February 20-21, 2015
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Chantell Blundell JR-3 Tampa 9:21.10 13:15.41 11:24.42 9:21.10 8:50.27 9:45.76 10:16.59 10
2 Carly Bunting FR-1 Tampa 8:02.79 8:21.84 7:24.67 9:44.42 10:16.19 12:55.00 10:35.24 8
3 Sydni Ogilvie FR-1 Southeastern U. 13:15.64 8:26.90 11:32.98 10:09.56 7:48.40 10:48.06 10:41.64 6
4 Elaina Cancello SO-2 Tampa 12:35.15 8:14.76 12:48.17 8:27.78 12:35.15 9:13.35 10:50.99 5
5 Aleiyah Ross SR-4 Embry-Riddle 11:18.55 9:01.54 13:09.47 9:47.21 10:58.98 10:52.45 10:52.45 4
6 Adrienne DeVita Junior Stetson 11:12.41 8:35.73 13:42.56 13:09.92 13:36.03 11:58.11 10:52.82 3
7 Rachel Zachar SR-4 Nova Southeastern 8:29.42 13:23.32 8:03.30 14:02.50 13:55.97 7:37.17 10:53.10 2
8 Marina DeBiasi FR-1 Florida Tech 9:12.08 9:18.65 11:23.52 8:32.64 9:44.94 11:49.81 10:57.23 1
9 Alex Orr FR-1 Embry-Riddle 13:01.52 8:10.11 7:50.24 9:56.07 11:02.30 10:55.68 11:02.30 -
10 Jaena Smith SR-4 Embry-Riddle 14:20.56 11:57.13 9:13.22 9:13.22 9:13.22 9:47.37 11:22.98 -
11 Ashley Montano SO-2 Florida Southern 11:37.93 10:43.19 14:28.99 11:17.40 13:13.72 12:32.67 11:24.24 -
12 Amiee Epps SR-4 Tampa 11:32.59 14:51.45 10:24.02 13:15.45 10:17.16 13:08.59 11:25.73 -
13 Rachel Frankenberger   Stetson 9:28.42 10:44.67 11:33.19 13:24.10 8:05.24 8:19.10 11:33.19 -
14 Ashley Dudman JR-3 Florida Southern 11:31.54 12:41.39 9:25.81 14:47.12 14:12.20 13:23.30 11:38.52 -
15 Jordan Symonds SO-2 Florida Tech 15:10.55 12:22.45 12:01.44 10:09.37 14:28.52 8:45.32 11:40.42 -
16 Molly Price SO-2 Florida Southern 9:21.45 10:38.65 12:16.90 14:51.30 12:52.00 10:52.69 11:41.81 -
17 Trixi Menge Junior Stetson 13:12.91 11:26.72 11:26.72 8:36.81 11:33.80 12:37.51 11:47.95 -
18 Jessica Cosgrove Junior Stetson 9:13.80 12:39.69 8:24.10 12:39.69 12:18.39 9:35.10 11:49.99 -
19 Marissa Senzamici JR-3 Florida Southern 10:26.81 15:11.72 8:32.85 13:24.88 9:44.07 11:45.16 11:52.28 -
20 Amanda Sava SO-2 Florida Tech 12:17.53 12:46.17 14:12.09 9:18.52 11:48.88 12:17.53 11:56.04 -
21 Jordyn Bench FR-1 Southeastern U. 9:19.92 14:50.13 9:55.81 14:21.41 11:57.84 12:55.27 11:57.84 -
22 Kendall Hayes SO-2 Southeastern U. 13:47.13 12:20.82 14:08.71 11:44.86 12:20.82 14:37.48 11:59.24 -
23 Rebecca Levy JR-3 Florida Southern 14:18.71 14:47.57 13:57.06 13:06.55 14:11.49 10:27.80 12:01.60 -
24 Daniella Moreno   Stetson 15:11.58 15:11.58 8:45.07 12:01.97 11:03.63 13:51.36 12:09.26 -
