February 20-21, 2015
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Bobby Ormsby SO-2 Florida Southern 8:28.32 7:52.74 6:36.49 8:43.57 10
2 Jacob Alplund JR-3 Northwood (Fla.) 8:42.34 10:52.93 10:37.26 11:19.05 8
3 Justin Mcmaster SR-4 Florida Tech 8:43.77 9:25.68 8:59.49 6:06.64 6
4 Cory Munsch SO-2 Tampa 8:59.53 8:48.74 9:58.88 9:42.70 5
5 Jake Poore FR-1 Tampa 9:02.26 7:35.50 9:23.95 10:50.72 4
6 Jose Perez JR-3 Florida Southern 9:04.00 11:41.76 8:25.92 8:58.56 3
7 Stephen Pena SO-2 Southeastern U. 9:04.08 8:04.24 9:20.41 8:58.64 2
8 Brendan McGonangle SO-2 Tampa 9:04.70 8:10.23 10:42.75 7:32.11 1
9 Cody Van Natter SO-2 Florida Southern 9:06.48 10:01.13 9:06.48 9:11.95 -
10 Joey Maus FR-1 Tampa 9:06.71 6:33.64 9:55.92 10:23.25 -
11 Tim Smale SO-2 Nova Southeastern 9:07.00 10:01.70 11:07.34 8:23.24 -
12 Kyle Butler SR-4 Florida Southern 9:08.36 7:46.11 6:34.82 10:03.20 -
13 Ray Spradlin Senior Florida Running Club 9:08.84 9:14.33 10:14.70 9:03.36 -
14 Steven Dennig SR-4 Tampa 9:11.94 6:26.36 8:55.39 10:18.18 -
15 Joseph Beery   Stetson 9:18.91 8:56.56 11:21.87 10:20.39 -
16 Matthew Hoffman SO-2 Tampa 9:24.42 9:13.14 11:51.17 8:56.20 -
17 Logan Selzer SR-4 Florida Southern 9:27.58 10:07.31 8:47.85 6:42.99 -
18 Aaron Oldanie SO-2 Tampa 9:29.79 8:27.12 7:13.04 7:58.63 -
19 John Bryant FR-1 Florida Southern 9:32.43 9:49.61 6:46.43 7:03.60 -
20 Phil Robbins FR-1 Tampa 9:33.87 7:33.36 11:51.60 10:54.22 -
21 Andrew Townes Junior Stetson 9:36.51 9:13.45 8:50.39 6:55.09 -
22 Matthew Pogorelec SO-2 Florida Tech 9:39.59 9:33.80 7:43.68 7:37.88 -
23 Kyler Kathman Junior Unattached 9:41.39 8:31.63 8:25.81 6:52.79 -
24 Andrew Coull SR-4 Florida Southern 9:52.31 7:18.31 12:02.62 8:41.24 -
25 Pedro Cuervo SO-2 Florida Southern 9:54.66 9:54.66 8:31.41 7:14.11 -
26 Drew Carff FR-1 Tampa 9:56.52 7:39.32 8:21.08 8:56.87 -
27 Kael Gouriluk SO-2 Southeastern U. 10:01.52 7:01.07 8:37.31 12:31.90 -
28 Kuriakos Pryos FR-1 Southeastern U. 10:08.94 7:24.53 11:46.37 10:21.12 -
29 Oswaldo Zapata FR-1 Florida Southern 10:12.25 11:31.85 7:39.19 11:19.60 -
30 Aidan O'Gorman 8 Unattached 10:35.09 9:31.59 8:15.37 10:35.09 -
31 Alvin Estacio SO-2 Florida Tech 10:56.56 13:01.31 9:31.21 10:30.30 -
32 Austyn Finnk Junior Stetson 10:56.59 8:38.71 11:09.73 7:39.62 -
33 Jeffery Anderson Senior Florida Running Club 11:09.89 11:16.59 13:17.17 8:42.52 -
