February 20-21, 2015
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Clarissa Consol   Stetson 4:33.85 6:36.61 5:14.77 4:59.04 10
2 Sarah Leary Sophomore Unattached 4:41.91 5:21.25 5:27.80 6:16.97 8
3 Ailey Langley FR-1 Tampa 4:34.16 3:51.22 5:30.31 6:56.19 6
4 Emily Iseley FR-1 Florida Tech 6:33.44 5:27.32 5:30.62 7:03.20 5
5 Adrienne DeVita Junior Stetson 4:40.05 5:10.06 5:33.39 6:50.07 4
6 Rose Howell SR-4 Nova Southeastern 6:07.07 6:20.42 5:33.70 7:00.47 3
7 Ellyn Willse JR-3 Florida Tech 7:19.77 5:51.82 5:38.28 6:29.03 2
8 Amanda Spring   Stetson 5:15.98 6:54.51 5:39.76 4:28.41 1
9 Katey CoDyre JR-3 Nova Southeastern 4:55.17 4:10.55 5:43.22 6:03.82 -
10 Alicia Konstantinovic Sophomore Unattached 5:45.99 7:02.87 5:49.48 5:39.00 -
11 Jessica Cosgrove Junior Stetson 4:55.41 5:52.35 5:55.91 7:39.13 -
12 Hannah Santa Lucia FR-1 Florida Tech 5:45.79 4:13.10 5:56.48 6:46.39 -
13 Joan Hyland SO-2 Florida Tech 6:28.76 5:28.13 5:56.66 7:08.00 -
14 Jane Ojasu SO-2 Tampa 4:49.74 4:17.55 5:57.70 6:22.74 -
15 Rachel Frankenberger   Stetson 7:46.15 4:46.86 5:58.57 4:54.03 -
16 Astrid Bodin FR-1 Florida Tech 7:08.13 4:58.61 5:59.77 7:08.13 -
17 Trixi Menge Junior Stetson 6:45.56 4:30.38 6:05.37 5:03.26 -
18 Jayna Baldwin JR-3 Florida Memorial 5:27.78 6:21.14 6:21.14 8:07.86 -
19 Gabrielle Trimlett FR-1 Florida Tech 6:01.21 5:11.25 6:24.26 7:37.27 -
20 Rachel Fredrick SO-2 Webber 8:09.06 6:42.29 6:34.40 5:19.47 -
21 Eden Jones 3 Unattached 8:51.52 8:08.04 8:03.20 8:12.87 -
22 Shaiel Jones 5 Unattached 8:35.23 7:46.16 8:10.69 8:15.60 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Clarissa Consol   Stetson 5:14.77 4:37.00 5:49.40 10
2 Sarah Leary Sophomore Unattached 5:27.80 5:54.03 4:22.24 8
3 Ailey Langley FR-1 Tampa 5:30.31 4:37.46 5:27.01 6
4 Emily Iseley FR-1 Florida Tech 5:30.62 6:43.36 6:06.99 5
5 Adrienne DeVita Junior Stetson 5:33.39 5:36.73 6:43.41 4
6 Rose Howell SR-4 Nova Southeastern 5:33.70 7:07.14 4:46.99 3
7 Ellyn Willse JR-3 Florida Tech 5:38.28 4:20.48 6:29.03 2
8 Amanda Spring   Stetson 5:39.76 6:40.92 5:53.35 1
9 Katey CoDyre JR-3 Nova Southeastern 5:43.22 6:24.41 4:44.88 -
10 Alicia Konstantinovic Sophomore Unattached 5:49.48 7:34.33 6:17.44 -
13 Joan Hyland SO-2 Florida Tech 5:56.66 6:35.90 6:35.90 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Jessica Cosgrove Junior Stetson 5:41.68 7:24.89 4:12.70 5:55.91 4:34.05 6:06.59 7:17.77 -
12 Hannah Santa Lucia FR-1 Florida Tech 7:07.78 5:03.01 5:24.40 5:56.48 7:07.78 4:48.75 4:34.49 -
14 Jane Ojasu SO-2 Tampa 7:19.98 6:01.28 4:39.01 5:57.70 7:12.82 5:39.82 5:57.70 -
15 Rachel Frankenberger   Stetson 5:40.65 4:36.10 4:18.17 5:58.57 4:14.59 6:38.02 6:30.85 -
16 Astrid Bodin FR-1 Florida Tech 7:36.91 5:27.39 4:55.02 5:59.77 7:44.11 7:36.91 7:18.92 -
17 Trixi Menge Junior Stetson 5:50.76 4:15.76 6:09.03 6:05.37 6:49.22 4:30.38 5:25.18 -
18 Jayna Baldwin JR-3 Florida Memorial 7:06.88 5:50.65 6:05.90 6:21.14 5:16.35 4:30.61 6:21.14 -
19 Gabrielle Trimlett FR-1 Florida Tech 6:51.16 5:42.00 4:28.99 6:24.26 7:29.59 6:12.74 6:31.95 -
20 Rachel Fredrick SO-2 Webber 4:40.03 6:30.46 8:01.17 6:34.40 6:46.24 7:37.51 7:17.79 -
21 Eden Jones 3 Unattached 6:45.89 7:24.55 9:59.17 8:03.20 9:15.68 9:35.01 8:32.20 -
22 Shaiel Jones 5 Unattached 8:20.51 9:29.20 9:19.39 8:10.69 7:02.00 8:00.88 8:35.23 -