April 24-25, 2015
|
Ashland U. - Ashland, OH

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jack Spilman Senior Second Sole - Short North 1:53.16 2:09.01 1:58.82
2 Tristan Williams FR-1 Walsh 1:54.70 1:28.32 1:29.47
3 Sean Poholski SO-2 Akron 1:55.27 2:05.65 2:14.87
4 Austin Hill SO-2 Ashland 1:55.36 2:18.44 1:44.98
5 Tyler Palenchak SO-2 Slippery Rock 1:56.32 1:44.69 1:54.00
6 Justin Carroll FR-1 Ohio Dominican 1:57.01 1:26.59 2:04.03
7 Solomon Yoder FR-1 Walsh 1:57.75 1:48.33 2:06.00
8 Joe Guerra Senior CRC Elite 1:58.17 1:58.17 2:14.72
9 Tyler Melius SR-4 Slippery Rock 1:58.71 2:16.52 1:55.15
10 Benjamin Herbert Senior Unattached 1:58.80 2:26.13 2:13.06
11 Zac Patton SO-2 Slippery Rock 1:58.87 1:55.31 2:28.59
12 Mike Navratil SO-2 Youngstown St. 1:58.93 2:16.77 1:54.18
13 Dylin Wilhoite FR-1 Youngstown St. 1:59.28 2:13.60 2:20.75
14 Austin Kilgore JR-3 Ohio Dominican 1:59.44 1:54.67 1:43.92
15 Ryan VanCauwenbergh FR-1 Ashland 1:59.86 2:29.83 1:38.29
16 Gabriel Genovesi SR-4 Akron 2:00.07 2:19.29 2:34.89
17 Jacob Sussman SR-4 Ashland 2:00.13 1:31.30 2:16.95
18 Matias Trampe-Kindt FR-1 Findlay 2:00.64 1:32.90 1:34.10
19 Bradley Hamilton SO-2 Oberlin 2:01.06 2:28.91 2:09.54
20 Brandon Simmons JR-3 Malone 2:01.39 2:06.25 1:29.83
21 Zach Humrichouser SO-2 Ashland 2:01.91 2:04.35 2:10.45
22 Owen Mittenthal FR-1 Oberlin 2:02.14 2:36.34 1:36.49
23 Doug French JR-3 Ohio Dominican 2:04.83 2:34.79 2:29.80
24 Hannon Ayer SO-2 Oberlin 2:05.61 2:00.59 2:01.85
25 John Davis FR-1 Findlay 2:06.07 1:45.90 2:32.55
26 Deondre Martin FR-1 Malone 2:06.26 1:59.95 1:57.43
27 Austin Lewis SO-2 Notre Dame (Ohio) 2:06.41 2:25.38 2:39.28
28 Ethan Widder Junior Unattached 2:07.69 1:57.48 2:02.59
29 Braden Burke FR-1 Lake Erie 2:08.54 2:27.82 1:31.27
30 Eric Riesterer SO-2 Walsh 2:10.48 2:18.31 2:24.84
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jack Spilman Senior Second Sole - Short North 1:53.16
2 Tristan Williams FR-1 Walsh 1:54.70
3 Sean Poholski SO-2 Akron 1:55.27
8 Joe Guerra Senior CRC Elite 1:58.17
10 Benjamin Herbert Senior Unattached 1:58.80
12 Mike Navratil SO-2 Youngstown St. 1:58.93
13 Dylin Wilhoite FR-1 Youngstown St. 1:59.28
16 Gabriel Genovesi SR-4 Akron 2:00.07
17 Jacob Sussman SR-4 Ashland 2:00.13
20 Brandon Simmons JR-3 Malone 2:01.39
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Austin Hill SO-2 Ashland 1:55.36 1:41.52
5 Tyler Palenchak SO-2 Slippery Rock 1:56.32 1:21.43
6 Justin Carroll FR-1 Ohio Dominican 1:57.01 2:15.74
7 Solomon Yoder FR-1 Walsh 1:57.75 1:51.87
9 Tyler Melius SR-4 Slippery Rock 1:58.71 1:55.15
11 Zac Patton SO-2 Slippery Rock 1:58.87 1:58.87
14 Austin Kilgore JR-3 Ohio Dominican 1:59.44 1:30.78
15 Ryan VanCauwenbergh FR-1 Ashland 1:59.86 2:05.86
23 Doug French JR-3 Ohio Dominican 2:04.83 1:52.35
27 Austin Lewis SO-2 Notre Dame (Ohio) 2:06.41 1:33.55
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Matias Trampe-Kindt FR-1 Findlay 2:00.64 1:58.23 2:17.53 2:27.18 2:19.95 1:44.96 1:30.48
19 Bradley Hamilton SO-2 Oberlin 2:01.06 2:02.27 1:39.27 2:09.54 2:21.64 1:55.01 1:52.59
21 Zach Humrichouser SO-2 Ashland 2:01.91 1:30.22 2:08.01 1:38.75 1:46.07 2:25.08 2:04.35
22 Owen Mittenthal FR-1 Oberlin 2:02.14 1:49.93 2:10.69 2:22.91 2:32.68 2:10.69 2:24.13
24 Hannon Ayer SO-2 Oberlin 2:05.61 2:18.18 1:40.49 1:53.05 2:09.38 2:24.46 2:28.22
25 John Davis FR-1 Findlay 2:06.07 2:42.63 2:38.85 2:19.94 2:09.86 2:02.29 1:34.56
26 Deondre Martin FR-1 Malone 2:06.26 2:08.79 2:08.79 1:47.33 1:54.90 1:43.54 1:38.49
28 Ethan Widder Junior Unattached 2:07.69 1:35.77 1:51.09 2:03.86 2:25.57 1:53.65 2:14.08
29 Braden Burke FR-1 Lake Erie 2:08.54 1:45.41 2:29.11 1:59.55 1:42.84 2:30.40 1:53.12
30 Eric Riesterer SO-2 Walsh 2:10.48 2:37.88 2:17.01 2:18.31 1:49.61 2:30.06 2:14.40