April 11-12, 2014
|
Morningside-Olsen Stadium - Sioux City, IA

Boys 4 x 200m Relay Class"B"

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Unity Christian Joshua Heynen, Cody Gradert, Logan Schoonhoven, Travis Zevenbergen DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
0 MOC-FV Ethan Achterhoff, Derek Rupp, Michael Tuttle, Eli Dahl DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
1 Le Mars Levi Tebrink, Chris Hatting, Tyler Pauley, Mason Wickers 1:53.20 1:32.03 1:16.39 1:20.07 1:21.91 1:33.87 1:35.72
2 Glenwood Mavrick Decker, Corey Bertini, Cole Kennedy, Brogan Weddum 1:40.85 1:32.52 1:23.27 1:36.22 1:09.39 1:10.32 1:38.08
3 Sioux Center Blake Kamerman, Drew Kortlever, Andrew O'Donnell, Rylan Stewart 1:18.35 1:33.27 1:24.88 1:38.87 1:09.96 1:35.14 1:39.80
4 Spirit Lake Pat Woizeschke, Caleb Jennings, Blake Enderson, Austin Folsom 1:47.00 1:33.86 1:07.58 2:02.02 2:02.02 1:11.34 1:42.31
5 Spencer Ben Fox, Mason Bartley, Matt Finnern, John Greer 1:37.95 1:36.03 1:08.19 1:07.22 1:45.64 1:59.08 1:16.83
6 OA-BCIG Kent Nishimura, Ben Dotzler, Cash Wilcke, Rhett Ketelson 2:03.13 1:36.19 1:48.70 1:27.54 1:10.22 1:51.58 1:31.38
7 Kingsley-Pierson/Wooodbur Drake Larson, Bryce Butters, Brady Butters, Jacob Harvey 1:24.32 1:36.92 1:27.23 1:40.80 1:27.23 1:58.25 1:35.95
8 Sheldon Matt Buenger, Dylan Ennema, Travis Sterler, Joe Weppler 1:32.00 1:37.87 1:11.45 1:51.58 2:01.36 1:40.81 1:12.43
Boys 4 x 200m Relay Class"B" Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Kingsley-Pierson/Wooodbur Larson, Butters, Butters, Harvey 2:04.06 1:43.71 1:37.89 2:05.03 1:36.92 1:20.45
8 Sheldon Buenger, Ennema, Sterler, Weppler 2:03.32 1:47.66 1:22.21 1:13.41 1:37.87 1:31.02
Boys 4 x 200m Relay Class"B" Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
0 Unity Christian Heynen, Gradert, Schoonhoven, Zevenbergen DQ DQ DQ DQ DQ DQ DQ
0 MOC-FV Achterhoff, Rupp, Tuttle, Dahl DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF
1 Le Mars Tebrink, Hatting, Pauley, Wickers 1:26.51 1:19.15 1:32.95 1:25.59 1:07.19 1:32.03 1:44.00
2 Glenwood Decker, Bertini, Kennedy, Weddum 1:43.63 1:04.77 1:53.80 1:30.67 1:49.18 1:32.52 1:27.90
3 Sioux Center Kamerman, Kortlever, O'Donnell, Stewart 1:50.06 1:23.01 1:39.80 1:20.22 1:37.00 1:33.27 1:54.73
4 Spirit Lake Woizeschke, Jennings, Enderson, Folsom 1:49.82 1:26.36 2:00.14 1:38.56 1:56.39 1:33.86 1:06.64
5 Spencer Fox, Bartley, Finnern, Greer 1:21.63 1:49.48 1:07.22 1:41.80 1:55.24 1:36.03 1:52.36
6 OA-BCIG Nishimura, Dotzler, Wilcke, Ketelson 1:47.74 1:58.32 1:32.35 1:33.31 1:40.04 1:36.19 1:29.46