January 30, 2015
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Cynthia Adams SR-4 Lebanon Valley 2:14.40 2:42.63 2:35.91 1:52.90
2 Teresa Ortiz SO-2 Bloomsburg 2:19.32 2:13.75 2:10.96 2:20.72
3 Amanda Raudabaugh Senior Unattached 2:20.32 2:00.68 1:49.45 2:44.18
4 Bianca Bolton JR-3 Misericordia 2:21.85 1:44.97 2:00.58 2:11.92
5 Emma Harris FR-1 Bucknell 2:21.88 2:30.40 1:49.25 2:36.07
6 Emily Dusellier SO-2 West Chester 2:22.08 2:23.50 2:17.82 2:41.98
7 Rebecca Schorr SO-2 Pitt.-Johnstown 2:24.14 2:45.76 2:02.52 2:41.44
8 Katherine McCormack FR-1 Geneseo St. 2:24.61 2:21.72 2:02.92 2:26.06
9 Alexis Rankin SR-4 Bloomsburg 2:24.62 2:21.73 2:18.84 2:02.93
10 Mackenzie Ross SO-2 Geneseo St. 2:25.41 1:54.88 2:12.33 2:07.96
11 Casey Quinto SO-2 Elizabethtown 2:25.76 3:00.75 1:43.49 2:30.14
12 Alex Popkin JR-3 Johns Hopkins 2:26.28 3:07.24 1:46.79 1:46.79
13 April Schlusser SR-4 Shippensburg 2:26.30 2:18.99 2:46.79 2:13.14
14 Laura Alleva SR-4 Susquehanna 2:28.14 2:29.63 2:01.48 2:23.70
15 Jada Wilson FR-1 Indiana (Pa.) 2:28.27 2:19.38 2:07.52 2:40.14
16 Marissa Cossaro SO-2 Geneseo St. 2:28.43 2:34.37 2:53.67 2:22.50
17 Caitlin Farrell FR-1 Dickinson 2:28.44 2:56.65 2:23.99 2:03.21
18 Bethany Killmon SO-2 Misericordia 2:28.66 2:55.42 2:07.85 2:47.99
19 Erika Edwards SO-2 Bloomsburg 2:28.95 2:34.91 2:03.63 2:02.14
20 Lizzy Cunningham JR-3 Indiana (Pa.) 2:30.02 3:12.03 2:04.52 3:07.53
21 Brianna Earnshaw SO-2 Elizabethtown 2:30.67 2:33.69 1:59.03 2:03.55
22 Jacquelyn Bamberski SO-2 Misericordia 2:32.09 3:00.99 2:59.47 1:49.51
23 Emily Makara FR-1 Gwynedd-Mercy 2:32.29 2:46.00 2:06.40 3:10.37
24 Hannah Perkins SO-2 Susquehanna 2:32.63 2:38.74 2:18.90 1:59.06
25 Melissa Paredes FR-1 CCNY 2:33.07 2:20.83 2:16.24 2:26.95
26 Stephanie Heming FR-1 Indiana (Pa.) 2:33.28 2:27.15 1:54.96 2:02.63
27 Lauren Hause FR-1 Misericordia 2:33.87 2:04.64 2:35.41 1:49.25
28 Brandy Nice SR-4 Kutztown 2:33.91 2:26.22 1:53.90 1:50.82
29 Evan Dangerfield SR-4 Kutztown 2:33.93 3:15.50 3:06.26 2:44.71
30 Shelby O'Riley SR-4 Susquehanna 2:35.25 2:58.54 3:10.96 2:27.49
31 Jackie Hochheiser FR-1 Dickinson 2:35.31 1:56.49 3:01.72 2:57.06
32 Alyssa Schwarz FR-1 Misericordia 2:35.71 3:09.97 2:34.16 2:48.17
33 Jen Harold JR-3 Pitt.-Johnstown 2:36.68 2:31.98 3:23.69 2:13.18
34 Victoria Doll SO-2 Susquehanna 2:36.93 2:35.36 2:52.63 2:38.50
35 Hannah Gore FR-1 Dickinson 2:38.77 2:02.26 2:51.48 2:16.55
36 Gwendolyn Kennedy SR-4 Dickinson 2:39.81 2:17.44 2:28.63 3:24.56
37 Nicolette Siermine SO-2 Elizabethtown 2:41.44 3:26.65 2:55.97 2:01.08
38 Kelsey Gerhart FR-1 Kutztown 2:42.06 2:35.58 3:07.99 3:30.68
39 Christine Homont JR-3 Gwynedd-Mercy 2:43.38 2:23.78 2:33.58 3:27.50
40 Julianna Falso FR-1 Susquehanna 2:43.56 1:56.13 3:01.56 3:17.91
41 Elizabeth Trowbridge FR-1 Indiana (Pa.) 2:43.61 2:10.89 2:25.62 3:06.52
42 Kayla Novak SO-2 Elizabethtown 2:49.28 2:52.67 2:05.27 3:33.30
