:07.88 16:27.24 19:02.10
30 Stephen Park JR-3 Juniata 14:12.63 16:08.89 12:26.05 19:51.74
31 Andy MacGibbon FR-1 York (Pa.) 11:38.50 16:10.13 12:46.41 17:08.34
32 Ryan Aug FR-1 York (Pa.) 11:48.48 16:10.51 12:17.59 15:31.69
33 Craig Eppler SR-4 York (Pa.) 16:29.98 16:10.56 18:45.85 16:00.86
34 Andrew Dombrowiecki SO-2 West Chester 17:29.20 16:11.48 18:17.78 18:17.78
35 Alexander Predhome JR-3 Dickinson 11:49.89 16:12.45 12:19.07 19:07.50
36 Trever Reed FR-1 Misericordia 18:16.98 16:19.44 13:13.35 18:36.57
37 Sean Luzzi FR-1 Misericordia 16:23.57 16:23.57 11:58.01 20:19.63
38 Dave Moore Senior UNAT-PSU-Harrisburg 20:29.85 16:23.88 18:41.63 18:02.27
39 Mark Pfaeffle JR-3 Kutztown 20:12.33 16:25.63 18:43.62 15:06.78
40 AJ Limongelli SR-4 Misericordia 18:14.66 16:26.18 17:25.35 18:34.39
41 Stephen Chappell SO-2 Lebanon Valley 12:31.92 16:29.36 17:58.41 16:59.04
42 Matthew Ferry SO-2 Dickinson 19:19.74 16:39.77 19:19.74 20:19.72
43 Jeremy Osko SR-4 Misericordia 15:46.42 16:46.83 18:07.38 21:08.61
44 Cole Rinehart SO-2 Dickinson 15:52.91 17:27.15 13:15.84 13:26.31
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
22 Kyle Skelton FR-1 Susquehanna 17:23.55 15:39.20 15:48.68 13:35.87 14:42.28 15:29.71 16:17.14
28 Wil Murray SR-4 York (Pa.) 14:21.33 14:50.36 16:07.78 14:01.97 19:31.02 19:21.34 16:56.17
29 Dan Isenebrg JR-3 Susquehanna 17:44.67 16:46.60 16:07.88 20:29.21 11:56.24 15:19.49 14:21.42
30 Stephen Park JR-3 Juniata 15:49.52 18:14.85 16:08.89 19:03.29 17:55.47 16:08.89 18:34.23
31 Andy MacGibbon FR-1 York (Pa.) 19:53.26 16:10.13 16:10.13 14:42.82 14:23.42 11:38.50 20:41.77
32 Ryan Aug FR-1 York (Pa.) 14:52.87 20:13.14 16:10.51 12:37.00 19:53.73 17:57.27 15:02.58
34 Andrew Dombrowiecki SO-2 West Chester 14:14.91 13:06.90 16:11.48 20:53.21 12:18.33 16:01.77 17:00.06
36 Trever Reed FR-1 Misericordia 14:51.29 17:47.59 16:19.44 20:24.30 14:02.32 21:13.28 20:04.72
37 Sean Luzzi FR-1 Misericordia 13:46.20 21:18.65 16:23.57 19:50.12 13:26.53 20:58.97 15:44.23
38 Dave Moore Senior UNAT-PSU-Harrisburg 12:57.27 18:31.79 16:23.88 18:41.63 17:42.59 13:36.62 14:06.14
40 AJ Limongelli SR-4 Misericordia 12:49.22 17:15.49 16:26.18 12:49.22 13:18.81 12:39.36 14:27.84
41 Stephen Chappell SO-2 Lebanon Valley 14:10.85 19:07.66 16:29.36 16:39.26 14:30.64 18:37.98 19:47.24
43 Jeremy Osko SR-4 Misericordia 19:17.86 15:16.22 16:46.83 13:25.47 19:48.06 14:56.08 20:18.27
44 Cole Rinehart SO-2 Dickinson 13:26.31 19:53.76 17:27.15 20:56.58 21:48.94 21:48.94 17:16.68
