February 14, 2014
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Ashley West SO-2 Susquehanna 5:55.04 5:08.73
2 Katrina Woods SR-4 Juniata 6:31.60 5:10.79
3 Caroline Delany SR-4 York (Pa.) 4:51.96 5:17.34
4 Hannah Chappell-Dick SO-2 Eastern Mennonite 5:08.94 5:28.66
5 Keirnan Dougherty FR-1 Susquehanna 5:25.75 5:35.82
6 Kasey Fogelsanger FR-1 York (Pa.) 5:13.95 5:37.58
7 Rachel Bachman SO-2 Susquehanna 7:05.91 5:38.02
8 Lauren Johnson SO-2 Bridgewater (Va.) 5:00.77 5:41.78
9 Jenna Roberts SO-2 York (Pa.) 5:11.22 5:45.80
10 Hannah Jones SO-2 Lebanon Valley 7:25.14 5:47.76
11 Alyssa Cousins JR-3 Juniata 7:09.48 5:49.17
12 Allison Kriskewic SO-2 Susquehanna 5:36.96 5:54.69
13 Marissa Albert SO-2 Pitt.-Johnstown 4:14.27 5:58.12
14 Emily White SO-2 Lebanon Valley 6:42.97 5:59.79
15 Gabrielle Yankelevich SO-2 Elizabethtown 4:26.65 6:00.33
16 Rachel Eyler JR-3 Lebanon Valley 6:46.98 6:03.37
17 Sasha Peterman JR-3 Pitt.-Johnstown 6:23.28 6:05.02
18 Emily Wolf JR-3 Juniata 6:35.45 6:06.15
19 Nicole Vasiliu SO-2 Lebanon Valley 6:13.64 6:06.31
20 Courtney Peterson JR-3 Juniata 5:07.79 6:10.83
21 Samantha Zarzaca FR-1 Elizabethtown 7:53.07 6:15.45
22 KeriAnne Gallagher FR-1 Bridgewater (Va.) 7:15.87 6:19.01
23 Lexi Foreman FR-1 Frostburg State 6:03.47 6:22.60
24 Alyssa Taylor FR-1 Franklin & Marshall 6:39.20 6:23.84
25 Gabriel Maher JR-3 Frostburg State 5:20.28 6:25.87
26 Kayla Novak FR-1 Elizabethtown 5:51.76 6:26.54
27 Caroline Kearney FR-1 Franklin & Marshall 5:13.78 6:37.18
28 Elena Mingora JR-3 Pitt.-Johnstown 7:10.97 7:19.76
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 Allison Kriskewic SO-2 Susquehanna 4:43.76 7:23.37 7:09.18 5:54.69
13 Marissa Albert SO-2 Pitt.-Johnstown 5:40.22 4:28.59 6:59.00 5:58.12
15 Gabrielle Yankelevich SO-2 Elizabethtown 5:06.28 5:38.71 5:31.51 6:00.33
17 Sasha Peterman JR-3 Pitt.-Johnstown 5:50.42 6:30.58 7:14.38 6:05.02
18 Emily Wolf JR-3 Juniata 5:07.57 6:09.82 5:11.23 6:06.15
19 Nicole Vasiliu SO-2 Lebanon Valley 4:56.72 4:56.72 7:30.57 6:06.31
21 Samantha Zarzaca FR-1 Elizabethtown 4:22.82 5:07.87 5:41.66 6:15.45
22 KeriAnne Gallagher FR-1 Bridgewater (Va.) 6:22.80 6:41.75 7:27.24 6:19.01
23 Lexi Foreman FR-1 Frostburg State 5:48.17 5:13.74 8:05.91 6:22.60
24 Alyssa Taylor FR-1 Franklin & Marshall 8:07.48 6:43.04 8:15.16 6:23.84
25 Gabriel Maher JR-3 Frostburg State 7:54.62 6:22.02 4:41.69 6:25.87
26 Kayla Novak FR-1 Elizabethtown 7:55.45 6:26.54 5:13.10 6:26.54
27 Caroline Kearney FR-1 Franklin & Marshall 5:45.55 5:49.52 6:37.18 6:37.18
28 Elena Mingora JR-3 Pitt.-Johnstown 7:06.57 9:22.90 6:05.00 7:19.76
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ashley West SO-2 Susquehanna 6:01.22 5:08.73 5:02.56 4:19.34 5:42.69 4:40.95 4:53.30
2 Katrina Woods SR-4 Juniata 6:22.28 5:10.79 6:28.49 5:07.69 4:52.15 4:24.18 6:12.95
3 Caroline Delany SR-4 York (Pa.) 4:04.36 5:17.34 4:42.44 5:01.48 5:07.82 6:01.77 5:30.04
4 Hannah Chappell-Dick SO-2 Eastern Mennonite 6:31.11 5:28.66 7:03.98 7:00.69 6:57.40 6:27.82 4:29.51
5 Keirnan Dougherty FR-1 Susquehanna 6:16.12 5:35.82 5:19.03 7:13.21 6:02.69 6:22.84 4:15.23
6 Kasey Fogelsanger FR-1 York (Pa.) 4:13.19 5:37.58 6:04.59 5:47.71 3:59.69 4:09.81 4:13.19
7 Rachel Bachman SO-2 Susquehanna 6:15.21 5:38.02 4:57.46 5:21.12 7:02.53 4:40.56 6:28.73
8 Lauren Johnson SO-2 Bridgewater (Va.) 4:50.52 5:41.78 5:24.70 5:11.02 5:31.53 6:56.98 7:17.48
9 Jenna Roberts SO-2 York (Pa.) 4:50.48 5:45.80 4:43.56 7:26.09 6:44.59 7:01.88 4:05.52
10 Hannah Jones SO-2 Lebanon Valley 6:36.45 5:47.76 5:58.20 5:33.85 4:06.91 6:19.06 7:18.18
11 Alyssa Cousins JR-3 Juniata 5:59.65 5:49.17 6:31.07 5:42.19 6:10.12 5:56.16 5:59.65
14 Emily White SO-2 Lebanon Valley 6:32.18 5:59.79 7:08.15 6:24.98 5:49.00 6:21.38 4:40.64
16 Rachel Eyler JR-3 Lebanon Valley 4:14.36 6:03.37 6:50.61 6:07.01 7:01.51 4:25.26 7:19.68
20 Courtney Peterson JR-3 Juniata 5:30.04 6:10.83 5:26.33 7:10.17 5:56.00 5:22.63 7:47.25