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Erika Edwards SO-2 Bloomsburg 1:48.74 3:13.64 2:06.61 2:28.95 1:51.72 2:49.81
31 Jackie Hochheiser FR-1 Dickinson 2:26.00 2:47.74 2:49.29 2:35.31 2:46.19 2:10.46
34 Victoria Doll SO-2 Susquehanna 3:24.01 3:09.89 2:58.90 2:36.93 2:03.98 3:00.47
36 Gwendolyn Kennedy SR-4 Dickinson 3:19.77 2:30.23 2:57.39 2:39.81 2:28.63 2:55.80
37 Nicolette Siermine SO-2 Elizabethtown 2:51.13 2:41.44 1:57.86 2:41.44 3:21.80 2:28.53
38 Kelsey Gerhart FR-1 Kutztown 2:29.10 2:43.68 1:56.69 2:42.06 2:22.62 2:27.48
39 Christine Homont JR-3 Gwynedd-Mercy 2:09.07 2:35.21 2:49.92 2:43.38 1:57.64 2:10.71
41 Elizabeth Trowbridge FR-1 Indiana (Pa.) 2:22.34 1:56.17 2:17.44 2:43.61 3:13.06 2:56.70
42 Kayla Novak SO-2 Elizabethtown 2:39.13 3:38.38 2:28.97 2:49.28 2:34.05 2:54.36
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Emily Makara FR-1 Gwynedd-Mercy 2:32.29
25 Melissa Paredes FR-1 CCNY 2:33.07
26 Stephanie Heming FR-1 Indiana (Pa.) 2:33.28
28 Brandy Nice SR-4 Kutztown 2:33.91
30 Shelby O'Riley SR-4 Susquehanna 2:35.25
33 Jen Harold JR-3 Pitt.-Johnstown 2:36.68
35 Hannah Gore FR-1 Dickinson 2:38.77
40 Julianna Falso FR-1 Susquehanna 2:43.56
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Bianca Bolton JR-3 Misericordia 2:21.85 2:09.09 2:06.25 2:27.53
14 Laura Alleva SR-4 Susquehanna 2:28.14 2:45.92 2:38.51 1:51.11
16 Marissa Cossaro SO-2 Geneseo St. 2:28.43 3:08.51 2:34.37 2:22.50
18 Bethany Killmon SO-2 Misericordia 2:28.66 2:47.99 2:18.26 2:58.40
22 Jacquelyn Bamberski SO-2 Misericordia 2:32.09 2:07.76 2:39.70 2:39.70
24 Hannah Perkins SO-2 Susquehanna 2:32.63 2:06.69 1:52.95 1:59.06
27 Lauren Hause FR-1 Misericordia 2:33.87 3:00.03 2:16.95 2:30.80
29 Evan Dangerfield SR-4 Kutztown 2:33.93 2:44.71 2:21.62 3:03.18
32 Alyssa Schwarz FR-1 Misericordia 2:35.71 3:13.08 1:50.56 2:29.49
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Rebecca Schorr SO-2 Pitt.-Johnstown 1:45.23 2:24.14
8 Katherine McCormack FR-1 Geneseo St. 2:53.54 2:24.61
9 Alexis Rankin SR-4 Bloomsburg 1:41.24 2:24.62
11 Casey Quinto SO-2 Elizabethtown 2:28.68 2:25.76
12 Alex Popkin JR-3 Johns Hopkins 2:27.75 2:26.28
13 April Schlusser SR-4 Shippensburg 2:07.29 2:26.30
15 Jada Wilson FR-1 Indiana (Pa.) 2:59.41 2:28.27
17 Caitlin Farrell FR-1 Dickinson 2:41.80 2:28.44
20 Lizzy Cunningham JR-3 Indiana (Pa.) 1:45.02 2:30.02
21 Brianna Earnshaw SO-2 Elizabethtown 2:20.13 2:30.67
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Cynthia Adams SR-4 Lebanon Valley 1:34.08 1:50.21 2:14.40 1:56.93
2 Teresa Ortiz SO-2 Bloomsburg 2:01.21 1:47.28 2:19.32 2:41.62
3 Amanda Raudabaugh Senior Unattached 2:41.37 2:55.40 2:20.32 2:54.00
5 Emma Harris FR-1 Bucknell 1:49.25 2:48.84 2:21.88 1:45.00
6 Emily Dusellier SO-2 West Chester 2:16.40 2:27.77 2:22.08 3:04.71
10 Mackenzie Ross SO-2 Geneseo St. 2:22.51 3:09.04 2:25.41 2:00.69