February 6- 7, 2015
|
Albuquerque Convention Center - Albuquerque, NM
|
200m (Banked)
|
4958 ft. elevation

Men 60m Dash Non Div 1 Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Anaso Jobodwana Senior Nike 5.83 7.95 5.50 4.70 6.62
2 Albert Huntley   world athletics center 8.29 5.84 6.90 7.30 6.63
3 Ryan Milus   Brooks 5.41 4.87 7.34 7.61 6.67
4 Odean Skeen SO-2 South Plains 7.14 6.33 7.14 5.79 6.73
5 Anthony Wright   Unattached 8.36 4.99 5.94 8.16 6.74
6 John Constantine FR-1 Western Texas College 8.55 6.31 4.75 5.83 6.78
7 Brian Smith SO-2 South Plains 5.33 6.08 7.31 5.81 6.83

Men 60m Dash Non Div 1 Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Odean Skeen SO-2 South Plains 6.62 6.56 5.37 5.30 6.82 8.41
2 Anaso Jobodwana Senior Nike 6.67 5.54 8.68 8.68 5.01 8.61
3 Albert Huntley   world athletics center 6.70 8.18 6.77 6.57 5.77 4.69
4 Ryan Milus   Brooks 6.73 8.35 8.28 8.42 6.26 7.41
5 Anthony Wright   Unattached 6.74 5.13 4.79 6.88 8.63 7.42
6 Aldrich Bailey jr JR Unattached 6.83 5.95 6.29 7.24 7.72 8.00
7 John Constantine FR-1 Western Texas College 6.75 6.62 8.37 5.88 8.10 8.44
8 Brian Smith SO-2 South Plains 6.80 5.24 8.30 5.04 5.31 8.16
9 Rushane Scott SR Triple Crown 6.81 6.81 5.72 6.81 4.98 8.79
10 Jordan Edwards SR-4 Academy of Art 6.82 4.98 7.85 7.23 4.78 5.94
11 Jeremy dotson   Unattached 6.83 5.54 5.74 8.20 7.11 7.52
12 Chaz Butler JR-3 Adams State 6.83 8.13 8.00 5.26 6.63 6.83
13 Tommy Curry SO-2 West Texas A&M 6.86 7.96 4.94 8.44 7.69 5.49
14 Andre Ewers FR-1 South Plains 6.86 8.24 6.38 6.52 7.41 5.70
15 Ricollis Jones JR-3 Langston 6.93 6.52 8.74 5.20 7.63 6.86
16 Micah Ballantyne FR-1 Adams State 6.97 8.93 5.23 8.37 5.72 8.51
17 Kendall Spencer   UNAT-New Mexico 6.97 8.23 6.35 6.90 8.65 9.07
18 Kevin Sanders SO-2 Western Texas College 6.98 5.03 5.24 5.66 6.77 8.31
19 Jonathan Clarke SR-4 Metro State 7.00 7.84 6.79 5.74 8.40 7.56
20 Jerome Gatewood SO-2 Western Texas College 7.00 6.93 5.88 5.74 6.93 7.28
21 Justin Wilson SO-2 Western Texas College 7.02 7.23 6.67 5.55 5.97 7.59
22 Fabian Muller JR-3 West Texas A&M 7.04 8.59 8.87 6.97 7.04 5.64
23 George Flaviano SO-2 South Plains 7.04 8.66 7.40 8.52 5.28 5.71
24 Roman Skovronski JR-3 Academy of Art 7.05 8.68 5.01 6.49 5.15 5.79
25 Jeremy Taiwo   Chula Vista OTC 7.06 6.92 7.56 5.93 7.98 6.50
26 Marlon Britton SO-2 Academy of Art 7.07 8.77 8.35 6.93 8.28 6.79
27 Brandon Lucas FR-1 Western Texas College 7.07 8.77 8.56 8.49 6.79 7.29
28 Andre Jefferson SO-2 South Plains 7.08 7.51 9.14 7.08 7.51 7.15
29 Ian Jr Harriott Sophomore Unattached 7.11 8.82 6.40 6.62 6.69 8.82
30 Nick Waterhouse SR-4 Eastern New Mexico 7.13 8.92 6.99 6.28 5.64 7.78
31 Jerell Banks SR-4 West Texas A&M 7.14 8.14 9.14 9.07 7.14 6.07
32 Julian Dulaney FR-1 Metro State 7.19 8.92 8.27 5.76 7.19 5.61
33 Jalen Lewis FR-1 Western Texas College 7.20 6.99 6.27 5.84 8.57 6.05
34 Daniel Wise JR-3 CSU-Pueblo 7.21 9.38 6.35 6.85 7.72 8.94
35 Chase Dalton   Unattached 7.22 5.27 6.57 7.51 7.30 6.00
36 Bradley Ransome FR-1 CSU-Pueblo 7.32 7.18 6.67 5.64 6.52 7.84
37 Dueth Vassall FR-1 CSU-Pueblo 7.34 8.22 6.61 9.33 8.59 7.78
38 Orlando Mosely FR-1 CSU-Pueblo 7.37 6.12 6.42 8.55 8.41 9.51
39 Geno Simmons JR-3 Academy of Art 7.47 5.61 9.34 6.73 7.18 7.32
