February 14, 2015
|
Boise State-Jackson's Track - Nampa, ID
|
200m (Banked)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jacob Campbell JR-3 Idaho State 7:21.50 6:13.98 7:00.73 7:52.67 8:39.41
2 Lucas Updike SR-4 Eastern Oregon 8:49.92 8:23.95 6:29.65 8:13.56 8:39.53
3 KC Hunsicker JR-3 Idaho State 8:06.38 7:45.47 9:03.91 9:40.52 8:42.99
4 Tyler James SO-2 Idaho State 8:40.89 10:15.60 7:16.71 7:43.02 8:46.15
5 Riley Campbell   UNAT-Boise State 8:00.14 8:21.24 10:17.32 6:19.89 8:47.62
6 Austin Oser SO-2 Eastern Washington 6:14.76 8:58.39 7:33.94 7:28.66 8:47.83
7 Nic Maszk SO-2 Eastern Oregon 7:12.33 9:25.76 8:37.72 7:23.00 8:53.73
8 Tomislav Smith SO-2 Lewis-Clark 7:23.09 8:16.48 6:13.69 10:29.94 8:53.84
9 Kade Jensen SR-4 Utah State 6:56.80 10:51.91 9:15.73 11:02.60 8:54.35
10 Matlazomatli Rojas   UNAT-Boise State 8:28.76 8:44.82 11:20.13 6:20.23 8:55.53
11 Jacob Barton SR-4 Utah State 6:26.21 7:03.76 7:57.40 6:26.21 8:56.40
12 Alex Kimsey SO-2 Eastern Washington 11:42.13 10:53.53 9:32.51 9:43.31 9:00.10
13 Dallin Webb SR-4 Idaho State 8:32.19 11:48.35 7:26.81 9:53.92 9:04.88
14 Braden Tanner FR-1 Idaho State 8:56.17 11:34.83 8:12.40 6:44.87 9:07.11
15 Jerry Celistino Freshman Treasure Valley CC 7:14.45 9:42.93 8:53.44 11:21.92 9:09.93
16 Nik Taylor SO-2 Eastern Washington 11:44.85 7:09.52 7:42.56 11:44.85 9:10.66
17 Maxx Antush JR-3 Lewis-Clark 8:48.99 7:15.32 8:04.91 10:17.16 9:11.03
18 Tucker Boyd SO-2 Idaho State 7:15.99 10:34.67 10:51.22 7:43.58 9:11.88
19 John Jamboretz FR-1 Idaho State 8:25.07 8:25.07 7:40.67 9:48.33 9:15.02
20 Seth Deal SO-2 Lewis-Clark 10:49.59 7:46.37 9:15.20 6:34.20 9:15.20
21 Jace Kalbfleisch SO-2 Great Falls 10:44.48 9:10.03 7:24.47 10:00.03 9:15.58
22 Camden DeBruler SR-4 College of Idaho 6:58.23 11:37.04 11:48.19 12:04.92 9:17.63
23 Alan Johnston JR-3 Concordia (Ore.) 10:58.34 6:41.70 11:54.13 7:54.23 9:17.91
24 Gabe Fisher   UNAT-Northwest Nazarene 11:22.34 10:54.37 8:12.18 10:48.78 9:19.29
25 Caleb Kauffman FR-1 Oregon Tech 8:59.41 10:12.45 9:38.74 9:33.12 9:21.88
26 Gus Titus SR-4 Eastern Oregon 7:07.17 10:40.75 6:55.93 9:16.44 9:22.06
27 Kody Shriver JR-3 Eastern Oregon 9:49.10 6:53.51 12:10.71 7:44.48 9:26.44
28 Ryan Pierce FR-1 Oregon Tech 10:50.77 11:07.90 7:36.68 8:39.48 9:30.85
29 Mike McHan SO-2 Lewis-Clark 12:08.15 8:07.34 11:16.55 9:04.68 9:33.34
30 Aaron Gaecke FR-1 Great Falls 10:26.30 11:12.26 7:51.16 12:03.97 9:34.58
31 Tanner Boone FR-1 Great Falls 10:23.61 9:14.32 9:54.74 11:55.99 9:37.41
32 Adrian Clifford JR-3 Linfield 8:23.66 9:50.50 10:13.66 10:42.61 9:38.92
33 Chris Poole SO-2 Linfield 8:36.28 12:34.12 7:26.67 11:41.91 9:40.09
34 David Covert Sophomore Treasure Valley CC 11:54.55 8:06.13 11:13.55 11:36.98 9:45.69
35 Tyler Griffin SO-2 Linfield 9:47.41 9:53.29 6:51.19 7:49.93 9:47.41
36 Hank Bingham FR-1 Oregon Tech 9:43.67 7:57.55 7:16.28 8:03.44 9:49.56
37 Matt Robb SO-2 Great Falls 7:52.82 10:02.84 11:13.77 9:45.11 9:51.02
38 Chris Roth SO-2 Linfield 12:30.65 9:45.15 7:17.39 8:16.49 9:51.06
39 Chase Jeppe Freshman Treasure Valley CC 11:10.06 11:33.78 6:55.08 9:41.11 9:52.97
40 Marc Klimas SO-2 Great Falls 11:31.71 9:08.60 7:51.08 12:43.27 9:56.30
41 Caydon Keller SO-2 Great Falls 10:35.39 7:03.59 8:34.36 7:27.80 10:05.13
42 Jon Kelley FR-1 Oregon Tech 11:40.30 8:43.70 7:30.63 9:50.69 10:08.95
  Paul Adams FR-1 Oregon Tech DNF DNF DNF DNF DNF
