January 23, 2015
|
Florida-O'Connell Center - Gainesville, FL
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Betsy Suda SR Florida Track Club 10:10.40 12:06.38 10:16.51 11:23.65 10:16.51 8:26.64
1 Amelie Svensson FR-1 Florida Atlantic 10:10.36 9:45.95 12:55.16 12:00.23 12:18.54 10:22.57
2 Judith Kibii FR-1 Florida A&M 10:19.25 13:25.03 12:47.87 9:17.33 13:00.26 7:19.67
3 Katy Solis SO-2 Jacksonville 10:21.08 10:27.29 12:19.09 12:06.67 11:16.98 11:16.98
4 Sophie Walker SO-2 Florida Atlantic 10:23.05 11:37.82 8:18.44 10:16.82 9:45.67 8:43.37
5 Fridah Limo FR-1 Florida A&M 10:23.37 12:46.75 11:31.94 9:14.80 8:12.47 9:52.21
6 Alexis Irwin JR-3 North Florida 10:29.00 11:00.45 9:13.52 10:54.16 13:12.54 7:45.46
7 Effiey Kosgei JR-3 Florida A&M 10:32.41 11:35.66 10:57.71 12:07.28 8:19.61 10:32.41
8 Kia Heller-Spencer JR-3 Florida Atlantic 10:38.25 9:15.28 9:47.19 12:52.29 13:05.05 8:30.60
9 Caitlin Marino SO-2 Jacksonville 10:38.27 12:26.78 9:34.45 11:48.48 13:05.08 8:56.15
10 Kelly Hensley JR-3 North Florida 10:42.85 7:42.86 13:42.85 9:25.71 9:00.00 9:38.57
11 Christina McKinney FR-1 North Florida 10:47.24 7:52.49 13:48.47 13:03.16 9:36.05 9:16.63
12 Cynthia Chelelgo JR-3 Florida A&M 10:47.68 7:59.29 11:45.98 8:12.24 11:26.54 9:55.87
13 Sydni Ogilvie FR-1 Southeastern U. 10:50.96 8:53.79 13:59.74 12:09.08 10:11.91 11:56.06
14 Michelle Wolff FR-1 North Florida 10:52.44 8:35.43 7:43.24 8:02.81 10:32.87 8:02.81
15 Nyajock Pan SO-2 Bethune-Cookman 10:56.86 8:52.06 10:24.02 10:04.32 8:45.49 9:05.20
16 Grace Meyer FR-1 North Florida 11:03.47 10:23.67 8:50.78 12:56.26 8:50.78 12:29.73
17 Sarah Deibner FR-1 Southeastern U. 11:03.96 10:37.41 12:56.84 12:23.64 13:10.12 9:24.37
18 Jasmine Van Tine FR-1 Florida Atlantic 11:10.45 13:04.43 13:11.14 13:37.95 11:17.16 10:43.64
19 Phyllis Cheruiyot SO-2 Florida A&M 11:11.32 8:30.21 10:17.62 9:57.48 12:38.60 10:57.90
20 Sara Mund FR-1 Flagler 11:20.00 9:17.60 12:21.20 11:13.20 8:23.20 11:13.20
21 QuanDra Shanks SO-2 Florida A&M 11:21.33 11:41.77 13:51.23 13:23.97 14:04.85 8:03.75
22 Christina Schultz FR-1 Florida Atlantic 11:23.78 9:27.54 11:10.11 11:03.27 12:04.81 13:40.54
23 Kimberly Jones JR-3 Florida Atlantic 11:24.65 11:17.81 8:47.18 10:57.27 11:38.35 11:04.11
24 Anet Milian SO-2 Saint Leo 11:30.95 9:05.85 8:31.31 13:35.33 11:44.77 8:10.58
25 Nathaly Gallego SO-2 Florida Atlantic 12:01.35 14:18.41 12:08.57 14:11.20 12:51.85 8:24.95
26 Allison Knipe JR-3 Saint Leo 12:16.01 13:59.06 15:42.10 11:31.85 8:35.21 10:47.69
