April 4- 5, 2014
|
Embry-Riddle (O) - Daytona Beach, FL

Women 800m Run University

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Francine Nzilampa   Unattached 2:48.61 1:48.78 2:11.89 2:43.17 2:15.97 2:51.33 10
2 Jelena Tancic FR-1 Saint Leo 2:13.35 2:07.79 2:20.29 2:53.63 2:18.90 1:37.23 8
3 Brittaney Smash SR-4 Nova Southeastern 1:45.61 2:23.13 2:34.25 2:28.69 2:18.96 2:09.24 6
4 Marina Levine FR-1 Embry-Riddle 2:33.91 2:59.09 2:40.90 2:19.91 2:19.91 1:54.73 5
5 Lauren Nygren JR-3 Webber 1:42.43 2:53.99 2:41.36 2:31.54 2:20.31 2:52.59 4
6 Andrea Maxwell FR-1 Saint Leo 2:57.13 2:14.96 2:17.77 2:26.21 2:20.58 2:09.34 3
7 Maggie Peard FR-1 Williams 3:00.32 2:25.10 2:15.24 1:54.11 2:20.87 2:20.87 2
8 Robbiccaa Williams SO-2 Tennessee Wesleyan 1:48.55 2:38.55 2:48.54 2:08.55 2:22.83 1:45.70 1
9 Chelsea Forgenie SO-2 Florida Tech 1:54.21 1:52.77 2:05.78 2:00.00 2:24.57 1:55.66 -
10 Nicolette Marsh FR-1 Northwood (Fla.) 3:02.77 2:41.01 2:45.36 2:00.40 2:25.05 2:59.87 -
11 Sarah Waller SR-4 Tampa 2:35.33 2:58.77 2:45.58 1:54.30 2:26.53 2:13.35 -
12 Katey CoDyre SO-2 Nova Southeastern 2:14.53 2:21.92 2:41.14 2:26.36 2:27.83 2:29.31 -
13 Erica Neave FR-1 Florida Tech 2:56.20 2:23.62 3:03.60 1:52.53 2:28.06 1:48.09 -
14 Hanna Ramirez JR-3 Flagler 2:50.50 2:13.44 2:49.02 2:07.51 2:28.26 1:54.16 -
15 Chelsea Bennis FR-1 Nova Southeastern 2:10.75 2:31.55 2:00.35 2:28.57 2:28.57 2:30.06 -
16 Leah Chance FR-1 Tennessee Wesleyan 2:28.82 2:49.66 3:13.47 3:11.98 2:28.82 2:58.59 -
17 Inka Homeyer FR-1 Florida Tech 2:03.99 2:44.32 2:06.98 1:47.56 2:29.38 2:54.78 -
18 Lauren Rodriguez SO-2 Flagler 2:03.38 2:25.95 3:12.59 2:37.99 2:30.46 2:19.93 -
19 Kaitlin Rodriguez   Flagler 2:12.70 2:14.21 1:56.11 2:17.22 2:30.79 2:03.65 -
20 Lauren Barnes FR-1 Tennessee Wesleyan 2:55.62 2:20.50 2:47.99 1:56.06 2:32.71 2:18.97 -
21 Tori Ehrhardt SO-2 Tampa 1:56.10 2:09.85 2:17.49 2:49.57 2:32.76 2:49.57 -
22 Brittany White JR-3 Nova Southeastern 2:02.72 3:19.41 2:33.39 3:19.41 2:33.39 2:08.85 -
23 Emily Venesina SO-2 Flagler 2:26.60 2:06.32 2:34.39 1:50.73 2:35.95 3:07.14 -
24 Stephanie Bruner SO-2 Tennessee Wesleyan 1:53.49 3:10.72 2:36.05 3:18.61 2:37.62 2:18.71 -
25 Taylor Strekel Junior Flagler 2:10.41 1:56.10 2:59.71 3:21.97 2:39.03 2:26.31 -
26 Kerry Calkins SO-2 Flagler 2:06.87 3:03.08 2:56.65 3:23.95 2:40.59 1:57.23 -
27 Kelsey Marshall FR-1 Tennessee Wesleyan 2:11.93 2:21.70 3:23.59 1:54.01 2:42.87 2:28.22 -
28 Sarah Harding SO-2 Flagler 2:05.46 2:05.46 1:58.86 3:11.50 2:45.08 2:12.07 -
29 Ashley Stakley FR-1 Tennessee Wesleyan 2:30.23 2:26.89 3:37.00 3:25.32 2:46.92 3:16.97 -
30 Shelby Garbett FR-1 Flagler 2:01.81 3:09.47 2:42.41 2:22.11 2:49.17 2:23.80 -
31 Gisele Dormeus FR-1 Northwood (Fla.) 1:58.51 2:03.59 2:37.45 3:07.93 2:49.30 2:51.00 -
32 Mercy Alexander SR-4 Brewton-Parker 3:32.53 2:36.42 2:31.32 3:01.93 2:50.02 2:41.52 -
