January 30, 2015
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ashley West JR-3 Susquehanna 5:26.84 5:02.63
2 Keira Wood SR-4 Geneseo St. 3:45.87 5:05.23
3 Caroline Smith FR-1 Johns Hopkins 5:14.57 5:08.40
4 Alison Billas JR-3 Bucknell 5:54.12 5:10.63
5 Ingrid Johnson SR-4 Johns Hopkins 3:56.27 5:10.88
6 Eileen Cody SR-4 Elizabethtown 4:30.86 5:11.33
7 Amelia Tearnan SR-4 Elizabethtown 3:38.06 5:11.51
8 Elizabeth Sheprow SO-2 Bucknell 6:39.98 5:14.94
9 Corinne Manela JR-3 Kutztown 4:46.12 5:17.91
10 Meghan Carroll JR-3 Bucknell 5:03.55 5:19.52
11 Delaney Worth FR-1 Bucknell 6:18.88 5:21.08
12 Alison Lockwood SR-4 Bucknell 3:48.58 5:21.94
13 Casey Quinto SO-2 Elizabethtown 4:21.79 5:23.19
14 Marissa Cossaro SO-2 Geneseo St. 5:23.23 5:23.23
15 Christina Smith JR-3 Gwynedd-Mercy 4:22.28 5:23.80
16 Kate VanNess SR-4 Bucknell 4:51.76 5:24.17
17 Carly Shea   Unattached 6:36.53 5:25.02
18 Keelan McDonald SO-2 Bloomsburg 6:46.52 5:25.21
19 Erika Huffman SO-2 Shippensburg 6:45.94 5:27.37
20 Hannah Fulton FR-1 Shippensburg 5:07.94 5:27.59
21 Sara Christian FR-1 Bucknell 5:11.52 5:27.91
22 Caitlyn Reese FR-1 Shippensburg 5:02.73 5:29.05
23 Molly MacDonald SR-4 Kutztown 5:40.80 5:30.87
24 Allyson Dryer FR-1 Indiana (Pa.) 7:10.50 5:31.15
25 Brianna Earnshaw SO-2 Elizabethtown 4:05.38 5:31.59
26 Michelle Golden SR-4 Bucknell 5:21.82 5:31.77
27 Lauren Hause FR-1 Misericordia 5:42.02 5:32.05
28 Teanna Shutt FR-1 Lebanon Valley 4:22.64 5:32.45
29 Kailyn Reilly FR-1 Susquehanna 5:09.82 5:33.14
30 Hannah Gore FR-1 Dickinson 5:56.31 5:36.14
31 Sarah Grow FR-1 Lebanon Valley 7:08.64 5:37.51
32 Shannon Martello SO-2 Johns Hopkins 6:38.36 5:37.59
33 Andrea Stevko JR-3 Alvernia 5:25.56 5:39.12
34 Alexandria Miller JR-3 Misericordia 6:48.28 5:40.23
35 Kim Katzgrau JR-3 Kutztown 7:22.43 5:40.33
36 Melissa Paredes FR-1 CCNY 4:49.59 5:40.69
37 Caitlin Farrell FR-1 Dickinson 4:54.19 5:42.08
38 Riva Walker SO-2 Indiana (Pa.) 4:41.83 5:43.69
39 Alison Dillon SR-4 Bucknell 6:18.12 5:43.74
40 Marina Eberhart SO-2 Bloomsburg 7:30.34 5:46.41
41 Abigail Farrell SO-2 Shippensburg 4:06.27 5:46.86
42 Ellie Burton FR-1 Johns Hopkins 4:41.18 5:47.13
43 Julia Malpass FR-1 Alvernia 5:33.28 5:47.16
44 Colleen Fridley SR-4 Johns Hopkins 5:43.84 5:47.31
45 Alyssa Schwarz FR-1 Misericordia 6:11.85 5:47.52
46 Gwendolyn Kennedy SR-4 Dickinson 6:49.02 5:49.59
47 Emily Leboffe SO-2 Susquehanna 6:36.18 5:50.60
48 Morgan Ilgenfritz FR-1 Bloomsburg 4:32.11 5:53.39
49 Emily Mesaris FR-1 Misericordia 7:03.69 5:56.04
50 Samantha Gehly SO-2 Elizabethtown 7:11.19 5:56.35
51 Adriana Frayne-Reixa SO-2 Dickinson 5:53.41 5:56.98
52 Gabrielle Yankelevich SR-4 Elizabethtown 5:28.61 5:57.18
53 Alyssa Taylor FR-1 Elizabethtown 5:21.55 5:57.27
54 Maggie O'Day FR-1 Misericordia 5:51.17 6:13.58
55 Katie Hurley SO-2 Misericordia 7:36.10 6:13.85
56 Erin Leiby FR-1 Lock Haven 6:59.84 6:18.23
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
36 Melissa Paredes FR-1 CCNY 5:40.69 6:45.43 5:57.73
39 Alison Dillon SR-4 Bucknell 5:43.74 5:54.06 5:16.24
40 Marina Eberhart SO-2 Bloomsburg 5:46.41 5:29.09 7:02.62
46 Gwendolyn Kennedy SR-4 Dickinson 5:49.59 5:49.59 5:21.63
48 Morgan Ilgenfritz FR-1 Bloomsburg 5:53.39 7:07.61 6:53.47
49 Emily Mesaris FR-1 Misericordia 5:56.04 7:10.81 4:12.79
50 Samantha Gehly SO-2 Elizabethtown 5:56.35 4:34.39 4:09.45
52 Gabrielle Yankelevich SR-4 Elizabethtown 5:57.18 6:47.19 6:57.90
53 Alyssa Taylor FR-1 Elizabethtown 5:57.27 5:53.70 5:39.41
