April 24-25, 2015
|
Mount Union - Alliance, OH

Men's 3000 Steeplechase

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Kase Schalois SO-2 Ohio Northern 12:05.76 6:51.46 9:31.46 8:22.89 10
2 Bryan Derr SR-4 Mount Union 6:56.22 9:52.09 9:46.22 10:33.12 8
3 Pat O'Brien JR-3 John Carroll 11:56.99 9:12.43 9:47.69 10:28.83 6
4 Cameron Posner SO-2 Otterbein 8:42.14 11:28.28 9:53.34 9:11.81 5
5 Ryan Dodd SR-4 Muskingum 12:46.78 9:54.40 9:54.40 10:47.90 4
6 Ty Menear SO-2 Mount Union 9:25.76 12:36.33 9:55.53 7:02.83 3
7 Johnny Honkala SR-4 John Carroll 12:10.58 9:16.92 9:58.83 12:16.56 2
8 Cameron Rusnak SO-2 Ohio Northern 8:36.85 10:49.06 10:00.98 9:42.95 1
9 Adam Berry SO-2 Ohio Northern 8:08.64 12:55.71 10:10.79 10:10.79 -
10 Isaac Kuntz FR-1 Heidelberg 11:02.77 9:30.72 10:13.67 7:46.39 -
11 Samuel Boyd FR-1 Ohio Northern 11:40.10 9:24.99 10:14.12 11:27.82 -
12 Derek Knabe FR-1 Capital 9:42.79 13:19.78 10:19.98 10:19.98 -
13 Matt Oswald SO-2 John Carroll 7:41.19 7:59.88 10:23.22 11:25.55 -
14 Michael Kozlowski FR-1 John Carroll 10:32.43 9:23.55 10:26.16 11:35.04 -
15 Caleb McCullough SR-4 Otterbein 11:59.00 7:27.80 10:30.70 11:52.70 -
16 Tyler Lowe SR-4 Mount Union 12:14.13 8:26.30 10:32.87 8:00.99 -
17 Sean Humphreys FR-1 Heidelberg 11:39.84 7:29.44 10:42.05 11:59.10 -
18 Dave Brauer SO-2 Heidelberg 12:17.05 13:41.84 10:52.25 10:39.21 -
19 Tim Fries SR-4 Muskingum 12:15.26 11:16.18 10:56.48 9:11.45 -
20 Tony Kall SO-2 Muskingum 8:41.06 9:47.01 10:59.56 8:47.65 -
21 Dylan Tanner FR-1 Baldwin Wallace 8:11.16 8:04.53 11:03.73 8:04.53 -
22 Nathan Peck SR-4 Muskingum 10:39.86 12:53.17 11:06.52 14:06.48 -
  Ryan Dombrowski JR-3 Mount Union DNF DNF DNF DNF -
  Dusan Vasic SR-4 Baldwin Wallace DNF DNF DNF DNF -
Men's 3000 Steeplechase Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Samuel Boyd FR-1 Ohio Northern 10:14.12 10:07.98 7:09.89 10:38.69 7:40.59 -
15 Caleb McCullough SR-4 Otterbein 10:30.70 10:37.01 11:40.08 9:46.56 9:59.17 -
16 Tyler Lowe SR-4 Mount Union 10:32.87 12:26.79 12:26.79 12:20.46 9:54.90 -
17 Sean Humphreys FR-1 Heidelberg 10:42.05 12:37.62 7:35.86 12:56.88 13:09.73 -
18 Dave Brauer SO-2 Heidelberg 10:52.25 10:00.07 10:19.64 9:27.46 13:02.70 -
19 Tim Fries SR-4 Muskingum 10:56.48 10:36.79 8:58.32 8:32.06 7:52.67 -
20 Tony Kall SO-2 Muskingum 10:59.56 9:00.84 10:59.56 8:47.65 11:19.35 -
21 Dylan Tanner FR-1 Baldwin Wallace 11:03.73 11:50.20 9:37.45 8:31.08 11:23.65 -
22 Nathan Peck SR-4 Muskingum 11:06.52 14:13.15 8:13.23 8:46.55 10:26.53 -
  Ryan Dombrowski JR-3 Mount Union DNF DNF DNF DNF DNF -
Men's 3000 Steeplechase Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kase Schalois SO-2 Ohio Northern 9:31.46 8:00.03 9:25.75 8:57.18 9:48.61 12:17.19 12:17.19 10
2 Bryan Derr SR-4 Mount Union 9:46.22 12:12.78 10:09.67 9:52.09 9:34.50 11:43.47 12:18.64 8
3 Pat O'Brien JR-3 John Carroll 9:47.69 7:50.16 6:57.26 8:43.05 8:48.93 7:14.89 12:32.25 6
4 Cameron Posner SO-2 Otterbein 9:53.34 8:12.48 10:23.01 7:48.74 10:34.88 7:54.68 12:09.81 5
5 Ryan Dodd SR-4 Muskingum 9:54.40 12:46.78 10:36.01 10:00.35 11:41.40 7:02.03 8:49.02 4
6 Ty Menear SO-2 Mount Union 9:55.53 9:07.89 12:18.46 11:01.04 10:13.40 10:13.40 6:56.88 3
7 Johnny Honkala SR-4 John Carroll 9:58.83 9:52.85 10:10.81 10:28.78 11:52.61 7:35.11 7:35.11 2
8 Cameron Rusnak SO-2 Ohio Northern 10:00.98 9:12.91 8:48.87 9:12.91 7:06.70 10:06.99 10:37.04 1
9 Adam Berry SO-2 Ohio Northern 10:10.79 7:25.88 11:11.87 12:12.95 11:17.98 9:40.25 11:05.77 -
10 Isaac Kuntz FR-1 Heidelberg 10:13.67 11:51.86 9:42.99 12:59.36 13:11.64 8:23.21 7:15.71 -
12 Derek Knabe FR-1 Capital 10:19.98 8:53.19 7:13.99 11:15.78 7:13.99 7:20.19 12:36.38 -
13 Matt Oswald SO-2 John Carroll 10:23.22 10:10.76 12:34.10 8:49.74 9:20.90 12:02.94 7:22.49 -
14 Michael Kozlowski FR-1 John Carroll 10:26.16 9:36.07 9:29.81 8:27.19 10:51.21 10:38.69 8:14.67 -
  Dusan Vasic SR-4 Baldwin Wallace DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF -