April 12-13, 2014
|
Bucknell - Lewisburg, PA

Women 1500m Run Unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Julie Kocjancic FR-1 Penn State 4:40.09
2 Kim Wernerspach SR-4 East Stroudsburg 4:41.11
3 Kayla Blomback SO-2 Cortland St. 4:42.36
4 Sarah Holl SO-2 Cornell 4:44.56
5 Mackenzie Shelgren SO-2 Dickinson 4:44.98
6 Kerrin Jennings SO-2 Penn State 4:45.02
7 Sarah Jane Guillaume FR-1 Allegheny 4:45.43
8 Allison Gibbens JR-3 Edinboro 4:45.69
9 Rebecca Race SO-2 Dickinson 4:45.87
10 Fabiola Oubida FR-1 Buffalo 4:46.21
11 Janelle Solviletti FR-1 Marist 4:46.25
12 Jackie Beisel SR-4 Indiana (Pa.) 4:46.45
13 Feleisha Wright SR-4 St. Francis (Pa.) 4:46.91
14 Sarah Swertfeger SO-2 Brockport St. 4:47.03
15 Jaclyn Masucci JR-3 Oneonta 4:47.27
16 Marissa Bellusci FR-1 Geneseo St. 4:47.68
17 Ashley Strysko FR-1 Lehigh 4:47.93
18 Gwenn Porter JR-3 Penn State 4:48.05
19 Alayna Merkle SR-4 Geneva 4:48.24
20 Amelia Tearnan JR-3 Elizabethtown 4:49.05
21 Emma Jones FR-1 RIT 4:49.13
22 Emily Tomei SR-4 Malone 4:50.28
23 April Schlusser JR-3 Shippensburg 4:50.31
24 Katherine Howley SR-4 Lehigh 4:50.50
25 Shannon Bridges FR-1 California (Pa.) 4:51.00
26 Maggie Russell SO-2 Buffalo 4:51.21
27 Lauren Kotas SO-2 Fredonia 4:51.45
28 Katie Downing FR-1 DeSales 4:52.15
29 Kathleen Fitzgerald FR-1 Bucknell 4:52.25
30 Grace Loh FR-1 Bucknell 4:52.55
31 Rachael Shine FR-1 Oneonta 4:52.68
32 Corina Robbins SR-4 Lock Haven 4:53.09
33 Sara Taylor JR-3 Detroit 4:53.29
34 Marissa Porter FR-1 Marist 4:53.75
35 Hilary Swartwood SR-4 Buffalo 4:53.88
36 Asia Henry SR-4 Buffalo 4:53.99
37 Elizabeth Budzinski SR-4 Edinboro 4:54.71
38 Cara Janeczko SR-4 Cornell 4:54.79
39 Brianna Earnshaw FR-1 Elizabethtown 4:54.85
40 Winny Chen SO-2 Geneseo St. 4:55.17
41 Karli Buescher SO-2 Pittsburgh 4:55.83
42 Rosemarie Roessel SR-4 Lehigh 4:55.90
43 Sarah Kochinsky FR-1 Pittsburgh 4:56.11
44 Katie Tresino SO-2 Fredonia 4:56.55
45 Sara Kelly JR-3 Carnegie Mellon 4:56.56
46 Elizabeth Sinclair JR-3 Lehigh 4:56.69
47 Amanda Asaro FR-1 Gettysburg 4:56.87
48 Nicole Elarde FR-1 Adelphi 4:57.21
49 Emily McBain FR-1 Oneonta 4:57.63
50 Alyssa Brindle SO-2 Allegheny 4:57.73
51 Sarah Decker FR-1 Bucknell 4:58.00
52 Ann O'Connell SO-2 Lehigh 4:58.08
53 Amanda Wivell FR-1 Gettysburg 4:58.40
54 Lizzy Jewiss FR-1 Oneonta 4:58.56
55 Megan Ottati FR-1 Oneonta 4:58.81
56 Megan Tursi SR-4 Elizabethtown 4:58.84
57 Shannon Wright JR-3 Lehigh 4:58.87
58 Eileen Cody JR-3 Elizabethtown 4:59.18
59 Ashley Peppriell FR-1 Geneseo St. 4:59.50
60 Gabrielle Brackett FR-1 Shippensburg 4:59.62
61 Olivia Popovitch FR-1 Oneonta 4:59.96
62 Sarah Rocco JR-3 Fredonia 4:59.99
63 Megan Wright FR-1 Susquehanna 5:00.61
