April 11-12, 2014
|
UW-Platteville - Platteville, WI

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Christy Cazzola SR-4 Wis.-Oshkosh 2:10.34 2:29.90 2:05.13 2:36.41
2 Alyssa Luker SR-4 Wis.-La Crosse 2:12.76 2:52.59 1:55.51 2:02.14
3 Amanda Brom JR-3 Wis.-Whitewater 2:13.52 2:33.55 2:24.21 2:42.90
4 Kristin Canning SR-4 Wartburg 2:15.66 1:37.68 2:07.52 2:17.02
5 Emma Reifel FR-1 Wisconsin 2:15.87 2:56.64 2:00.93 2:05.00
6 Laurisa Titterud SO-2 Wis.-Stout 2:15.88 1:43.27 1:58.22 2:00.94
7 Kayla Anderson SO-2 Wis.-La Crosse 2:16.05 2:22.86 2:21.50 2:05.17
8 Rachel Atchison FR-1 Wis.-La Crosse 2:16.72 2:22.19 2:50.90 2:01.68
9 Monica Emerson JR-3 Wis.-Eau Claire 2:17.86 2:20.62 1:37.88 2:04.08
10 Hannah Heidvogel SO-2 Wis.-La Crosse 2:18.59 2:49.08 1:37.02 2:35.22
11 Steph Rouse JR-3 Wis.-Eau Claire 2:19.05 2:02.37 2:51.04 2:03.76
12 Mallory Hall FR-1 Wis.-La Crosse 2:19.50 2:37.64 2:04.16 2:48.80
13 Alexa Bitzer   Team Bitzer 2:19.54 2:43.27 1:37.68 2:19.54
14 Taylor Officer FR-1 Wartburg 2:20.50 1:42.57 2:52.82 2:23.31
15 Lauren Holtz FR-1 Wisconsin 2:20.97 1:54.19 2:49.17 2:15.34
16 Krystina Hoey SR-4 Wis.-La Crosse 2:22.18 2:20.76 2:16.50 1:52.33
17 Kellie Wagner SR-4 Loras 2:22.38 1:41.09 2:59.40 2:53.71
18 Emily Holman SO-2 Wis.-Eau Claire 2:23.35 2:34.82 3:06.36 1:50.38
19 Lynea Axelson JR-3 Wis.-Platteville 2:23.83 1:52.19 2:05.14 2:59.79
20 Melody Becker FR-1 Wis.-Eau Claire 2:24.09 2:31.30 2:22.65 2:24.09
21 Fabiola Ortiz FR-1 Dubuque 2:24.18 2:35.72 2:47.25 2:25.63
22 Ashlynne Wampfler JR-3 Wis.-Platteville 2:24.51 2:46.19 2:40.41 2:37.52
23 Denay Hering Junior Unattached 2:24.75 2:55.15 2:07.38 2:47.91
24 Liz Sequin SR-4 Wisconsin 2:25.12 2:00.45 2:57.05 2:01.90
25 Allison Wells SO-2 Wis.-Platteville 2:25.46 2:48.74 2:51.65 2:41.46
26 Becky Hilby JR-3 Loras 2:27.63 2:40.92 2:43.87 3:08.97
27 Andrea Frank SO-2 Loras 2:28.09 2:50.31 1:55.51 1:48.11
28 Olivia Bukowski SR-4 Wis.-Platteville 2:28.95 2:48.32 2:51.30 2:52.79
29 Lauren Mosher JR-3 Wis.-Whitewater 2:29.42 1:55.06 1:49.08 3:03.79
30 Jacky Rowe SO-2 Wis.-Whitewater 2:30.92 2:43.00 2:52.05 2:09.80
31 Megan Buse SO-2 Wis.-Whitewater 2:31.47 2:48.14 2:11.78 2:01.18
32 Kaitlyn Muhlenbruch SO-2 Wartburg 2:31.49 3:12.40 2:13.32 2:57.25
33 Jamie Warner SO-2 Wis.-Eau Claire 2:31.63 2:28.60 2:45.28 2:42.25
34 Leah Engebretson SO-2 Wis.-Eau Claire 2:31.83 2:30.32 1:58.43 1:55.39
35 Mariah McMullen SR-4 Wis.-Oshkosh 2:32.80 2:20.58 2:31.28 2:19.05
36 Emily Ellman FR-1 Wis.-Stevens Point 2:36.37 2:39.50 2:03.54 2:14.48
37 Lauren Beaumont SO-2 Wis.-Eau Claire 2:38.23 2:03.42 3:13.04 3:22.54
38 Kathy Kuennen JR-3 Wartburg 2:40.39 2:48.41 3:07.66 2:16.34
39 Melissa Todman FR-1 Dubuque 2:40.75 2:53.61 2:02.17 2:27.89
40 Jennifer Smith FR-1 Wis.-Stevens Point 2:43.23 2:07.32 3:04.45 2:28.54
41 Erica Munyan FR-1 Wis.-Oshkosh 2:46.82 2:00.11 2:28.47 3:06.84
42 Elly King   WI Track Club 2:47.66 3:22.87 2:59.40 3:22.87
43 Kendal Wormuth SO-2 Wis.-Oshkosh 2:52.21 2:10.88 3:36.99 3:23.21
44 Melanie Smrstick FR-1 Edgewood 2:54.25 3:02.97 2:07.21 2:15.92
45 Robyn Hellenbrand JR-3 Wis.-Platteville 3:49.98 4:52.08 4:17.58 3:26.99
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Christy Cazzola SR-4 Wis.-Oshkosh 2:10.34 2:36.41 2:14.25 2:01.22 2:15.56 2:16.86 1:50.79
