December 6, 2014
|
Sanford-Jackrabbit Athletic Complex - Brookings, SD
|
300m (Flat)

Men's 4 x 400 Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 South Dakota St. A Marc Husman, Sam Johnson, Adam Halverson, Austin Johnsen 2:25.78 2:43.76 3:07.72 3:19.70 3:43.67
2 Drake A Kai Asberry, Steven Jordan, Hudson Priebe, Kendall Owens 2:56.07 3:40.09 3:08.08 3:20.08 2:58.08
3 South Dakota St.
(B>)
B Alex Wiemann, Ryan Swenson, Justin Carson, Traxton Priebe 3:58.64 2:45.21 3:26.00 3:23.96 3:21.92
4 St. Cloud State A Marcus Welk, JoVonte Suber, Wyatt Vernon, Tom Bates 4:01.92 3:18.86 2:35.81 3:25.01 2:46.06
5 Northern Iowa A Derek Jacobus, Marshall Hill, Raheem Black, Alex Schultz 3:08.95 2:44.31 3:45.92 3:25.38 3:06.90
6 Drake
(B>)
B Zachary Elkins, James Saxton, Pierce Vincent, Cory Erickson 2:40.86 3:20.04 3:07.66 3:26.22 3:01.48
7 Northern Iowa
(B>)
B Tanner Grubb, Jayvon Matthews, Brandon Carnes, JC Abrahamson 2:32.61 4:09.54 2:57.36 3:26.23 3:40.67
8 Augustana (S.D.)
(B>)
B Jake Connealy, Tom Sittig, John Isaacson, Josh Reider 3:23.51 4:15.43 4:23.73 3:27.66 4:05.04
9 UNAT-South Dakota St. A 2:57.43 3:16.22 4:04.23 3:28.74 4:16.75
10 Dakota State A Mark Moeller, Jared Truman, Claudio Tejada, Steve Selchert 2:53.62 4:15.19 4:00.55 3:29.17 3:35.45
11 Northern State A Andrew Johnson, TJ Hoshstetler, Zac Bartolomeo, Brandon Krein 2:43.31 4:06.03 3:10.89 3:32.09 3:44.82
Men's 4 x 400 Relay Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
1 South Dakota St. Husman, Johnson, Halverson, Johnsen 3:19.70 3:33.68 3:29.69 3:01.73 2:47.75
2 Drake Asberry, Jordan, Priebe, Owens 3:20.08 3:42.09 4:20.11 3:14.08 3:18.08
3 South Dakota St.
(B>)
Wiemann, Swenson, Carson, Priebe 3:23.96 3:13.77 2:51.33 4:04.76 4:16.99
4 St. Cloud State Welk, Suber, Vernon, Bates 3:25.01 2:37.86 4:01.92 4:22.42 3:43.46
5 Northern Iowa Jacobus, Hill, Black, Schultz 3:25.38 4:27.00 2:48.42 4:22.89 4:16.73
7 Northern Iowa
(B>)
Grubb, Matthews, Carnes, Abrahamson 3:26.23 3:50.98 2:34.68 4:19.85 3:05.61
Men's 4 x 400 Relay Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Drake
(B>)
Elkins, Saxton, Vincent, Erickson 2:49.10 4:11.59 3:53.03 3:26.22 3:30.35 2:28.48 3:48.91
8 Augustana (S.D.)
(B>)
Connealy, Sittig, Isaacson, Reider 4:05.04 3:04.82 3:00.67 3:27.66 3:38.05 3:31.82 4:11.27
9 UNAT-South Dakota St. 3:45.44 3:55.88 3:32.92 3:28.74 3:41.27 3:39.18 2:49.08
10 Dakota State Moeller, Truman, Tejada, Selchert 2:57.80 4:00.55 4:21.47 3:29.17 4:02.64 2:34.79 4:29.83
11 Northern State Johnson, Hoshstetler, Bartolomeo, Krein 4:03.91 4:27.24 2:36.95 3:32.09 4:27.24 3:51.18 4:14.51