64 Rachel Bachman JR-3 Susquehanna 5:01.66
65 Laurie Jones SR-4 Elizabethtown 5:02.28
66 Bryn Gorberg FR-1 Marist 5:02.78
67 Jessie Hughes JR-3 Cortland St. 5:03.43
68 Lizzy Gomez FR-1 Cortland St. 5:04.79
69 stephanie Churchman JR-3 DeSales 5:05.18
70 Samantha Owens JR-3 Pittsburgh 5:05.62
71 Nicole Leskowicz SO-2 Pittsburgh 5:06.65
72 Cecelia Capozzoli SO-2 Adelphi 5:11.42
73 Christine Coughlin JR-3 Marist 5:12.05
74 Allison Constant SR-4 Shippensburg 5:12.72
75 Frances McNally SR-4 Kutztown 5:22.69
  Erika Huffman FR-1 Shippensburg DNF
Women 1500m Run Unseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
31 Rachael Shine FR-1 Oneonta 4:52.68 4:29.27 5:07.32 5:33.66 5:33.66 4:35.12 4:14.64
45 Sara Kelly JR-3 Carnegie Mellon 4:56.56 5:55.88 4:20.98 3:45.39 4:06.15 4:32.84 4:32.84
47 Amanda Asaro FR-1 Gettysburg 4:56.87 3:36.72 4:27.19 4:24.22 3:48.59 4:42.03 5:38.44
49 Emily McBain FR-1 Oneonta 4:57.63 5:42.28 5:09.54 5:33.35 5:18.47 3:49.18 6:12.04
51 Sarah Decker FR-1 Bucknell 4:58.00 4:16.28 6:12.50 3:31.58 4:10.32 5:06.94 4:31.18
53 Amanda Wivell FR-1 Gettysburg 4:58.40 6:07.04 5:22.28 3:58.72 4:01.71 5:55.10 3:31.87
60 Gabrielle Brackett FR-1 Shippensburg 4:59.62 5:11.61 4:50.64 3:44.72 4:08.69 3:47.72 3:44.72
63 Megan Wright FR-1 Susquehanna 5:00.61 6:12.76 4:21.53 3:30.43 5:06.63 4:51.60 6:03.74
64 Rachel Bachman JR-3 Susquehanna 5:01.66 4:10.38 4:28.48 6:08.03 6:02.00 3:52.28 4:07.37
66 Bryn Gorberg FR-1 Marist 5:02.78 5:39.12 3:50.12 4:23.42 5:08.84 6:33.62 5:45.17
67 Jessie Hughes JR-3 Cortland St. 5:03.43 6:34.46 4:36.13 5:55.02 6:31.43 4:02.75 6:07.15
68 Lizzy Gomez FR-1 Cortland St. 5:04.79 4:12.98 5:53.56 5:16.99 4:31.27 4:58.70 5:47.46
69 stephanie Churchman JR-3 DeSales 5:05.18 5:02.13 5:32.65 5:38.75 6:36.74 5:08.24 6:12.32
70 Samantha Owens JR-3 Pittsburgh 5:05.62 4:16.72 4:35.06 6:09.80 4:35.06 6:00.64 4:07.56
72 Cecelia Capozzoli SO-2 Adelphi 5:11.42 5:02.08 5:36.34 4:02.91 5:20.77 5:20.77 6:38.62
Women 1500m Run Unseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
25 Shannon Bridges FR-1 California (Pa.) 4:51.00
28 Katie Downing FR-1 DeSales 4:52.15
30 Grace Loh FR-1 Bucknell 4:52.55
32 Corina Robbins SR-4 Lock Haven 4:53.09
33 Sara Taylor JR-3 Detroit 4:53.29
34 Marissa Porter FR-1 Marist 4:53.75
40 Winny Chen SO-2 Geneseo St. 4:55.17
48 Nicole Elarde FR-1 Adelphi 4:57.21
54 Lizzy Jewiss FR-1 Oneonta 4:58.56
55 Megan Ottati FR-1 Oneonta 4:58.81
59 Ashley Peppriell FR-1 Geneseo St. 4:59.50
62 Sarah Rocco JR-3 Fredonia 4:59.99
71 Nicole Leskowicz SO-2 Pittsburgh 5:06.65
73 Christine Coughlin JR-3 Marist 5:12.05
  Erika Huffman FR-1 Shippensburg DNF
