April 4- 5, 2014
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Jelena Tancic FR-1 Saint Leo 4:09.36 4:40.18 10
2 Rafaella Gibbons 8 Unattached 5:04.15 4:46.93 8
3 Brittaney Smash SR-4 Nova Southeastern 3:33.55 4:48.58 6
4 Shayna Barbash SR-4 Williams 3:22.64 4:49.48 5
5 Hannah Damron SO-2 Southern Maine 6:11.10 4:54.52 4
6 Robbiccaa Williams SO-2 Tennessee Wesleyan 5:21.63 4:55.07 3
7 Andrea Maxwell FR-1 Saint Leo 4:25.76 4:55.28 2
8 Catherine Keenan JR-3 Southern Maine 4:28.44 4:58.26 1
9 Kaitlin Rodriguez   Flagler 6:05.19 4:59.33 -
10 Chelsea Forgenie SO-2 Florida Tech 4:37.76 5:01.91 -
11 Morgan Beede SR-4 Southern Maine 5:37.23 5:03.81 -
12 Taylor Strekel Junior Flagler 4:00.11 5:03.93 -
13 Ellyn Willse SO-2 Florida Tech 6:17.84 5:04.71 -
14 Lauren Rodriguez SO-2 Flagler 4:40.97 5:05.40 -
15 Lauren Barnes FR-1 Tennessee Wesleyan 4:59.57 5:05.68 -
16 Hanna Ramirez JR-3 Flagler 3:43.30 5:05.88 -
17 Rebecca Love JR-3 Embry-Riddle 4:42.68 5:10.63 -
18 Brooke Davis JR-3 Southern Maine 5:04.84 5:14.26 -
19 Alexa Baker 5 Panther Track Club 6:36.09 5:16.87 -
20 Anna Ahrens FR-1 Southeastern U. 4:39.10 5:17.15 -
21 Emily Panciera JR-3 Southern Maine 6:15.69 5:18.38 -
22 Kerry Calkins SO-2 Flagler 6:02.00 5:20.35 -
23 Ashtin Noyes FR-1 Florida Tech 6:40.79 5:20.63 -
24 Tayla Robbins JR-3 Southern Maine 4:43.36 5:21.99 -
25 Kelsey Marshall FR-1 Tennessee Wesleyan 4:21.58 5:22.93 -
26 Grace Lederer FR-1 Saint Leo 6:05.99 5:23.88 -
27 Emily Venesina SO-2 Flagler 6:22.27 5:26.72 -
28 Kaitlyn Jones FR-1 Southeastern U. 5:33.83 5:27.28 -
29 Ashley Stakley FR-1 Tennessee Wesleyan 5:22.34 5:32.30 -
30 Joan Hyland FR-1 Florida Tech 5:09.57 5:40.18 -
31 Ashley Reed SO-2 Southeastern U. 5:00.50 5:41.47 -
32 Iryine Chelangat SO-2 Brewton-Parker 6:06.12 5:42.16 -
33 Dori Magee SR-4 Florida Tech 7:18.65 5:45.39 -
34 Samantha Rammel SO-2 Webber 7:03.44 5:58.84 -
35 Allison Knipe FR-1 Saint Leo 7:58.04 6:10.57 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Emily Panciera JR-3 Southern Maine 4:30.63 5:37.49 5:34.30 5:18.38 4:49.73 6:09.32 5:40.67 -
23 Ashtin Noyes FR-1 Florida Tech 5:30.25 6:47.20 5:01.40 5:20.63 5:43.08 5:52.70 4:48.57 -
25 Kelsey Marshall FR-1 Tennessee Wesleyan 6:46.90 5:06.79 6:40.44 5:22.93 4:44.18 6:30.75 6:11.37 -
29 Ashley Stakley FR-1 Tennessee Wesleyan 6:28.80 4:09.23 6:22.15 5:32.30 6:58.70 6:55.38 6:28.80 -
30 Joan Hyland FR-1 Florida Tech 4:59.36 4:18.54 7:15.43 5:40.18 6:21.01 4:55.96 6:58.43 -
31 Ashley Reed SO-2 Southeastern U. 4:53.67 5:44.89 5:10.74 5:41.47 6:12.21 4:33.18 4:50.25 -
