April 3- 5, 2014
|
Florida-Percy Beard Track - Gainesville, FL

Girls 4 x 800m Relay High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Miami Northwestern Asja Baker, Ricardia Cooper, Lenneshia Gilbert, DeAndreah Young 9:23.17 9:55.97 9:06.76 10:34.25 9:34.10 9:55.97
2 St Thomas Aquinas Narinah Jean-Baptiste, Khalifa St. Fort, Christina Kalis, Kristen Laidlaw 8:36.66 8:53.51 9:21.58 7:06.80 10:34.59 8:36.66
3 Estero Daley Cline, Katherine Slater, Megan Slater, Araceli Leon 8:40.33 10:27.79 9:25.57 9:42.54 8:40.33 11:24.34
4 Olympia HIgh School Ukeyvia Beckwith, Sharnecia Clark, Nautica Edge, Emily Headley 7:19.82 12:03.39 9:38.71 7:42.97 7:02.46 8:00.33
5 Pine Crest Katherine Jovanovic, Tsion Yared, Amanda Schwartz, Julia Montgomery 8:07.15 9:10.95 9:39.94 11:18.53 8:30.35 7:26.56
6 Lely Mallory Bell, Taylor Fetzer, Christy Thorstensen, Maura Rose Poling 8:04.62 11:52.33 9:43.87 10:13.07 11:05.62 10:24.74
7 SeaBreeze High School Alyssa Bayliff, Elizabeth Murray, Forever Young, Isabella McCloskey 7:08.49 7:49.58 9:46.97 11:50.24 7:49.58 11:50.24
8 West Orange Nicole Kvitauskas, Alana Bell, Najah Louis, Destiny Washington 11:57.13 10:11.33 9:47.81 7:09.11 11:33.62 10:11.33
9 Dr. Phillips Briana Ballatt, Haille Walker, Annika Sison, Adajah Irving 8:38.17 11:05.38 9:48.83 7:39.29 6:52.19 10:06.50
10 Lourdes Lourdes Brea, Sabrina Quijano, Emily Castella, Andrea Gongora 12:49.0 11:32.1 9:51.6 10:15.2 9:57.5 7:41.4
11 Vanguard (Ocala) Audrey Carpenter, Elizabeth Williams, Hannah Evans, Elizabeth Mulford 9:30.87 8:49.24 9:54.65 7:08.15 7:37.88 7:49.78
12 Lake Brantley sinclaire johnson, taylor click, shannon grace, christina stafstrom 10:14.14 9:26.44 9:56.25 6:57.38 12:55.13 7:09.30
13 Creekside Colleen Openshaw, Lexi Jackson, Jessica Van Cleave, Kaitlin Rocker 9:33.83 10:45.56 9:57.74 11:45.34 7:10.38 12:21.20
14 First Academy (Orlando) Ashlee Newsome, Caitlin Barker, Anna Kate Horten, Emily Crist 9:23.54 7:41.63 9:59.51 7:05.66 8:41.58 10:23.49
15 Lake Mary Fatema Jaffer, Nicole Demeter, Katelyn Swinski, Sarah Carrion 10:49.22 12:37.43 10:01.13 10:07.15 10:43.21 11:13.27
16 Flagler Palm Coast Dina Knight, Sophia Clark, Darien Halliday, Anna Walls 9:43.90 8:01.56 10:01.95 8:13.60 8:25.64 7:37.49
17 Alonso Makayla Byrd, Savannah Torres, Haley Skinner, Kayla Skelton 8:58.02 12:35.64 10:04.51 11:35.19 11:04.97 7:27.34
18 Steinbrenner Tiyera Joseph, Samyah Maddox, Alexandra Sikoryak, Emily Petrus 11:01.95 8:42.27 10:07.29 11:56.61 8:48.35 10:55.88
19 Fleming Island Gabby Payne, Madison Goetze, Abigail Millson, Kathryn Eifert 7:35.95 11:02.65 10:07.93 10:07.93 12:52.08 9:49.70
20 Community School (Naples) Annie Barry, Sophie Barry, Lindsay Tomaini, Tristan Burfield 7:44.61 11:06.34 10:11.32 10:35.78 9:22.42 7:44.61
21 Fort Lauderdale Yasmin Crispin, Nicole Bello, Shannon Anglin, Natesha Williams 9:13.19 10:52.64 10:21.56 11:54.80 9:50.49 12:01.01
22 Spruce Creek Madeline Holt, Rachel Davila, Casey Ehrhardt, Dominique King 13:28.65 11:48.36 10:26.86 8:21.49 8:08.95 9:05.37
23 Bloomingdale Krisi Jones, Christina Hernandez, Lindsey McKishnie, Kali Clemmer 13:01.99 9:46.49 10:30.63 7:59.28 7:27.75 10:11.72
24 Immokalee Anita Munoz, Amber Gonzales, Selena Velasquez, Andreanna Herrera 12:08.93 10:27.52 10:33.85 9:55.82 12:15.27 11:05.55