Women 1500m Run Unseeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Allison Gibbens JR-3 Edinboro 3:22.84 6:05.69 4:45.69
12 Jackie Beisel SR-4 Indiana (Pa.) 5:06.51 4:14.94 4:46.45
21 Emma Jones FR-1 RIT 4:08.66 3:33.96 4:49.13
23 April Schlusser JR-3 Shippensburg 3:58.06 3:49.35 4:50.31
26 Maggie Russell SO-2 Buffalo 3:35.50 3:32.59 4:51.21
27 Lauren Kotas SO-2 Fredonia 3:53.16 5:26.43 4:51.45
37 Elizabeth Budzinski SR-4 Edinboro 5:21.24 4:04.61 4:54.71
39 Brianna Earnshaw FR-1 Elizabethtown 3:32.30 4:48.96 4:54.85
41 Karli Buescher SO-2 Pittsburgh 6:09.79 4:02.58 4:55.83
44 Katie Tresino SO-2 Fredonia 5:55.86 5:38.07 4:56.55
46 Elizabeth Sinclair JR-3 Lehigh 4:50.76 5:56.03 4:56.69
58 Eileen Cody JR-3 Elizabethtown 4:56.19 6:22.95 4:59.18
61 Olivia Popovitch FR-1 Oneonta 4:41.97 5:53.96 4:59.96
65 Laurie Jones SR-4 Elizabethtown 6:11.81 5:47.63 5:02.28
74 Allison Constant SR-4 Shippensburg 5:31.49 4:50.83 5:12.72
75 Frances McNally SR-4 Kutztown 4:34.29 4:18.16 5:22.69
Women 1500m Run Unseeded Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Sarah Jane Guillaume FR-1 Allegheny 4:45.43 5:59.65
9 Rebecca Race SO-2 Dickinson 4:45.87 6:00.20
13 Feleisha Wright SR-4 St. Francis (Pa.) 4:46.91 4:23.96
15 Jaclyn Masucci JR-3 Oneonta 4:47.27 4:04.18
16 Marissa Bellusci FR-1 Geneseo St. 4:47.68 3:38.64
18 Gwenn Porter JR-3 Penn State 4:48.05 4:01.97
19 Alayna Merkle SR-4 Geneva 4:48.24 3:30.42
24 Katherine Howley SR-4 Lehigh 4:50.50 5:34.08
29 Kathleen Fitzgerald FR-1 Bucknell 4:52.25 3:39.19
36 Asia Henry SR-4 Buffalo 4:53.99 5:55.73
38 Cara Janeczko SR-4 Cornell 4:54.79 6:14.39
50 Alyssa Brindle SO-2 Allegheny 4:57.73 4:24.98
52 Ann O'Connell SO-2 Lehigh 4:58.08 6:27.51
57 Shannon Wright JR-3 Lehigh 4:58.87 4:58.87
Women 1500m Run Unseeded Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Julie Kocjancic FR-1 Penn State 5:10.90 4:40.09 5:30.51
2 Kim Wernerspach SR-4 East Stroudsburg 3:22.40 4:41.11 4:10.19
3 Kayla Blomback SO-2 Cortland St. 5:13.42 4:42.36 5:21.89
4 Sarah Holl SO-2 Cornell 5:15.87 4:44.56 4:13.26
5 Mackenzie Shelgren SO-2 Dickinson 4:56.38 4:44.98 3:56.54
6 Kerrin Jennings SO-2 Penn State 5:59.13 4:45.02 5:27.78
10 Fabiola Oubida FR-1 Buffalo 4:20.46 4:46.21 5:46.32
11 Janelle Solviletti FR-1 Marist 4:14.77 4:46.25 5:03.43
14 Sarah Swertfeger SO-2 Brockport St. 3:20.92 4:47.03 4:01.11
17 Ashley Strysko FR-1 Lehigh 5:02.33 4:47.93 5:25.36
20 Amelia Tearnan JR-3 Elizabethtown 5:52.65 4:49.05 5:06.40
22 Emily Tomei SR-4 Malone 4:50.28 4:50.28 3:40.62
35 Hilary Swartwood SR-4 Buffalo 3:49.23 4:53.88 4:53.88
42 Rosemarie Roessel SR-4 Lehigh 4:23.36 4:55.90 4:44.07
43 Sarah Kochinsky FR-1 Pittsburgh 6:13.10 4:56.11 5:19.80
56 Megan Tursi SR-4 Elizabethtown 6:25.51 4:58.84 3:50.11