February 15, 2014
|
Wis.-Platteville-Williams FH - Platteville, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Ian LaMere SO-2 Wis.-Platteville 8:31.57 10:03.66 9:48.31 9:43.19
2 Isaac Lalang FR-1 Iowa Central CC 8:48.37 7:39.69 9:41.21 11:05.75
3 Martin Hinze SR-4 Concordia (Wis.) 8:53.17 11:17.13 6:55.88 8:21.18
4 Patrick Klein FR Unattached 8:59.48 7:43.96 9:31.85 10:41.99
5 Matt Smaga JR-3 Wis.-Platteville 8:59.77 11:14.72 9:59.15 9:10.57
6 John-Ross Tangi SO-2 North Iowa Area CC 9:05.05 7:26.94 9:59.56 10:21.36
7 Andrew Coop JR-3 Concordia (Wis.) 9:13.02 7:16.89 6:49.24 11:47.87
8 Cameron Ausen FR Unattached 9:14.24 10:20.75 9:53.04 6:39.06
9 Ryan Sheeran JR-3 Loras 9:16.89 8:54.62 7:47.79 11:24.98
10 Isaac Hill SR-4 Wisconsin Lutheran 9:22.88 7:02.16 9:39.77 7:41.57
11 Jaime Zarate FR-1 North Iowa Area CC 9:23.39 6:40.01 9:29.03 11:10.44
12 Ryan Adams FR-1 Ripon 9:26.28 6:42.06 11:25.20 11:08.21
13 Brant Birrenkott JR Wisconsin Track Club 9:30.80 10:45.01 10:22.18 9:25.10
14 Stephen Bernau FR-1 Concordia (Wis.) 9:34.45 10:20.41 9:51.69 10:20.41
15 Zachary Ziemann FR-1 Concordia (Wis.) 9:34.99 7:11.25 12:27.49 9:29.24
16 Bryce Elm FR-1 Iowa Central CC 9:36.62 10:28.52 8:04.36 7:41.30
17 Jacob Gray SO-2 Beloit 9:42.74 9:01.95 9:42.74 7:22.89
18 Jan Patak SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 9:43.30 11:51.63 10:29.97 7:05.81
19 Johann Hinck SO-2 Concordia (Wis.) 9:44.36 8:34.24 8:16.71 8:16.71
20 Dayton Lueck JR-3 Concordia (Wis.) 9:45.35 11:36.57 8:23.41 10:26.33
21 Jordan Murray SO-2 Dubuque 9:46.71 9:11.51 8:01.11 7:49.37
22 Scott Patnode SO-2 North Iowa Area CC 9:51.34 8:46.30 11:37.79 11:31.87
23 Robert Meilbeck JR-3 Concordia (Wis.) 9:52.11 11:09.09 12:26.06 9:28.43
24 Feysel Rahmeto FR-1 Iowa Central CC 9:56.68 12:13.92 12:43.75 8:57.02
25 Matt Kane JR-3 Loras 9:57.52 8:04.00 9:51.55 8:21.92
26 Matthew Smith FR-1 Wis.-Platteville 10:00.15 8:48.14 11:48.18 10:12.16
27 Garret Wernecke   Unattached 10:00.59 9:12.55 10:00.59 9:00.54
28 Aaron Reseburg FR-1 Concordia (Wis.) 10:05.28 8:58.70 7:21.86 12:42.66
29 Michael Taylor FR-1 Concordia (Wis.) 10:08.35 7:30.18 12:40.44 9:44.02
30 Jordan Guenther SR-4 Concordia (Wis.) 10:27.53 13:23.24 11:24.01 8:15.75
31 Jonathan Berland FR-1 Dubuque 10:50.56 8:59.97 11:23.09 13:46.22
32 Derek Rubis SR Greater Milwaukee TC 11:53.01 13:04.32 12:14.40 11:38.75
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ian LaMere SO-2 Wis.-Platteville 6:23.68 11:05.05 8:31.57
2 Isaac Lalang FR-1 Iowa Central CC 9:30.64 6:52.13 8:48.37
3 Martin Hinze SR-4 Concordia (Wis.) 9:19.83 11:33.13 8:53.17
4 Patrick Klein FR Unattached 9:04.88 11:25.14 8:59.48
5 Matt Smaga JR-3 Wis.-Platteville 11:03.92 10:20.74 8:59.77
6 John-Ross Tangi SO-2 North Iowa Area CC 6:59.69 9:26.86 9:05.05
7 Andrew Coop JR-3 Concordia (Wis.) 8:50.90 7:50.07 9:13.02
8 Cameron Ausen FR Unattached 8:52.07 7:28.94 9:14.24
9 Ryan Sheeran JR-3 Loras 8:49.05 6:52.10 9:16.89
10 Isaac Hill SR-4 Wisconsin Lutheran 6:34.02 7:52.82 9:22.88
11 Jaime Zarate FR-1 North Iowa Area CC 9:29.03 9:40.30 9:23.39
12 Ryan Adams FR-1 Ripon 11:25.20 8:23.99 9:26.28
13 Brant Birrenkott JR Wisconsin Track Club 8:56.56 11:53.50 9:30.80
16 Bryce Elm FR-1 Iowa Central CC 9:30.86 10:45.82 9:36.62
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
14 Stephen Bernau FR-1 Concordia (Wis.) 7:56.80 9:17.22 12:15.30 8:31.26 9:34.45
15 Zachary Ziemann FR-1 Concordia (Wis.) 8:54.74 12:15.99 11:35.74 6:59.75 9:34.99
17 Jacob Gray SO-2 Beloit 11:45.12 7:57.85 7:57.85 10:00.23 9:42.74
18 Jan Patak SR-4 Milwaukee Sch. of Eng. 9:14.14 8:44.97 8:27.47 12:32.46 9:43.30
19 Johann Hinck SO-2 Concordia (Wis.) 7:24.12 11:29.55 11:41.24 7:59.18 9:44.36
20 Dayton Lueck JR-3 Concordia (Wis.) 8:40.97 10:43.89 7:42.43 12:11.69 9:45.35
21 Jordan Murray SO-2 Dubuque 6:56.57 12:07.52 8:59.78 11:20.59 9:46.71
22 Scott Patnode SO-2 North Iowa Area CC 11:49.61 9:09.95 7:53.08 7:17.60 9:51.34
23 Robert Meilbeck JR-3 Concordia (Wis.) 8:11.46 11:44.61 7:06.32 10:45.40 9:52.11
24 Feysel Rahmeto FR-1 Iowa Central CC 7:09.61 7:21.55 8:33.15 8:27.18 9:56.68
25 Matt Kane JR-3 Loras 10:57.28 9:45.57 11:09.23 9:45.57 9:57.52
26 Matthew Smith FR-1 Wis.-Platteville 11:36.18 7:54.12 9:18.14 12:36.19 10:00.15
27 Garret Wernecke   Unattached 7:24.44 10:54.65 10:12.61 11:42.69 10:00.59
28 Aaron Reseburg FR-1 Concordia (Wis.) 11:23.97 11:17.92 11:05.81 8:04.23 10:05.28
29 Michael Taylor FR-1 Concordia (Wis.) 10:50.94 9:19.69 10:44.86 11:27.44 10:08.35
30 Jordan Guenther SR-4 Concordia (Wis.) 7:19.27 9:24.78 7:25.55 8:09.48 10:27.53
31 Jonathan Berland FR-1 Dubuque 7:41.90 10:31.05 11:03.58 10:57.07 10:50.56
32 Derek Rubis SR Greater Milwaukee TC 11:03.10 14:44.14 12:21.53 10:06.06 11:53.01