25 Anna Ahrens SO-2 Southeastern U. 8:31.50 14:29.55 9:00.73 12:03.41 13:09.17 9:59.19 12:10.71 -
26 Elsa Hoglund JR-3 Southeastern U. 15:35.91 10:19.03 11:40.09 10:19.03 14:59.06 13:08.52 12:16.93 -
27 Brianna Paczynski FR-1 Embry-Riddle 14:50.01 11:09.41 12:55.91 9:07.70 9:00.09 11:55.05 12:40.69 -
28 Rachel Davis FR-1 Southeastern U. 11:31.78 9:13.42 13:34.76 8:58.05 12:02.53 12:02.53 12:48.64 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Chantell Blundell JR-3 Tampa 9:08.77 10:16.59 11:55.25 10
2 Carly Bunting FR-1 Tampa 8:40.90 10:35.24 12:42.29 8
3 Sydni Ogilvie FR-1 Southeastern U. 12:56.39 10:41.64 8:20.48 6
4 Elaina Cancello SO-2 Tampa 8:14.76 10:50.99 8:08.25 5
5 Aleiyah Ross SR-4 Embry-Riddle 12:36.85 10:52.45 14:08.19 4
6 Adrienne DeVita Junior Stetson 14:02.14 10:52.82 13:55.61 3
7 Rachel Zachar SR-4 Nova Southeastern 10:00.86 10:53.10 12:04.95 2
9 Alex Orr FR-1 Embry-Riddle 11:28.80 11:02.30 11:48.67 -
10 Jaena Smith SR-4 Embry-Riddle 10:35.18 11:22.98 8:45.90 -
11 Ashley Montano SO-2 Florida Southern 10:56.87 11:24.24 13:34.25 -
12 Amiee Epps SR-4 Tampa 14:44.60 11:25.73 9:29.16 -
16 Molly Price SO-2 Florida Southern 10:38.65 11:41.81 9:35.49 -
18 Jessica Cosgrove Junior Stetson 11:00.29 11:49.99 14:04.89 -
19 Marissa Senzamici JR-3 Florida Southern 11:45.16 11:52.28 11:30.92 -
25 Anna Ahrens SO-2 Southeastern U. 9:29.96 12:10.71 9:29.96 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Marina DeBiasi FR-1 Florida Tech 8:52.36 10:57.23 13:41.54 9:44.94 7:53.21 1
13 Rachel Frankenberger   Stetson 15:01.15 11:33.19 14:05.70 14:19.56 11:05.47 -
14 Ashley Dudman JR-3 Florida Southern 13:51.24 11:38.52 10:35.66 8:15.95 12:34.41 -
15 Jordan Symonds SO-2 Florida Tech 11:05.40 11:40.42 9:20.34 9:06.33 11:26.42 -
17 Trixi Menge Junior Stetson 11:19.64 11:47.95 9:33.44 10:51.32 8:43.89 -
20 Amanda Sava SO-2 Florida Tech 12:31.85 11:56.04 15:30.86 11:27.40 8:42.71 -
21 Jordyn Bench FR-1 Southeastern U. 9:05.56 11:57.84 11:07.60 13:09.63 14:14.23 -
22 Kendall Hayes SO-2 Southeastern U. 8:52.24 11:59.24 10:04.17 9:56.97 11:30.47 -
23 Rebecca Levy JR-3 Florida Southern 15:30.87 12:01.60 14:40.36 13:28.20 11:11.09 -
24 Daniella Moreno   Stetson 9:43.41 12:09.26 8:45.07 10:56.34 13:00.31 -
26 Elsa Hoglund JR-3 Southeastern U. 12:02.20 12:16.93 15:58.01 12:24.30 11:32.72 -
27 Brianna Paczynski FR-1 Embry-Riddle 9:22.91 12:40.69 11:32.23 13:49.16 14:04.37 -
28 Rachel Davis FR-1 Southeastern U. 10:07.23 12:48.64 15:22.37 9:13.42 15:07.00 -