54 Maggie O'Day FR-1 Misericordia 6:13.58 4:28.98 7:32.04
55 Katie Hurley SO-2 Misericordia 6:13.85 6:06.38 4:47.87
56 Erin Leiby FR-1 Lock Haven 6:18.23 5:10.15 8:11.70
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Keelan McDonald SO-2 Bloomsburg 5:25.21
30 Hannah Gore FR-1 Dickinson 5:36.14
33 Andrea Stevko JR-3 Alvernia 5:39.12
34 Alexandria Miller JR-3 Misericordia 5:40.23
35 Kim Katzgrau JR-3 Kutztown 5:40.33
37 Caitlin Farrell FR-1 Dickinson 5:42.08
41 Abigail Farrell SO-2 Shippensburg 5:46.86
43 Julia Malpass FR-1 Alvernia 5:47.16
44 Colleen Fridley SR-4 Johns Hopkins 5:47.31
45 Alyssa Schwarz FR-1 Misericordia 5:47.52
47 Emily Leboffe SO-2 Susquehanna 5:50.60
51 Adriana Frayne-Reixa SO-2 Dickinson 5:56.98
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
12 Alison Lockwood SR-4 Bucknell 4:43.31 4:04.68 5:21.94 3:45.36 6:23.11
14 Marissa Cossaro SO-2 Geneseo St. 6:31.11 5:20.00 5:23.23 4:18.59 4:57.38
21 Sara Christian FR-1 Bucknell 7:03.01 3:56.10 5:27.91 6:30.22 6:53.17
23 Molly MacDonald SR-4 Kutztown 4:28.01 6:13.89 5:30.87 3:54.92 5:44.11
24 Allyson Dryer FR-1 Indiana (Pa.) 5:11.28 6:40.70 5:31.15 4:11.68 4:28.24
25 Brianna Earnshaw SO-2 Elizabethtown 4:08.70 7:01.12 5:31.59 4:08.70 4:58.44
26 Michelle Golden SR-4 Bucknell 6:44.76 4:22.10 5:31.77 6:54.72 6:24.86
27 Lauren Hause FR-1 Misericordia 4:38.93 5:05.49 5:32.05 4:22.32 5:02.17
28 Teanna Shutt FR-1 Lebanon Valley 6:09.02 6:52.24 5:32.45 6:35.62 7:02.22
31 Sarah Grow FR-1 Lebanon Valley 6:55.14 7:08.64 5:37.51 5:44.26 5:44.26
38 Riva Walker SO-2 Indiana (Pa.) 6:11.19 7:26.80 5:43.69 6:55.87 5:57.44
42 Ellie Burton FR-1 Johns Hopkins 4:51.59 4:37.71 5:47.13 6:18.38 5:43.66
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Elizabeth Sheprow SO-2 Bucknell 6:17.93 6:30.53 6:24.23 5:40.14 4:43.45 5:27.54 5:14.94
11 Delaney Worth FR-1 Bucknell 4:13.66 5:40.35 5:43.56 5:56.40 5:17.87 5:11.45 5:21.08
13 Casey Quinto SO-2 Elizabethtown 4:15.32 4:44.41 6:21.37 4:28.25 5:49.05 5:36.12 5:23.19
16 Kate VanNess SR-4 Bucknell 4:42.03 5:04.72 5:04.72 6:29.01 6:54.94 6:09.56 5:24.17
19 Erika Huffman SO-2 Shippensburg 5:37.20 5:30.65 6:55.76 6:13.21 5:14.28 4:44.82 5:27.37
20 Hannah Fulton FR-1 Shippensburg 7:05.87 4:02.42 6:03.63 3:55.87 4:41.73 5:50.53 5:27.59
22 Caitlyn Reese FR-1 Shippensburg 4:26.53 4:00.21 4:56.15 6:08.54 5:58.67 3:53.63 5:29.05
29 Kailyn Reilly FR-1 Susquehanna 3:53.20 6:26.45 4:53.17 3:56.53 6:09.79 5:29.81 5:33.14
32 Shannon Martello SO-2 Johns Hopkins 5:07.21 6:01.23 6:14.73 5:17.34 4:06.44 4:53.71 5:37.59
Women's Mile Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ashley West JR-3 Susquehanna 5:02.63 3:34.87 4:08.16 4:38.42 4:11.19 4:35.40
2 Keira Wood SR-4 Geneseo St. 5:05.23 3:36.72 4:59.13 4:46.92 4:07.24 6:15.44
3 Caroline Smith FR-1 Johns Hopkins 5:08.40 5:26.91 6:00.83 3:54.39 3:35.88 3:38.97
4 Alison Billas JR-3 Bucknell 5:10.63 5:51.02 6:34.50 4:11.61 6:25.19 4:30.25
5 Ingrid Johnson SR-4 Johns Hopkins 5:10.88 4:36.69 6:03.73 6:41.04 5:10.88 3:50.06
6 Eileen Cody SR-4 Elizabethtown 5:11.33 4:09.07 3:37.93 4:12.18 3:53.50 6:44.73
7 Amelia Tearnan SR-4 Elizabethtown 5:11.51 3:38.06 5:20.86 4:24.79 6:20.05 4:02.98
9 Corinne Manela JR-3 Kutztown 5:17.91 5:36.99 6:05.60 6:24.68 4:46.12 4:23.87
10 Meghan Carroll JR-3 Bucknell 5:19.52 6:36.21 4:28.40 4:22.01 5:03.55 5:06.74
15 Christina Smith JR-3 Gwynedd-Mercy 5:23.80 6:22.09 6:12.37 4:32.00 5:36.76 4:38.47
17 Carly Shea   Unattached 5:25.02 6:23.53 4:20.02 4:55.77 5:34.77 5:47.78