25 Gainesville Devon Myers, Kayla Wilson, Carter Page, Aylena Carlson 9:07.4 9:07.4 10:36.6 11:02.0 8:35.6 8:48.3
26 Coral Glades Laura Agudelo, Taliah Qaiyim, Elizabeth Hans, Theoni Chitty 12:49.42 7:52.00 10:46.57 8:24.33 9:28.99 13:47.61
27 Gateway Breana Webb, Victoria Cannon, Stephanie Rosado, Anneycha Rivera 12:43.96 8:37.94 10:47.42 11:39.22 9:36.21 8:50.89
28 Gibbs Preshae Fowler, Kyra Johnson, Sarah Lowe, Tiana Rentz 9:12.61 12:52.13 12:36.99 12:59.70 11:06.16 14:30.54
Girls 4 x 800m Relay High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Miami Northwestern Baker, Cooper, Gilbert, Young 8:44.89 11:23.45 7:39.28 9:06.76 10:17.84 9:34.10 9:34.10
2 St Thomas Aquinas Jean-Baptiste, St. Fort, Kalis, Laidlaw 9:21.58 10:12.13 11:08.28 9:21.58 7:29.27 7:46.12 9:49.66
3 Estero Cline, Slater, Slater, Leon 11:13.03 10:16.48 7:32.46 9:25.57 8:57.30 9:25.57 7:21.15
4 Olympia HIgh School Beckwith, Clark, Edge, Headley 7:02.46 12:20.75 9:21.35 9:38.71 11:05.52 10:07.65 7:48.76
5 Pine Crest Jovanovic, Yared, Schwartz, Montgomery 10:49.54 7:32.36 11:35.93 9:39.94 7:32.36 11:41.73 8:53.55
7 SeaBreeze High School Bayliff, Murray, Young, McCloskey 8:01.32 10:45.67 8:42.41 9:46.97 9:17.63 8:42.41 11:15.02
8 West Orange Kvitauskas, Bell, Louis, Washington 11:33.62 8:19.64 8:37.28 9:47.81 8:54.91 7:44.37 9:30.18
9 Dr. Phillips Ballatt, Walker, Sison, Irving 8:14.62 11:05.38 9:31.17 9:48.83 7:51.07 12:27.82 7:56.96
10 Lourdes Brea, Quijano, Castella, Gongora 9:45.6 8:52.4 9:16.1 9:51.6 9:04.2 10:09.3 7:29.6
11 Vanguard (Ocala) Carpenter, Williams, Evans, Mulford 10:12.49 11:47.64 11:00.07 9:54.65 11:00.07 12:53.05 9:01.14
12 Lake Brantley johnson, click, grace, stafstrom 9:38.37 10:02.22 8:08.93 9:56.25 10:20.10 10:14.14 10:02.22
13 Creekside Openshaw, Jackson, Van Cleave, Rocker 12:45.11 11:57.29 8:04.17 9:57.74 8:04.17 8:16.13 12:33.16
15 Lake Mary Jaffer, Demeter, Swinski, Carrion 9:01.02 8:49.00 9:43.10 10:01.13 12:25.41 11:37.31 7:36.86
16 Flagler Palm Coast Knight, Clark, Halliday, Walls 7:25.45 12:14.38 12:32.44 10:01.95 11:02.15 11:20.21 12:02.34
17 Alonso Byrd, Torres, Skinner, Skelton 11:04.97 10:16.60 7:15.25 10:04.51 10:58.92 7:57.57 10:28.69
18 Steinbrenner Joseph, Maddox, Sikoryak, Petrus 12:14.82 10:25.51 10:25.51 10:07.29 12:08.75 9:06.57 11:56.61
20 Community School (Naples) Barry, Barry, Tomaini, Burfield 11:36.91 13:14.72 9:04.08 10:11.32 12:56.38 11:43.02 7:56.83
Girls 4 x 800m Relay High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
6 Lely Bell, Fetzer, Thorstensen, Poling 7:35.42 10:01.39 8:22.13 9:43.87
14 First Academy (Orlando) Newsome, Barker, Horten, Crist 12:41.38 11:29.44 7:05.66 9:59.51
19 Fleming Island Payne, Goetze, Millson, Eifert 10:07.93 9:25.38 8:00.27 10:07.93
21 Fort Lauderdale Crispin, Bello, Anglin, Williams 11:54.80 8:48.33 11:23.72 10:21.56
22 Spruce Creek Holt, Davila, Ehrhardt, King 7:56.42 12:57.31 12:51.04 10:26.86
23 Bloomingdale Jones, Hernandez, McKishnie, Clemmer 12:49.37 12:24.15 8:43.43 10:30.63
24 Immokalee Munoz, Gonzales, Velasquez, Herrera 9:55.82 11:05.55 8:46.10 10:33.85
25 Gainesville Myers, Wilson, Page, Carlson 13:03.0 8:29.2 9:13.8 10:36.6
26 Coral Glades Agudelo, Qaiyim, Hans, Chitty 9:54.85 11:57.70 9:22.52 10:46.57
27 Gateway Webb, Cannon, Rosado, Rivera 10:02.10 11:13.32 8:50.89 10:47.42
28 Gibbs Fowler, Johnson, Lowe, Rentz 10:28.31 9:42.89 9:50.46 12:36.99