February 14, 2015
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Hannah Palmeter SO-2 North Iowa Area CC 1:55.80 1:54.42 2:15.10 2:19.23 2:17.85
2 Ellie Waddle   Beloit 3:00.88 3:03.73 2:08.18 2:56.60 2:22.42
3 Ashlynne Wampfler SR-4 Wis.-Platteville 2:54.61 1:54.00 2:24.30 1:43.90 2:24.30
4 Sarah Schoel FR-1 Loras 3:02.42 2:04.04 1:45.07 2:25.93 2:25.93
5 Sydney Brokaw FR-1 Loras 2:18.77 1:53.67 2:40.91 2:21.72 2:27.62
6 Chelsea Delzer SR-4 Wis.-Platteville 2:38.31 2:00.62 2:00.62 2:18.71 2:30.77
7 Chelsea Buchanan FR-1 Wis.-Platteville 3:16.17 3:16.17 2:59.58 2:23.36 2:30.90
8 Kalama Towarap SO-2 North Iowa Area CC 2:56.71 1:49.10 2:22.91 2:07.54 2:33.66
9 Emily Sotelo SR-4 Loras 2:00.16 2:49.45 1:52.45 2:07.86 2:34.04
10 Melissa Todman SO-2 Dubuque 2:15.12 2:27.55 2:04.25 2:41.53 2:35.31
11 Alyssa Nycz JR-3 Ripon 3:11.17 2:00.66 2:25.73 3:06.47 2:36.69
12 Mercedez Kennedy SR-4 Loras 2:17.16 3:12.34 3:04.45 3:04.45 2:37.65
13 Maddie Bain SO-2 Coe 2:34.20 2:40.62 2:11.71 3:04.72 2:40.62
14 Ashley Wenthold SR-4 Loras 3:15.08 2:34.78 3:11.86 2:17.04 2:41.22
15 Kayla Kinateder FR-1 Dubuque 2:32.39 2:51.84 3:30.75 3:17.78 2:42.11
16 Sara Brown SO-2 Beloit 3:32.10 2:32.45 2:50.68 3:05.59 2:45.70
17 Kayla Thilges FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 3:02.73 3:22.66 3:04.39 2:59.40 2:46.11
18 Emily Ward FR-1 Concordia (Wis.) 2:09.40 3:16.62 3:09.90 2:36.29 2:48.05
19 Desarae Echevarria FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 2:53.46 2:02.44 3:41.07 2:16.04 2:50.05
20 Ashley Iehl FR-1 Coe 2:47.38 2:09.42 2:14.59 2:33.57 2:52.55
21 Meredith Shimek SO-2 Beloit 3:50.81 4:15.95 4:13.66 3:23.39 3:48.52
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Hannah Palmeter SO-2 North Iowa Area CC 2:15.10 2:33.02 2:17.85
2 Ellie Waddle   Beloit 2:29.55 3:03.73 2:22.42
3 Ashlynne Wampfler SR-4 Wis.-Platteville 2:35.85 2:41.62 2:24.30
4 Sarah Schoel FR-1 Loras 1:52.37 1:42.16 2:25.93
5 Sydney Brokaw FR-1 Loras 1:59.58 1:49.24 2:27.62
8 Kalama Towarap SO-2 North Iowa Area CC 3:07.47 2:45.96 2:33.66
12 Mercedez Kennedy SR-4 Loras 3:12.34 2:10.85 2:37.65
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Chelsea Delzer SR-4 Wis.-Platteville 2:30.77 2:23.24
7 Chelsea Buchanan FR-1 Wis.-Platteville 2:30.90 2:42.98
9 Emily Sotelo SR-4 Loras 2:34.04 2:00.16
10 Melissa Todman SO-2 Dubuque 2:35.31 2:22.89
11 Alyssa Nycz JR-3 Ripon 2:36.69 1:51.25
14 Ashley Wenthold SR-4 Loras 2:41.22 2:46.06
17 Kayla Thilges FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 2:46.11 3:34.29
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
13 Maddie Bain SO-2 Coe 2:40.62
15 Kayla Kinateder FR-1 Dubuque 2:42.11
16 Sara Brown SO-2 Beloit 2:45.70
18 Emily Ward FR-1 Concordia (Wis.) 2:48.05
19 Desarae Echevarria FR-1 Milwaukee Sch. of Eng. 2:50.05
20 Ashley Iehl FR-1 Coe 2:52.55
21 Meredith Shimek SO-2 Beloit 3:48.52