33 Samantha Rammel SO-2 Webber 2:52.13 2:07.38 3:30.00 2:57.30 2:52.13 3:38.61 -
34 Kristie Jocelin FR-1 Northwood (Fla.) 2:52.97 2:23.49 3:30.31 2:31.35 3:16.55 2:56.90 -
Women 800m Run University Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
27 Kelsey Marshall FR-1 Tennessee Wesleyan 3:04.05 2:42.87 2:08.67 1:55.64 -
29 Ashley Stakley FR-1 Tennessee Wesleyan 2:28.56 2:46.92 2:51.93 2:13.54 -
31 Gisele Dormeus FR-1 Northwood (Fla.) 3:02.85 2:49.30 3:36.71 3:29.94 -
32 Mercy Alexander SR-4 Brewton-Parker 2:39.82 2:50.02 2:41.52 2:12.62 -
33 Samantha Rammel SO-2 Webber 2:09.10 2:52.13 2:38.36 2:50.41 -
34 Kristie Jocelin FR-1 Northwood (Fla.) 3:34.24 3:16.55 2:58.86 3:46.04 -
Women 800m Run University Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Chelsea Bennis FR-1 Nova Southeastern 2:44.92 2:21.15 3:02.75 2:28.57 -
21 Tori Ehrhardt SO-2 Tampa 1:49.99 2:40.40 2:03.74 2:32.76 -
23 Emily Venesina SO-2 Flagler 2:45.31 2:12.56 2:46.87 2:35.95 -
24 Stephanie Bruner SO-2 Tennessee Wesleyan 3:04.42 2:39.20 2:56.54 2:37.62 -
25 Taylor Strekel Junior Flagler 2:23.13 2:53.35 2:12.00 2:39.03 -
26 Kerry Calkins SO-2 Flagler 2:58.26 2:53.44 2:32.56 2:40.59 -
28 Sarah Harding SO-2 Flagler 2:26.93 2:59.94 2:13.72 2:45.08 -
30 Shelby Garbett FR-1 Flagler 2:00.11 3:38.23 2:33.95 2:49.17 -
Women 800m Run University Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Chelsea Forgenie SO-2 Florida Tech 1:49.88 2:44.81 2:24.57 2:15.90 3:07.95 2:05.78 2:14.45 -
12 Katey CoDyre SO-2 Nova Southeastern 2:27.83 3:04.79 2:27.83 2:08.62 1:58.27 2:18.96 2:13.05 -
13 Erica Neave FR-1 Florida Tech 2:39.91 2:53.23 2:28.06 3:09.52 2:20.66 2:07.34 2:48.79 -
14 Hanna Ramirez JR-3 Flagler 2:38.64 2:28.26 2:28.26 1:46.75 2:37.16 2:20.85 2:57.92 -
16 Leah Chance FR-1 Tennessee Wesleyan 2:48.17 3:07.52 2:28.82 2:18.41 1:50.13 2:34.78 1:53.11 -
17 Inka Homeyer FR-1 Florida Tech 2:15.94 1:49.05 2:29.38 2:24.90 3:06.73 3:14.20 2:08.47 -
18 Lauren Rodriguez SO-2 Flagler 1:58.87 1:48.34 2:30.46 1:51.34 3:11.09 2:56.04 2:06.39 -
19 Kaitlin Rodriguez   Flagler 3:05.48 2:51.90 2:30.79 3:11.51 1:57.62 2:26.27 2:57.94 -
20 Lauren Barnes FR-1 Tennessee Wesleyan 1:54.54 2:55.62 2:32.71 1:46.90 1:53.01 1:57.59 1:48.43 -
22 Brittany White JR-3 Nova Southeastern 3:16.34 2:53.33 2:33.39 2:04.25 1:55.05 1:58.11 1:51.98 -
Women 800m Run University Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Francine Nzilampa   Unattached 2:15.97 1:37.90 10
2 Jelena Tancic FR-1 Saint Leo 2:18.90 2:23.07 8
3 Brittaney Smash SR-4 Nova Southeastern 2:18.96 2:21.74 6
4 Marina Levine FR-1 Embry-Riddle 2:19.91 1:50.53 5
5 Lauren Nygren JR-3 Webber 2:20.31 3:01.00 4
6 Andrea Maxwell FR-1 Saint Leo 2:20.58 2:17.77 3
7 Maggie Peard FR-1 Williams 2:20.87 2:53.27 2
8 Robbiccaa Williams SO-2 Tennessee Wesleyan 2:22.83 2:51.40 1
10 Nicolette Marsh FR-1 Northwood (Fla.) 2:25.05 2:45.36 -
11 Sarah Waller SR-4 Tampa 2:26.53 2:38.26 -