February 13, 2015
|
Defiance-R.M. & C.M. Small Track - Defiance, OH
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
0 Hailee Maddox   IT unattached 2:43.14 1:57.46
1 Jill Steinmetz FR-1 Goshen 2:26.65 2:31.05
2 Peyton Miller JR-3 Manchester 2:27.37 2:18.53
3 Justice Hosey SO-2 Indiana Tech 2:28.55 1:57.36
4 Emily Streahle SO-2 Indiana Tech 2:29.05 3:00.35
5 Jessica D'Haene SO-2 Olivet 2:33.15 3:09.91
6 Sarah Stahl SR-4 Manchester 2:34.13 2:24.89
7 Alissa Hauke FR-1 Bluffton 2:42.84 3:21.93
8 Madgie Dunn SR-4 Ursuline (Ohio) 2:46.18 2:24.58
9 Janeth Vela FR-1 Goshen 2:46.41 3:31.34
10 Jessica Hicks FR-1 Ursuline (Ohio) 2:48.81 3:34.39
11 Abigail Gaines FR-1 Olivet 2:52.99 2:27.05
12 Milie Funk SR-4 Olivet 2:54.76 2:56.51
13 Raven Wilson SO-2 Bluffton 2:58.11 3:08.80
14 Katie Baumlein FR-1 Bluffton 3:00.80 3:22.50
15 Miranda Hostettler SO-2 Bluffton 3:00.80 2:59.00
16 Alissa Iloncai SO-2 Olivet 3:01.64 2:28.95
17 Elaina Alpeter FR-1 Bluffton 3:02.19 3:09.48
18 Danielle Marsh JR-3 Olivet 3:05.63 3:29.77
19 Megan Lefeld SO-2 Bluffton 3:23.84 4:10.73
  Chelsey Seifert FR-1 Ursuline (Ohio) DNF DNF
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
0 Hailee Maddox   IT unattached 3:05.98 2:00.73 2:43.14
9 Janeth Vela FR-1 Goshen 2:21.45 3:34.67 2:46.41
10 Jessica Hicks FR-1 Ursuline (Ohio) 3:15.82 3:29.33 2:48.81
12 Milie Funk SR-4 Olivet 3:20.98 2:40.78 2:54.76
13 Raven Wilson SO-2 Bluffton 2:13.59 3:14.14 2:58.11
15 Miranda Hostettler SO-2 Bluffton 3:51.43 3:55.04 3:00.80
16 Alissa Iloncai SO-2 Olivet 2:58.01 2:18.05 3:01.64
17 Elaina Alpeter FR-1 Bluffton 2:09.36 2:49.44 3:02.19
18 Danielle Marsh JR-3 Olivet 3:11.20 3:48.33 3:05.63
19 Megan Lefeld SO-2 Bluffton 2:47.15 4:25.00 3:23.84
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Jill Steinmetz FR-1 Goshen 2:10.52 2:26.65 2:14.92
2 Peyton Miller JR-3 Manchester 3:11.59 2:27.37 2:58.32
3 Justice Hosey SO-2 Indiana Tech 2:50.84 2:28.55 2:28.55
4 Emily Streahle SO-2 Indiana Tech 2:24.58 2:29.05 2:33.53
5 Jessica D'Haene SO-2 Olivet 2:48.47 2:33.15 2:22.43
6 Sarah Stahl SR-4 Manchester 1:55.60 2:34.13 1:57.14
7 Alissa Hauke FR-1 Bluffton 3:18.67 2:42.84 2:11.90
8 Madgie Dunn SR-4 Ursuline (Ohio) 2:04.64 2:46.18 1:57.99
11 Abigail Gaines FR-1 Olivet 2:01.10 2:52.99 3:01.64
14 Katie Baumlein FR-1 Bluffton 2:57.19 3:00.80 3:31.54
  Chelsey Seifert FR-1 Ursuline (Ohio) DNF DNF DNF