February 14, 2014
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Cynthia Adams JR-3 Lebanon Valley 1:56.11 2:16.60 1:46.55 2:05.68
2 Katrina Woods SR-4 Juniata 2:44.32 2:26.71 2:13.51 2:20.85
3 Laura Alleva JR-3 Susquehanna 2:31.58 2:27.16 2:00.68 2:41.88
4 Rebecca Schorr FR-1 Pitt.-Johnstown 2:06.37 2:28.67 2:46.51 3:10.30
5 Erin Parker JR-3 Bridgewater (Va.) 2:13.39 2:31.57 1:50.65 2:42.18
6 Casey Quinto FR-1 Elizabethtown 3:07.04 2:32.06 1:51.01 3:13.12
7 Caroline Delany SR-4 York (Pa.) 2:04.50 2:33.70 1:55.28 2:36.78
8 Maria Crist SO-2 Bridgewater (Va.) 3:06.54 2:34.16 2:03.33 2:21.83
9 Juni Schirch SO-2 Eastern Mennonite 2:13.15 2:34.82 2:25.53 2:08.50
10 Gabby Verruni FR-1 Susquehanna 2:16.32 2:34.91 2:05.48 2:48.86
11 Hannah Patterson JR-3 Eastern Mennonite 2:47.19 2:36.25 3:20.00 2:59.69
12 Kasey Fogelsanger FR-1 York (Pa.) 2:39.11 2:37.53 2:13.90 2:37.53
13 Christanna Brown FR-1 Alvernia 1:55.23 2:37.85 3:04.69 1:53.66
14 Lauren Johnson SO-2 Bridgewater (Va.) 2:45.03 2:40.22 3:01.05 1:52.16
15 Caroline Dorey-Stein FR-1 Franklin & Marshall 2:31.75 2:41.43 2:25.29 1:54.62
16 Brielle Stander FR-1 Franklin & Marshall 2:10.96 2:43.70 2:09.33 1:57.87
17 Jecenia Duran SO-2 Juniata 2:24.27 2:43.94 3:21.65 2:45.58
18 Emily Banks SO-2 Lebanon Valley 2:58.71 2:43.95 2:32.48 3:13.46
19 Caroline Muir SO-2 Franklin & Marshall 2:34.58 2:46.21 3:14.47 3:02.84
20 Bryn Allston JR-3 Frostburg State 3:29.53 2:46.29 2:29.67 1:58.07
21 Emily Wolf JR-3 Juniata 2:38.26 2:46.58 2:34.92 2:36.59
22 Tina Marie Streleckis JR-3 Alvernia 2:16.99 2:47.05 2:13.64 1:58.61
23 Abby Lawlor FR-1 Franklin & Marshall 3:44.53 3:02.54 3:09.85 2:46.12
24 Allison Whorton FR-1 Frostburg State 3:07.13 3:09.02 3:20.37 3:41.16
  Emily Cronise FR-1 York (Pa.) NT NT NT NT
  Ashley Braungard FR-1 Lebanon Valley NT NT NT NT
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
15 Caroline Dorey-Stein FR-1 Franklin & Marshall 3:07.26 2:41.43 2:02.69
16 Brielle Stander FR-1 Franklin & Marshall 3:00.07 2:43.70 3:13.17
18 Emily Banks SO-2 Lebanon Valley 2:01.33 2:43.95 3:08.55
19 Caroline Muir SO-2 Franklin & Marshall 2:24.61 2:46.21 2:39.57
20 Bryn Allston JR-3 Frostburg State 2:34.65 2:46.29 3:24.54
21 Emily Wolf JR-3 Juniata 3:31.56 2:46.58 2:36.59
22 Tina Marie Streleckis JR-3 Alvernia 2:38.70 2:47.05 2:15.31
23 Abby Lawlor FR-1 Franklin & Marshall 3:33.58 3:02.54 3:42.70
24 Allison Whorton FR-1 Frostburg State 3:41.16 3:09.02 2:19.88
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Erin Parker JR-3 Bridgewater (Va.) 2:17.93 3:15.53 2:30.06 2:01.26 2:31.57 1:53.68
6 Casey Quinto FR-1 Elizabethtown 2:25.98 2:39.67 2:00.13 2:15.34 2:32.06 3:13.12
8 Maria Crist SO-2 Bridgewater (Va.) 1:47.92 2:17.21 2:43.41 2:15.66 2:34.16 2:11.04
10 Gabby Verruni FR-1 Susquehanna 2:59.70 3:01.25 2:05.48 3:07.45 2:34.91 3:16.74
11 Hannah Patterson JR-3 Eastern Mennonite 3:05.94 3:15.32 2:55.00 3:21.57 2:36.25 2:34.69
12 Kasey Fogelsanger FR-1 York (Pa.) 2:51.71 1:59.73 2:39.11 2:42.26 2:37.53 2:58.01
13 Christanna Brown FR-1 Alvernia 1:55.23 2:58.37 2:11.02 2:06.28 2:37.85 2:53.64
14 Lauren Johnson SO-2 Bridgewater (Va.) 2:49.84 1:56.96 3:02.65 2:56.25 2:40.22 2:24.20
17 Jecenia Duran SO-2 Juniata 2:30.83 2:17.71 2:57.06 2:01.32 2:43.94 2:29.19
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Cynthia Adams JR-3 Lebanon Valley 2:01.58 2:05.68 2:31.63 2:08.41 2:16.60 1:58.85
2 Katrina Woods SR-4 Juniata 2:31.12 2:22.31 2:57.52 2:34.05 2:26.71 2:48.72
3 Laura Alleva JR-3 Susquehanna 2:31.58 2:02.15 2:05.09 1:54.79 2:27.16 2:43.35
4 Rebecca Schorr FR-1 Pitt.-Johnstown 2:10.83 1:55.97 1:54.48 2:07.86 2:28.67 2:16.78
7 Caroline Delany SR-4 York (Pa.) 2:35.24 2:42.93 3:05.98 2:32.17 2:33.70 2:47.54
9 Juni Schirch SO-2 Eastern Mennonite 2:28.63 2:10.05 2:28.63 3:21.27 2:34.82 2:02.31
  Ashley Braungard FR-1 Lebanon Valley NT NT NT NT NT NT
  Emily Cronise FR-1 York (Pa.) NT NT NT NT NT NT