May 10, 2014
|
Georgia - Athens, GA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Madelin Talbert SO-2 Lipscomb 4:32.02
1 Lauren D'Alessio SR-4 Samford 4:29.47
2 Xiamar Hudson SR-4 Austin Peay 4:30.88
2 Vicky Winslow SO-2 Alabama-Huntsville 4:40.30
3 Anna Todd SO-2 South Carolina 4:33.09
3 Minna Fields JR-3 Lipscomb 4:42.77
4 Barbara Lee Ball FR-1 Lipscomb 4:44.81
4 Marie Demedicis JR-3 Samford 4:37.62
5 Tessa Hoefle SR-4 Lipscomb 4:47.59
5 Morgan Ainslie FR-1 Georgia 4:38.81
6 Erin Radcliffe   UNAT-Georgia Tech 4:51.24
6 Kate Northrop FR-1 Georgia 4:39.72
7 Kelly Meyer SO-2 Georgia Tech 4:44.69
7 Taylor Romine FR-1 Lipscomb 4:59.95
8 Jocelyn Brown Junior Unattached 5:13.40
8 Laura Nelson JR-3 Georgia Tech 4:46.40
9 Martha McCoy FR-1 South Carolina 4:47.30
9 saidah grant Freshman Unattached 6:23.73
10 Greer Gafford JR-3 Georgia 4:47.32
11 Allison Brackin SO-2 Georgia Tech 4:48.83
12 Hayley Keadey FR-1 Georgia Tech 4:49.77
13 Paige Selent SO-2 Georgia Tech 4:53.09
14 Morgan Green FR-1 Georgia 4:53.12
15 Melissa Fairey FR-1 Georgia Tech 4:54.64
16 Laura Serres JR-3 Georgia Tech 4:57.14
17 Sarah Bowles FR-1 Georgia Tech 4:59.10
18 Megan Charbeneau FR-1 Georgia 4:59.42
19 Kaylee Isaacs SO-2 Georgia Tech 5:00.54
20 Tori Martin FR-1 Georgia 5:03.31
21 Elizabeth Lacksen JR-3 Georgia Tech 5:05.76
22 Elena Hubbard SR-4 Georgia Tech 5:06.29
23 Elyse Bray FR-1 Georgia 5:18.49
  Anna Irvine SO-2 Samford DNF
  Katharine Showalter SR-4 Georgia State DNF
  Renisha Robinson Senior Unattached DNF
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Lauren D'Alessio SR-4 Samford 5:28.76 4:29.47
1 Madelin Talbert SO-2 Lipscomb 5:04.67 4:32.02
2 Xiamar Hudson SR-4 Austin Peay 4:36.30 4:30.88
2 Vicky Winslow SO-2 Alabama-Huntsville 6:01.59 4:40.30
3 Anna Todd SO-2 South Carolina 4:11.25 4:33.09
3 Minna Fields JR-3 Lipscomb 4:11.67 4:42.77
4 Marie Demedicis JR-3 Samford 4:09.86 4:37.62
5 Morgan Ainslie FR-1 Georgia 4:16.51 4:38.81
5 Tessa Hoefle SR-4 Lipscomb 4:07.33 4:47.59
6 Kate Northrop FR-1 Georgia 5:32.87 4:39.72
10 Greer Gafford JR-3 Georgia 4:04.23 4:47.32
14 Morgan Green FR-1 Georgia 4:58.99 4:53.12
16 Laura Serres JR-3 Georgia Tech 5:20.92 4:57.14
18 Megan Charbeneau FR-1 Georgia 4:32.48 4:59.42
  Renisha Robinson Senior Unattached DNF DNF
  Anna Irvine SO-2 Samford DNF DNF
  Katharine Showalter SR-4 Georgia State DNF DNF
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Barbara Lee Ball FR-1 Lipscomb 4:44.81 4:04.94 5:53.17 3:39.31 3:27.92
6 Erin Radcliffe   UNAT-Georgia Tech 4:51.24 3:44.26 5:05.81 3:44.26 5:37.84
7 Kelly Meyer SO-2 Georgia Tech 4:44.69 3:56.30 5:21.70 5:27.40 4:10.53
7 Taylor Romine FR-1 Lipscomb 4:59.95 6:29.94 4:05.96 6:20.94 4:56.95
8 Laura Nelson JR-3 Georgia Tech 4:46.40 5:23.64 4:12.04 5:17.91 5:06.45
8 Jocelyn Brown Junior Unattached 5:13.40 4:26.39 3:55.05 5:57.28 4:26.39
9 saidah grant Freshman Unattached 6:23.73 6:35.25 5:56.87 6:39.08 6:27.57
9 Martha McCoy FR-1 South Carolina 4:47.30 5:53.38 4:44.43 3:44.10 5:59.13
11 Allison Brackin SO-2 Georgia Tech 4:48.83 5:58.15 4:22.84 5:32.16 4:08.40
12 Hayley Keadey FR-1 Georgia Tech 4:49.77 4:38.18 4:43.98 4:49.77 5:04.26
13 Paige Selent SO-2 Georgia Tech 4:53.09 6:12.23 5:25.33 4:32.58 3:45.68
15 Melissa Fairey FR-1 Georgia Tech 4:54.64 4:54.64 5:59.46 4:28.13 5:50.63
17 Sarah Bowles FR-1 Georgia Tech 4:59.10 5:29.01 5:40.98 5:43.97 3:56.29
19 Kaylee Isaacs SO-2 Georgia Tech 5:00.54 4:30.49 3:54.43 4:57.54 4:15.46
20 Tori Martin FR-1 Georgia 5:03.31 5:54.88 4:23.88 6:13.08 4:54.21
21 Elizabeth Lacksen JR-3 Georgia Tech 5:05.76 3:55.44 4:38.25 5:45.51 6:22.20
22 Elena Hubbard SR-4 Georgia Tech 5:06.29 5:21.61 4:32.60 4:26.48 6:22.87
23 Elyse Bray FR-1 Georgia 5:18.49 6:38.12 6:41.30 5:08.94 5:56.71