April 4- 5, 2014
|
Miami Ohio - Oxford, OH

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Ryan Gustafson SR-4 Cedarville 4:14.06 3:57.44 10
2 Andrew Dusing FR-1 Miami (Ohio) 3:38.85 3:57.88 8
3 Kyle Lach   Dayton 2:47.01 3:58.58 6
4 David Wing JR-3 Miami (Ohio) 4:52.36 3:59.64 5
5 Joseph Stewart SO-2 Miami (Ohio) 5:04.88 4:00.06 4
6 Wyatt Hartman FR-1 Cedarville 4:50.80 4:00.33 3
7 Brandon Bauer   Unattached 4:41.68 4:00.75 -
8 Mitch Hubner SO-2 IUPUI 4:13.18 4:01.12 2
9 Nathan Westfall JR-3 IUPUI 4:38.06 4:01.79 1
10 Jarrod Eick Senior UNAT-Miami (Ohio) 2:56.83 4:02.23 -
11 Zackery McBride SO-2 Miami (Ohio) 5:03.07 4:02.45 -
12 Edward Wigton SO-2 Miami (Ohio) 2:50.06 4:02.93 -
13 Matthew Dietrich SO-2 Miami (Ohio) 5:02.55 4:03.99 -
14 Abiel Mogos FR-1 IUPUI 4:21.59 4:04.47 -
15 Jeremy Anderson JR-3 Shawnee State 4:29.10 4:06.88 -
16 Donovan Wonacott SO-2 Shawnee State 4:08.43 4:08.43 -
17 Ross Clarke SR-4 Butler 4:56.60 4:09.24 -
18 Michael Tymoski   Dayton 3:48.61 4:11.22 -
19 Kyle Dyer SO-2 Shawnee State 4:32.18 4:14.37 -
20 Christopher Hanson SR-4 Xavier (Ohio) 4:44.71 4:16.49 -
21 Jordan Holloman SO-2 IPFW 3:05.10 4:17.08 -
22 Maxwell Roeske   Dayton 3:46.68 4:23.58 -
23 Carter Macey FR-1 Xavier (Ohio) 3:13.40 4:24.92 -
24 John Kortman FR-1 Butler 4:47.98 4:34.26 -
25 Nick Fry   Dayton 3:31.10 4:41.46 -
  Amos Schreuder SO-2 IUPUI DNF DNF -
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
16 Donovan Wonacott SO-2 Shawnee State 4:08.43 -
18 Michael Tymoski   Dayton 4:11.22 -
19 Kyle Dyer SO-2 Shawnee State 4:14.37 -
20 Christopher Hanson SR-4 Xavier (Ohio) 4:16.49 -
21 Jordan Holloman SO-2 IPFW 4:17.08 -
22 Maxwell Roeske   Dayton 4:23.58 -
23 Carter Macey FR-1 Xavier (Ohio) 4:24.92 -
24 John Kortman FR-1 Butler 4:34.26 -
25 Nick Fry   Dayton 4:41.46 -
  Amos Schreuder SO-2 IUPUI DNF -
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
3 Kyle Lach   Dayton 3:58.58 2:47.01 6
4 David Wing JR-3 Miami (Ohio) 3:59.64 4:57.16 5
6 Wyatt Hartman FR-1 Cedarville 4:00.33 3:55.53 3
8 Mitch Hubner SO-2 IUPUI 4:01.12 3:34.60 2
13 Matthew Dietrich SO-2 Miami (Ohio) 4:03.99 4:25.95 -
14 Abiel Mogos FR-1 IUPUI 4:04.47 3:20.47 -
15 Jeremy Anderson JR-3 Shawnee State 4:06.88 4:14.29 -
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Ryan Gustafson SR-4 Cedarville 4:56.80 3:09.96 3:50.32 3:57.44 10
2 Andrew Dusing FR-1 Miami (Ohio) 4:28.81 3:05.55 3:38.85 3:57.88 8
5 Joseph Stewart SO-2 Miami (Ohio) 4:50.48 5:00.08 4:57.68 4:00.06 4
7 Brandon Bauer   Unattached 5:03.35 5:10.57 4:29.64 4:00.75 -
9 Nathan Westfall JR-3 IUPUI 3:52.12 3:20.69 4:57.41 4:01.79 1
10 Jarrod Eick Senior UNAT-Miami (Ohio) 4:24.03 3:30.74 4:26.46 4:02.23 -
11 Zackery McBride SO-2 Miami (Ohio) 4:55.79 3:28.51 2:52.14 4:02.45 -
12 Edward Wigton SO-2 Miami (Ohio) 4:12.65 3:14.35 4:22.37 4:02.93 -
17 Ross Clarke SR-4 Butler 2:59.46 3:41.83 3:24.38 4:09.24 -