March 1, 2014
|
Carthage-Tarble Athletic Center - Kenosha, WI
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Martin Hinze SR-4 Concordia (Wis.) 15:10.35 15:28.92 10
2 Andrew Coop JR-3 Concordia (Wis.) 10:51.09 15:30.12 8
3 Ben Miller SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 12:41.19 15:39.73 6
4 Isaac Hill SR-4 Wisconsin Lutheran 16:10.95 15:42.67 5
5 Trevor Koziczkowski SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 11:15.57 15:51.50 4
6 Jimmy Baeskens FR-1 Aurora 18:54.66 15:53.49 3
7 Chase Robles SO-2 Wisconsin Lutheran 13:55.33 16:00.15 2
8 Nick Cole JR-3 Aurora 13:15.93 16:10.64 1
9 Christian Sorenson SR-4 Concordia (Ill.) 20:49.34 16:16.04 -
10 Tim Lydy JR-3 Rockford 12:47.71 16:24.24 -
11 Luke Miller FR-1 Aurora 18:00.52 16:31.30 -
12 Grady Schroeder SO-2 Aurora 16:25.45 16:35.40 -
13 Robert Meilbeck JR-3 Concordia (Wis.) 18:05.36 16:35.74 -
14 Johann Hinck SO-2 Concordia (Wis.) 11:48.92 16:38.47 -
15 Ben Ervin FR-1 Aurora 15:21.63 16:52.78 -
16 Hunter Salmon FR-1 Edgewood 18:12.57 17:01.09 -
17 Aaron Reseburg FR-1 Concordia (Wis.) 18:38.94 17:16.05 -
18 Sam Haberland SO-2 Edgewood 15:27.13 17:21.71 -
19 Nick Quiroz SO-2 Aurora 22:15.10 17:39.60 -
20 Jordan Guenther SR-4 Concordia (Wis.) 13:29.87 17:45.61 -
21 Evan Jenkins JR-3 Benedictine (Ill.) 21:33.93 17:58.27 -
22 Mark Martinez SR-4 Benedictine (Ill.) 14:47.28 18:43.13 -
23 Josh Heup SO-2 Marian (Wis.) 15:38.94 19:05.04 -
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
11 Luke Miller FR-1 Aurora 16:31.30 -
16 Hunter Salmon FR-1 Edgewood 17:01.09 -
17 Aaron Reseburg FR-1 Concordia (Wis.) 17:16.05 -
19 Nick Quiroz SO-2 Aurora 17:39.60 -
20 Jordan Guenther SR-4 Concordia (Wis.) 17:45.61 -
21 Evan Jenkins JR-3 Benedictine (Ill.) 17:58.27 -
22 Mark Martinez SR-4 Benedictine (Ill.) 18:43.13 -
23 Josh Heup SO-2 Marian (Wis.) 19:05.04 -
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Martin Hinze SR-4 Concordia (Wis.) 19:30.44 13:18.88 15:28.92 15:28.92 18:25.42 10
2 Andrew Coop JR-3 Concordia (Wis.) 19:13.35 18:17.55 15:48.73 15:30.12 15:11.52 8
3 Ben Miller SO-2 Milwaukee Sch. of Eng. 12:41.19 18:38.28 17:04.31 15:39.73 16:54.91 6
4 Isaac Hill SR-4 Wisconsin Lutheran 16:39.23 14:27.26 13:02.42 15:42.67 15:52.10 5
5 Trevor Koziczkowski SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 16:58.11 14:35.38 14:54.41 15:51.50 15:03.93 4
6 Jimmy Baeskens FR-1 Aurora 17:19.31 11:26.52 20:20.47 15:53.49 17:47.91 3
7 Chase Robles SO-2 Wisconsin Lutheran 13:36.13 13:45.73 19:50.59 16:00.15 20:48.20 2
8 Nick Cole JR-3 Aurora 13:25.64 18:16.83 19:15.07 16:10.64 11:58.28 1
9 Christian Sorenson SR-4 Concordia (Ill.) 11:23.23 13:49.64 19:21.49 16:16.04 13:59.40 -
10 Tim Lydy JR-3 Rockford 16:04.56 17:33.14 15:44.87 16:24.24 11:38.81 -
12 Grady Schroeder SO-2 Aurora 13:36.23 12:36.51 15:45.63 16:35.40 12:56.42 -
13 Robert Meilbeck JR-3 Concordia (Wis.) 21:14.55 14:16.34 11:56.94 16:35.74 15:26.04 -
14 Johann Hinck SO-2 Concordia (Wis.) 20:58.08 12:38.84 16:08.52 16:38.47 20:48.09 -
15 Ben Ervin FR-1 Aurora 17:02.91 14:30.99 21:56.62 16:52.78 20:15.34 -
18 Sam Haberland SO-2 Edgewood 13:32.54 22:23.81 19:05.89 17:21.71 21:21.31 -