  caroline condon FR-1 Saint Leo DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Alex Orr FR-1 Embry-Riddle DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  April Polite FR-1 Florida A&M DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Amelie Svensson FR-1 Florida Atlantic 8:14.40 10:10.36 7:31.67 10:46.99 12:24.64
1 Betsy Suda SR Florida Track Club 9:33.78 10:10.40 8:51.05 7:25.60 9:45.99
2 Judith Kibii FR-1 Florida A&M 10:44.02 10:19.25 9:11.14 8:33.98 10:19.25
3 Katy Solis SO-2 Jacksonville 9:56.24 10:21.08 11:54.25 11:23.19 10:39.72
4 Sophie Walker SO-2 Florida Atlantic 12:08.97 10:23.05 11:50.28 12:08.97 9:33.21
5 Fridah Limo FR-1 Florida A&M 10:35.84 10:23.37 7:35.06 13:17.92 9:39.74
6 Alexis Irwin JR-3 North Florida 10:41.58 10:29.00 10:16.42 11:00.45 10:16.42
7 Effiey Kosgei JR-3 Florida A&M 10:26.09 10:32.41 10:51.39 7:22.69 13:35.81
8 Kia Heller-Spencer JR-3 Florida Atlantic 10:57.40 10:38.25 13:17.82 13:30.58 8:49.75
9 Caitlin Marino SO-2 Jacksonville 13:36.99 10:38.27 12:39.55 10:57.42 13:49.76
10 Kelly Hensley JR-3 North Florida 9:51.43 10:42.85 11:02.14 9:00.00 10:30.00
11 Christina McKinney FR-1 North Florida 11:00.19 10:47.24 8:50.74 10:34.30 8:50.74
12 Cynthia Chelelgo JR-3 Florida A&M 9:29.96 10:47.68 10:15.30 12:57.22 11:39.50
14 Michelle Wolff FR-1 North Florida 10:39.40 10:52.44 11:57.69 12:10.74 8:09.33
16 Grace Meyer FR-1 North Florida 10:17.03 11:03.47 13:36.07 9:23.95 11:36.65
21 QuanDra Shanks SO-2 Florida A&M 11:00.89 11:21.33 14:18.48 12:43.09 14:11.67
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
13 Sydni Ogilvie FR-1 Southeastern U. 10:05.40 10:50.96 13:14.18 9:32.85 11:17.00
15 Nyajock Pan SO-2 Bethune-Cookman 13:14.80 10:56.86 8:38.92 13:01.67 8:19.22
17 Sarah Deibner FR-1 Southeastern U. 13:30.04 11:03.96 12:36.92 10:50.68 12:17.00
18 Jasmine Van Tine FR-1 Florida Atlantic 12:30.91 11:10.45 11:23.86 10:36.93 11:57.39
19 Phyllis Cheruiyot SO-2 Florida A&M 9:10.49 11:11.32 10:57.90 13:18.87 8:23.49
20 Sara Mund FR-1 Flagler 8:43.60 11:20.00 13:15.60 10:59.60 8:50.40
22 Christina Schultz FR-1 Florida Atlantic 9:41.22 11:23.78 13:40.54 10:01.73 8:05.49
23 Kimberly Jones JR-3 Florida Atlantic 12:46.81 11:24.65 13:48.43 14:15.82 11:58.89
24 Anet Milian SO-2 Saint Leo 8:45.13 11:30.95 10:28.77 8:52.04 12:33.14
25 Nathaly Gallego SO-2 Florida Atlantic 8:24.95 12:01.35 13:06.28 11:46.93 12:44.64
26 Allison Knipe JR-3 Saint Leo 11:39.21 12:16.01 14:28.50 12:45.45 10:40.33
  April Polite FR-1 Florida A&M DNF DNF DNF DNF DNF
  Alex Orr FR-1 Embry-Riddle DNF DNF DNF DNF DNF
  caroline condon FR-1 Saint Leo DNF DNF DNF DNF DNF