34 Pedro Llano   Unattached 11:42.76 10:18.43 12:38.98 11:00.60 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Bobby Ormsby SO-2 Florida Southern 10:04.90 6:56.83 9:39.49 7:52.74 8:28.32 10
2 Jacob Alplund JR-3 Northwood (Fla.) 10:32.04 10:11.14 6:57.88 10:16.37 8:42.34 8
3 Justin Mcmaster SR-4 Florida Tech 8:01.87 7:56.63 9:15.20 10:44.24 8:43.77 6
4 Cory Munsch SO-2 Tampa 11:30.60 9:31.91 6:39.26 9:37.30 8:59.53 5
5 Jake Poore FR-1 Tampa 10:18.18 9:51.07 7:35.50 9:51.07 9:02.26 4
6 Jose Perez JR-3 Florida Southern 7:31.52 6:20.80 11:25.44 11:25.44 9:04.00 3
7 Stephen Pena SO-2 Southeastern U. 11:20.10 8:04.24 6:26.30 10:03.93 9:04.08 2
8 Brendan McGonangle SO-2 Tampa 9:42.83 9:10.15 8:59.26 9:37.39 9:04.70 1
9 Cody Van Natter SO-2 Florida Southern 10:06.60 7:28.12 11:44.96 9:28.34 9:06.48 -
10 Joey Maus FR-1 Tampa 8:12.04 10:56.06 11:01.52 10:01.39 9:06.71 -
12 Kyle Butler SR-4 Florida Southern 9:13.85 11:41.90 7:57.08 9:24.81 9:08.36 -
13 Ray Spradlin Senior Florida Running Club 6:40.66 10:25.68 8:24.94 7:24.56 9:08.84 -
14 Steven Dennig SR-4 Tampa 7:49.15 9:34.02 10:51.29 9:56.10 9:11.94 -
15 Joseph Beery   Stetson 6:48.01 6:36.83 6:42.42 9:46.86 9:18.91 -
16 Matthew Hoffman SO-2 Tampa 10:43.44 7:54.12 11:11.66 7:03.32 9:24.42 -
19 John Bryant FR-1 Florida Southern 12:18.44 8:23.74 11:09.75 8:52.36 9:32.43 -
23 Kyler Kathman Junior Unattached 9:00.70 7:45.12 10:33.72 10:16.28 9:41.39 -
26 Drew Carff FR-1 Tampa 7:27.39 10:44.25 9:50.56 12:25.65 9:56.52 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Tim Smale SO-2 Nova Southeastern 7:23.07 9:07.00 11:34.69 -
17 Logan Selzer SR-4 Florida Southern 11:26.78 9:27.58 10:24.34 -
18 Aaron Oldanie SO-2 Tampa 10:32.47 9:29.79 6:44.55 -
20 Phil Robbins FR-1 Tampa 11:57.34 9:33.87 7:39.10 -
21 Andrew Townes Junior Stetson 10:22.63 9:36.51 7:35.45 -
22 Matthew Pogorelec SO-2 Florida Tech 9:04.82 9:39.59 9:22.21 -
24 Andrew Coull SR-4 Florida Southern 11:38.93 9:52.31 7:24.24 -
25 Pedro Cuervo SO-2 Florida Southern 10:06.56 9:54.66 10:42.24 -
27 Kael Gouriluk SO-2 Southeastern U. 12:43.93 10:01.52 11:19.72 -
28 Kuriakos Pryos FR-1 Southeastern U. 11:52.46 10:08.94 12:47.27 -
29 Oswaldo Zapata FR-1 Florida Southern 9:35.52 10:12.25 11:19.60 -
30 Aidan O'Gorman 8 Unattached 13:07.52 10:35.09 8:40.78 -
31 Alvin Estacio SO-2 Florida Tech 8:51.82 10:56.56 10:04.04 -
32 Austyn Finnk Junior Stetson 12:15.38 10:56.59 11:09.73 -
33 Jeffery Anderson Senior Florida Running Club 11:03.20 11:09.89 13:37.27 -
34 Pedro Llano   Unattached 14:45.48 11:42.76 14:52.51 -