2 Alyssa Luker SR-4 Wis.-La Crosse 2:12.76 1:36.92 2:52.59 2:43.30 2:14.09 2:36.66 2:04.80
3 Amanda Brom JR-3 Wis.-Whitewater 2:13.52 2:00.17 1:56.17 2:01.51 2:10.85 2:28.21 1:41.48
4 Kristin Canning SR-4 Wartburg 2:15.66 2:22.45 2:18.38 1:49.89 2:46.87 2:04.81 2:30.59
5 Emma Reifel FR-1 Wisconsin 2:15.87 2:10.44 1:39.19 2:18.59 2:19.95 2:32.18 1:55.49
15 Lauren Holtz FR-1 Wisconsin 2:20.97 1:48.55 2:40.71 2:59.04 1:51.37 2:20.97 2:33.66
19 Lynea Axelson JR-3 Wis.-Platteville 2:23.83 1:50.75 2:28.15 2:00.82 2:13.77 1:49.31 2:00.82
24 Liz Sequin SR-4 Wisconsin 2:25.12 1:44.49 1:54.65 2:42.54 2:57.05 3:05.76 2:23.67
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Laurisa Titterud SO-2 Wis.-Stout 2:05.01 2:19.96 1:54.14 2:15.88
7 Kayla Anderson SO-2 Wis.-La Crosse 2:29.66 2:18.78 2:14.69 2:16.05
8 Rachel Atchison FR-1 Wis.-La Crosse 2:09.89 2:34.50 2:24.93 2:16.72
9 Monica Emerson JR-3 Wis.-Eau Claire 2:05.46 2:38.54 1:47.53 2:17.86
11 Steph Rouse JR-3 Wis.-Eau Claire 2:44.08 2:24.62 2:55.21 2:19.05
13 Alexa Bitzer   Team Bitzer 2:57.22 2:06.99 2:50.24 2:19.54
31 Megan Buse SO-2 Wis.-Whitewater 2:07.24 3:00.25 2:26.93 2:31.47
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Hannah Heidvogel SO-2 Wis.-La Crosse 2:50.47 2:18.59
12 Mallory Hall FR-1 Wis.-La Crosse 1:57.18 2:19.50
14 Taylor Officer FR-1 Wartburg 2:38.77 2:20.50
16 Krystina Hoey SR-4 Wis.-La Crosse 2:59.15 2:22.18
17 Kellie Wagner SR-4 Loras 1:39.67 2:22.38
18 Emily Holman SO-2 Wis.-Eau Claire 2:21.92 2:23.35
21 Fabiola Ortiz FR-1 Dubuque 2:12.65 2:24.18
23 Denay Hering Junior Unattached 2:34.89 2:24.75
29 Lauren Mosher JR-3 Wis.-Whitewater 2:26.44 2:29.42
35 Mariah McMullen SR-4 Wis.-Oshkosh 3:03.36 2:32.80
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Melody Becker FR-1 Wis.-Eau Claire 2:24.09 2:52.91 2:24.09 2:21.21 1:42.31 2:25.53 1:59.60
22 Ashlynne Wampfler JR-3 Wis.-Platteville 2:24.51 1:51.28 2:38.97 1:46.94 1:59.95 2:40.41 2:25.96
25 Allison Wells SO-2 Wis.-Platteville 2:25.46 2:16.74 1:57.83 2:44.37 2:05.10 2:00.74 1:50.55
26 Becky Hilby JR-3 Loras 2:27.63 1:49.25 2:26.16 1:53.68 3:10.45 2:48.30 3:11.92
27 Andrea Frank SO-2 Loras 2:28.09 3:12.52 1:43.67 2:02.92 1:52.55 2:47.35 2:50.31
28 Olivia Bukowski SR-4 Wis.-Platteville 2:28.95 2:27.46 2:30.44 2:45.34 2:21.51 2:54.28 2:02.14
32 Kaitlyn Muhlenbruch SO-2 Wartburg 2:31.49 2:49.67 2:40.58 2:07.26 3:01.79 2:29.98 2:34.52
33 Jamie Warner SO-2 Wis.-Eau Claire 2:31.63 2:21.02 2:46.80 3:00.44 2:36.18 2:43.76 1:49.18
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
30 Jacky Rowe SO-2 Wis.-Whitewater 3:02.62 2:30.92
34 Leah Engebretson SO-2 Wis.-Eau Claire 2:15.13 2:31.83
36 Emily Ellman FR-1 Wis.-Stevens Point 2:47.32 2:36.37
37 Lauren Beaumont SO-2 Wis.-Eau Claire 2:23.99 2:38.23
38 Kathy Kuennen JR-3 Wartburg 3:06.06 2:40.39
39 Melissa Todman FR-1 Dubuque 2:02.17 2:40.75
40 Jennifer Smith FR-1 Wis.-Stevens Point 2:38.34 2:43.23
41 Erica Munyan FR-1 Wis.-Oshkosh 3:30.20 2:46.82
42 Elly King   WI Track Club 2:05.75 2:47.66
43 Kendal Wormuth SO-2 Wis.-Oshkosh 3:35.27 2:52.21
44 Melanie Smrstick FR-1 Edgewood 2:54.25 2:54.25
45 Robyn Hellenbrand JR-3 Wis.-Platteville 4:31.38 3:49.98