40 Christopher Contreras FR-1 CSU-Pueblo 7.48 6.44 8.53 6.36 6.36 8.38
41 Daquvon Piolet SO-2 Langston 7.56 5.90 7.11 6.73 7.87 6.88
42 Jackson Simpson   Unattached 8.13 10.33 7.24 10.41 9.19 7.48
  Ian Kerr FR-1 Western Texas College FS FS FS FS FS FS
Men 60m Dash Non Div 1 Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Anthony Wright   Unattached 5.67 7.75 5.33 5.73 6.74
7 John Constantine FR-1 Western Texas College 8.58 7.77 7.77 7.90 6.75
13 Tommy Curry SO-2 West Texas A&M 6.59 7.00 6.38 7.89 6.86
23 George Flaviano SO-2 South Plains 7.61 5.00 5.07 8.94 7.04
33 Jalen Lewis FR-1 Western Texas College 6.12 6.05 6.77 5.98 7.20
34 Daniel Wise JR-3 CSU-Pueblo 5.84 8.22 8.08 7.07 7.21
35 Chase Dalton   Unattached 6.57 7.80 7.44 7.01 7.22
  Ian Kerr FR-1 Western Texas College FS FS FS FS FS
Men 60m Dash Non Div 1 Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
4 Ryan Milus   Brooks 7.07 6.33 5.32 6.73
11 Jeremy dotson   Unattached 8.27 7.24 5.95 6.83
20 Jerome Gatewood SO-2 Western Texas College 6.51 6.72 6.79 7.00
26 Marlon Britton SO-2 Academy of Art 8.84 6.79 7.57 7.07
28 Andre Jefferson SO-2 South Plains 5.38 5.24 7.01 7.08
31 Jerell Banks SR-4 West Texas A&M 7.29 5.86 7.64 7.14
32 Julian Dulaney FR-1 Metro State 6.19 8.20 9.14 7.19
39 Geno Simmons JR-3 Academy of Art 6.65 8.00 9.64 7.47
Men 60m Dash Non Div 1 Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Odean Skeen SO-2 South Plains 8.41 6.62 8.21 6.03 7.09 5.43
8 Brian Smith SO-2 South Plains 7.35 6.80 5.24 4.97 4.97 7.35
19 Jonathan Clarke SR-4 Metro State 6.86 7.00 6.02 6.72 9.03 4.97
27 Brandon Lucas FR-1 Western Texas College 6.44 7.07 7.00 5.94 7.14 6.86
29 Ian Jr Harriott Sophomore Unattached 8.04 7.11 8.89 5.41 8.89 7.33
38 Orlando Mosely FR-1 CSU-Pueblo 7.74 7.37 8.11 8.41 7.23 7.82
41 Daquvon Piolet SO-2 Langston 7.26 7.56 7.19 5.98 6.35 5.30
Men 60m Dash Non Div 1 Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Albert Huntley   world athletics center 4.96 6.30 6.70 5.70 7.37
9 Rushane Scott SR Triple Crown 5.72 7.77 6.81 6.61 6.20
16 Micah Ballantyne FR-1 Adams State 5.09 8.93 6.97 5.23 7.81
18 Kevin Sanders SO-2 Western Texas College 5.45 6.22 6.98 6.08 5.17
22 Fabian Muller JR-3 West Texas A&M 7.54 9.09 7.04 6.06 8.52
37 Dueth Vassall FR-1 CSU-Pueblo 6.98 5.22 7.34 6.17 7.42
40 Christopher Contreras FR-1 CSU-Pueblo 5.24 6.96 7.48 6.74 7.33
Men 60m Dash Non Div 1 Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Aldrich Bailey jr JR Unattached 5.60 6.83 7.18
12 Chaz Butler JR-3 Adams State 8.47 6.83 8.75
15 Ricollis Jones JR-3 Langston 8.87 6.93 6.17
21 Justin Wilson SO-2 Western Texas College 6.95 7.02 5.20
36 Bradley Ransome FR-1 CSU-Pueblo 7.25 7.32 6.01
42 Jackson Simpson   Unattached 5.86 8.13 6.91
Men 60m Dash Non Div 1 Preliminaries Heat 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Anaso Jobodwana Senior Nike 6.67 6.81 7.34 6.21 5.87 8.21
10 Jordan Edwards SR-4 Academy of Art 6.82 5.80 5.46 8.73 8.05 6.96
14 Andre Ewers FR-1 South Plains 6.86 8.10 8.58 8.51 5.29 6.66
17 Kendall Spencer   UNAT-New Mexico 6.97 6.90 8.37 7.18 6.35 5.09
24 Roman Skovronski JR-3 Academy of Art 7.05 5.29 7.62 6.21 6.42 7.62
25 Jeremy Taiwo   Chula Vista OTC 7.06 5.65 7.42 8.19 8.55 7.77
30 Nick Waterhouse SR-4 Eastern New Mexico 7.13 5.07 8.49 5.64 5.21 7.99