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Caleb Cordell SO-2 Indiana (Pa.) 16:32.16 13:24.96 12:19.44 17:37.68 15:36.00 11:32.64
12 Angel Chimal-Rodriguez JR-3 Immaculata 12:39.44 12:01.94 11:15.06 16:52.59 15:37.58 16:43.21
14 Bayley Zubler SO-2 Geneseo St. 12:02.98 17:59.77 16:35.27 18:27.94 15:38.93 14:05.04
15 Greg Beaudette SO-2 Indiana (Pa.) 14:25.73 18:30.40 12:42.22 17:05.70 15:41.01 15:31.60
16 Mitchell Coakley FR-1 Lock Haven 18:39.89 16:18.73 15:31.67 18:39.89 15:41.08 15:31.67
17 Tim Lynch JR-3 Indiana (Pa.) 13:01.58 19:46.50 11:46.25 11:46.25 15:41.66 11:27.42
18 Alec Brand SO-2 Shippensburg 17:17.72 17:08.29 17:46.02 12:15.84 15:43.38 20:16.96
19 Benjamin Mueller SO-2 Bucknell 17:37.81 19:50.04 19:50.04 14:00.58 15:44.47 18:15.59
20 Chris Coates FR-1 Kutztown 18:34.58 17:00.13 17:00.13 16:41.24 15:44.56 18:15.69
21 Zachary Musselman JR-3 West Chester 19:41.49 14:48.48 11:58.35 16:13.55 15:45.19 14:57.93
24 Matt Guetzlaff JR-3 Juniata 16:02.19 14:26.92 11:44.97 18:53.67 15:52.66 11:16.39
25 Connor Cobb FR-1 Bucknell 15:15.05 16:59.90 15:53.17 20:29.59 15:53.17 13:39.73
26 Chris Brandt   Unattached 14:12.55 14:50.87 18:50.35 15:19.61 15:57.92 19:38.25
33 Craig Eppler SR-4 York (Pa.) 12:37.04 15:22.04 16:59.09 13:25.57 16:10.56 13:06.16
39 Mark Pfaeffle JR-3 Kutztown 17:05.06 17:24.77 15:36.35 13:08.51 16:25.63 15:56.07
Men's 5000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Brad Slaughter SR-4 Lock Haven 17:53.23 13:11.28 15:09.51 19:42.37
2 Alex Price SR-4 Susquehanna 15:40.15 12:55.85 15:12.76 18:06.19
3 Michael Stetson SR-4 York (Pa.) 13:51.42 19:20.33 15:13.64 15:59.33
4 Ethan Rissell   Spring Street Track Club 17:32.87 17:42.03 15:15.54 18:27.81
5 Addison Monroe FR-1 Lock Haven 11:27.32 16:02.25 15:16.42 14:12.27
6 Mark Weinhoffer SR-4 Dickinson 16:58.94 16:03.86 15:17.96 14:50.43
7 Zachary Simmons JR-3 Dickinson 16:04.38 13:09.87 15:18.45 11:47.21
8 Nick Stender SR-4 Dickinson 15:49.78 17:12.77 15:22.11 11:59.25
9 Raymond Ofman JR-3 Indiana (Pa.) 17:32.41 20:00.11 15:23.16 16:09.32
10 Eli Howard JR-3 Dickinson 12:31.30 16:04.64 15:27.53 18:05.21
13 Hunter Smith SR-4 Dickinson 13:46.12 11:34.69 15:38.77 15:29.39
23 Tim Mateer SR-4 Geneseo St. 13:29.60 17:18.20 15:52.47 19:12.49
27 Chaz Abad SR-4 Geneseo St. 19:44.16 17:10.13 16:02.73 17:19.75
35 Alexander Predhome JR-3 Dickinson 19:36.67 13:56.31 16:12.45 15:43.28
42 Matthew Ferry SO-2 Dickinson 20:59.71 18:29.75 16:39.77 13:09.82