33 Dori Magee SR-4 Florida Tech 5:52.30 6:57.93 6:02.66 5:45.39 5:35.03 4:12.14 4:05.23 -
34 Samantha Rammel SO-2 Webber 6:34.73 7:24.97 6:59.85 5:58.84 4:57.84 7:07.02 7:10.61 -
35 Allison Knipe FR-1 Saint Leo 5:33.52 6:40.22 6:55.04 6:10.57 7:09.87 4:45.34 5:18.69 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Hannah Damron SO-2 Southern Maine 4:30.96 5:26.92 6:22.88 5:32.81 4:54.52 4
8 Catherine Keenan JR-3 Southern Maine 5:37.04 3:43.70 3:40.72 4:19.49 4:58.26 1
12 Taylor Strekel Junior Flagler 4:18.34 4:30.50 4:51.78 3:38.83 5:03.93 -
13 Ellyn Willse SO-2 Florida Tech 5:59.56 5:32.14 3:39.40 4:15.96 5:04.71 -
15 Lauren Barnes FR-1 Tennessee Wesleyan 5:05.68 6:25.16 3:55.38 6:15.99 5:05.68 -
18 Brooke Davis JR-3 Southern Maine 5:36.26 6:45.40 6:26.54 3:58.84 5:14.26 -
19 Alexa Baker 5 Panther Track Club 6:29.75 6:04.40 5:45.39 6:07.57 5:16.87 -
20 Anna Ahrens FR-1 Southeastern U. 5:55.21 5:39.35 6:26.93 5:45.70 5:17.15 -
22 Kerry Calkins SO-2 Flagler 4:35.51 6:53.26 4:09.88 6:21.22 5:20.35 -
24 Tayla Robbins JR-3 Southern Maine 4:56.23 3:51.84 5:57.41 5:02.67 5:21.99 -
26 Grace Lederer FR-1 Saint Leo 3:53.20 6:57.81 6:54.57 6:18.94 5:23.88 -
27 Emily Venesina SO-2 Flagler 6:38.60 4:01.78 3:58.51 5:59.40 5:26.72 -
28 Kaitlyn Jones FR-1 Southeastern U. 4:44.74 4:25.10 6:22.92 4:31.65 5:27.28 -
32 Iryine Chelangat SO-2 Brewton-Parker 7:07.70 5:38.74 6:26.64 5:21.63 5:42.16 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Jelena Tancic FR-1 Saint Leo 4:40.18 4:37.38 4:09.36 5:58.63 4:20.57 4:09.36 4:45.79 10
2 Rafaella Gibbons 8 Unattached 4:46.93 5:29.97 4:09.63 5:47.19 5:47.19 4:41.20 5:32.84 8
3 Brittaney Smash SR-4 Nova Southeastern 4:48.58 5:14.56 5:03.01 5:54.96 4:39.93 6:12.27 5:00.13 6
4 Shayna Barbash SR-4 Williams 4:49.48 3:40.01 4:23.43 4:40.80 5:47.38 3:45.80 4:23.43 5
6 Robbiccaa Williams SO-2 Tennessee Wesleyan 4:55.07 6:11.79 5:42.29 5:18.68 6:05.89 3:29.50 3:47.21 3
7 Andrea Maxwell FR-1 Saint Leo 4:55.28 4:02.13 4:37.57 5:15.95 6:03.20 4:02.13 5:36.62 2
9 Kaitlin Rodriguez   Flagler 4:59.33 4:38.38 6:26.14 4:05.45 4:50.35 5:14.30 4:44.37 -
10 Chelsea Forgenie SO-2 Florida Tech 5:01.91 6:08.33 4:25.68 3:52.47 6:23.43 4:49.84 5:38.14 -
11 Morgan Beede SR-4 Southern Maine 5:03.81 6:31.92 3:56.98 4:15.20 5:40.27 6:31.92 5:46.35 -
14 Lauren Rodriguez SO-2 Flagler 5:05.40 3:55.16 6:33.97 4:59.30 5:05.40 4:37.92 4:04.32 -
16 Hanna Ramirez JR-3 Flagler 5:05.88 6:13.18 6:10.12 6:10.12 3:40.24 5:48.71 5:21.18 -
17 Rebecca Love JR-3 Embry-Riddle 5:10.63 4:42.68 6:03.44 6:09.65 5:10.63 5:32.38 5:44.80 -