  Zach Hammond SO-2 Oregon Tech DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jacob Campbell JR-3 Idaho State 8:39.41 6:13.98 9:10.58 10:33.68 10:49.27 10:38.88 10:38.88
2 Lucas Updike SR-4 Eastern Oregon 8:39.53 6:55.63 9:10.71 7:47.58 8:23.95 7:16.41 8:23.95
3 KC Hunsicker JR-3 Idaho State 8:42.99 9:19.60 8:27.30 8:06.38 10:11.90 9:50.98 11:09.43
4 Tyler James SO-2 Idaho State 8:46.15 7:21.97 8:51.42 7:53.54 8:35.63 9:59.81 10:57.69
5 Riley Campbell   UNAT-Boise State 8:47.62 11:15.36 9:50.94 9:08.73 8:05.41 10:06.77 9:35.11
6 Austin Oser SO-2 Eastern Washington 8:47.83 10:12.29 7:18.10 7:39.22 11:15.63 7:44.49 8:53.11
7 Nic Maszk SO-2 Eastern Oregon 8:53.73 8:27.05 7:17.66 6:24.29 6:50.98 10:45.82 7:23.00
8 Tomislav Smith SO-2 Lewis-Clark 8:53.84 9:04.52 10:56.63 10:24.60 6:13.69 8:00.46 7:07.08
9 Kade Jensen SR-4 Utah State 8:54.35 7:02.14 11:02.60 8:54.35 9:21.07 9:05.04 7:39.55
10 Matlazomatli Rojas   UNAT-Boise State 8:55.53 7:35.20 8:44.82 9:33.02 8:34.11 9:33.02 9:59.80
11 Jacob Barton SR-4 Utah State 8:56.40 8:13.49 7:46.67 7:52.04 6:47.67 9:17.86 8:51.04
12 Alex Kimsey SO-2 Eastern Washington 9:00.10 11:15.13 9:32.51 6:28.88 9:05.51 9:32.51 9:05.51
13 Dallin Webb SR-4 Idaho State 9:04.88 10:21.17 7:43.15 6:37.77 6:54.11 6:32.32 10:37.51
16 Nik Taylor SO-2 Eastern Washington 9:10.66 7:09.52 9:49.21 7:59.08 9:32.69 10:27.76 9:21.68
17 Maxx Antush JR-3 Lewis-Clark 9:11.03 10:22.67 7:53.89 11:39.81 6:42.26 9:00.01 7:09.81
20 Seth Deal SO-2 Lewis-Clark 9:15.20 8:36.34 10:21.83 8:30.79 6:34.20 11:06.24 8:36.34
21 Jace Kalbfleisch SO-2 Great Falls 9:15.58 9:21.14 8:36.69 12:02.26 10:05.59 7:18.91 8:47.81
23 Alan Johnston JR-3 Concordia (Ore.) 9:17.91 7:20.75 10:08.13 10:52.76 8:55.60 9:23.49 7:15.17
27 Kody Shriver JR-3 Eastern Oregon 9:26.44 8:01.48 9:37.77 11:59.38 9:20.78 7:55.81 9:20.78
  Paul Adams FR-1 Oregon Tech DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
14 Braden Tanner FR-1 Idaho State 11:02.01 8:28.82 8:17.87 9:07.11
15 Jerry Celistino Freshman Treasure Valley CC 7:52.94 8:36.94 11:16.42 9:09.93
18 Tucker Boyd SO-2 Idaho State 9:45.00 10:18.11 8:11.18 9:11.88
19 John Jamboretz FR-1 Idaho State 9:48.33 11:17.13 10:38.28 9:15.02
22 Camden DeBruler SR-4 College of Idaho 10:35.70 11:14.74 7:53.99 9:17.63
24 Gabe Fisher   UNAT-Northwest Nazarene 10:15.22 11:16.74 9:24.89 9:19.29
25 Caleb Kauffman FR-1 Oregon Tech 7:51.98 7:57.60 6:50.18 9:21.88
26 Gus Titus SR-4 Eastern Oregon 8:25.86 8:14.62 7:18.41 9:22.06
28 Ryan Pierce FR-1 Oregon Tech 12:16.40 8:33.77 11:02.19 9:30.85
29 Mike McHan SO-2 Lewis-Clark 7:04.28 10:13.48 8:47.48 9:33.34
30 Aaron Gaecke FR-1 Great Falls 12:26.96 8:37.13 9:34.58 9:34.58
31 Tanner Boone FR-1 Great Falls 7:53.48 8:45.45 8:10.80 9:37.41
32 Adrian Clifford JR-3 Linfield 10:02.08 8:35.24 8:23.66 9:38.92
33 Chris Poole SO-2 Linfield 11:30.31 7:44.08 9:28.49 9:40.09
34 David Covert Sophomore Treasure Valley CC 12:06.26 12:35.54 10:38.41 9:45.69
35 Tyler Griffin SO-2 Linfield 10:46.16 11:33.15 10:16.78 9:47.41
36 Hank Bingham FR-1 Oregon Tech 12:46.43 10:54.42 8:09.34 9:49.56
37 Matt Robb SO-2 Great Falls 9:21.47 12:36.51 12:30.60 9:51.02
38 Chris Roth SO-2 Linfield 9:21.51 12:01.10 7:41.03 9:51.06
39 Chase Jeppe Freshman Treasure Valley CC 7:36.59 11:51.57 11:45.64 9:52.97
40 Marc Klimas SO-2 Great Falls 11:43.64 9:44.38 10:20.16 9:56.30
41 Caydon Keller SO-2 Great Falls 9:59.08 9:10.67 7:52.01 10:05.13
42 Jon Kelley FR-1 Oregon Tech 8:07.16 12:41.19 10:45.49 10:08.95
  Zach Hammond SO-2 Oregon Tech DNF DNF DNF DNF