February 14, 2015
|
Boise State-Jackson's Track - Nampa, ID
|
200m (Banked)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Andrew Rafla   UNAT-Boise State 4:58.12 5:20.67 4:10.52
2 Tyler James SO-2 Idaho State 3:04.48 4:07.66 4:12.71
3 Cody Larson JR-3 Lewis-Clark 4:53.91 5:17.11 4:17.81
4 KC Hunsicker JR-3 Idaho State 3:16.71 5:33.88 4:18.82
5 Roman Kirkov JR-3 Concordia (Ore.) 3:23.83 5:29.25 4:21.31
6 Nolan Ryan SO-2 Lewis-Clark 4:50.39 4:19.00 4:21.61
7 Austin Fred Senior Unattached 3:16.55 3:53.24 4:22.06
8 Chase Cunningham SO-2 Northwest Nazarene 4:41.60 4:36.33 4:23.17
9 Jacob Meeker JR-3 Idaho State 3:51.90 3:15.01 4:23.52
10 Keegan McCormick   UNAT-Boise State 4:05.28 4:10.56 4:23.74
11 Jeff Lautenslager FR-1 Boise State 5:09.42 4:35.04 4:24.46
12 Dillon Maggard FR-1 Utah State 5:45.70 5:43.04 4:25.92
13 Jacob Schaffeld Senior Unattached 4:12.55 5:19.72 4:28.67
14 Michael Gordon SR-4 Northwest Nazarene 4:14.27 5:08.37 4:30.50
15 Nehemiah Barrett SO-2 Lewis-Clark 4:17.22 5:35.73 4:30.75
16 Mike McHan SO-2 Lewis-Clark 4:30.78 5:56.43 4:36.30
17 Chad Linnerooth SR-4 Linfield 4:55.84 5:37.31 4:36.48
18 Jace Kalbfleisch SO-2 Great Falls 5:49.45 5:41.13 4:37.34
19 Daniel Sanchez FR-1 Eastern Washington 3:14.37 3:14.37 4:37.66
20 Oliver Gunther SO-2 Idaho State 5:19.95 5:39.42 4:38.21
21 Drew Keller SR-4 Great Falls 5:11.61 5:36.88 4:40.73
22 Aaron Gaecke FR-1 Great Falls 3:44.83 4:32.60 4:41.03
23 Nik Taylor SO-2 Eastern Washington 4:58.40 5:09.77 4:44.19
24 Jonathan Amissa   YMCA Team Idaho 5:08.91 5:23.35 4:48.70
25 Tanner Boone FR-1 Great Falls 3:31.17 4:05.88 4:49.27
26 Cameron Sorter Freshman Treasure Valley CC 5:37.42 4:13.07 4:50.88
27 Patrick Wolf   Great Falls TC 3:47.26 5:03.01 4:51.35
28 Matt Robb SO-2 Great Falls 4:11.08 4:46.12 4:51.95
29 Marc Klimas SO-2 Great Falls 3:42.63 6:10.05 5:00.85
30 Caydon Keller SO-2 Great Falls 5:46.45 4:10.05 5:01.26
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Andrew Rafla   UNAT-Boise State 4:43.09 4:10.52 5:10.65 4:38.08 5:10.65 3:02.88
2 Tyler James SO-2 Idaho State 5:10.84 4:12.71 3:12.06 4:17.77 3:47.44 5:18.42
3 Cody Larson JR-3 Lewis-Clark 4:53.91 4:17.81 5:04.22 3:33.99 3:57.19 3:21.10
4 KC Hunsicker JR-3 Idaho State 5:18.35 4:18.82 4:13.65 3:42.59 4:47.29 3:06.35
5 Roman Kirkov JR-3 Concordia (Ore.) 4:00.41 4:21.31 4:10.86 3:34.28 4:57.90 4:21.31
7 Austin Fred Senior Unattached 4:19.44 4:22.06 5:17.10 3:40.13 4:27.31 4:37.79
8 Chase Cunningham SO-2 Northwest Nazarene 3:30.54 4:23.17 3:54.23 3:51.59 3:41.07 5:02.65
9 Jacob Meeker JR-3 Idaho State 5:00.42 4:23.52 5:42.58 3:28.18 5:24.13 3:57.17
10 Keegan McCormick   UNAT-Boise State 4:00.01 4:23.74 3:25.72 5:32.32 3:52.10 3:20.45
11 Jeff Lautenslager FR-1 Boise State 3:50.08 4:24.46 4:03.31 4:24.46 3:20.99 4:13.89
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Nolan Ryan SO-2 Lewis-Clark 4:21.61 3:50.22
12 Dillon Maggard FR-1 Utah State 4:25.92 5:35.06
13 Jacob Schaffeld Senior Unattached 4:28.67 3:48.37
14 Michael Gordon SR-4 Northwest Nazarene 4:30.50 4:11.57
15 Nehemiah Barrett SO-2 Lewis-Clark 4:30.75 4:19.92
18 Jace Kalbfleisch SO-2 Great Falls 4:37.34 4:31.80
19 Daniel Sanchez FR-1 Eastern Washington 4:37.66 3:53.24
23 Nik Taylor SO-2 Eastern Washington 4:44.19 4:52.72
24 Jonathan Amissa   YMCA Team Idaho 4:48.70 3:22.09
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Mike McHan SO-2 Lewis-Clark 4:36.30
17 Chad Linnerooth SR-4 Linfield 4:36.48
20 Oliver Gunther SO-2 Idaho State 4:38.21
21 Drew Keller SR-4 Great Falls 4:40.73
22 Aaron Gaecke FR-1 Great Falls 4:41.03
25 Tanner Boone FR-1 Great Falls 4:49.27
26 Cameron Sorter Freshman Treasure Valley CC 4:50.88
27 Patrick Wolf   Great Falls TC 4:51.35
28 Matt Robb SO-2 Great Falls 4:51.95
29 Marc Klimas SO-2 Great Falls 5:00.85
30 Caydon Keller SO-2 Great Falls 5:01.26