March 13-14, 2014
|
South Florida - Tampa, FL

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Maddison Malchionna FR-1 Chattanooga 2:13.75 2:49.87 2:35.15 1:59.04
2 Chelsea Delaney SR-4 Penn 2:14.18 2:47.73 2:08.82 1:39.30
3 Jessica York FR-1 Chattanooga 2:17.34 1:55.37 1:51.25 2:09.10
4 Rebecca Greenwall SO-2 Chattanooga 2:17.48 2:42.23 2:16.11 2:09.24
5 Andrea Maxwell FR-1 Saint Leo 2:18.27 1:43.71 2:23.80 2:55.61
6 Kelly Hagan SR-4 Tampa 2:19.25 3:01.03 2:26.22 2:02.54
7 Sarah Waller SR-4 Tampa 2:19.69 1:47.57 2:47.63 2:01.53
8 Natalie Novak FR-1 South Florida 2:20.06 2:13.06 2:22.87 2:48.08
9 Pauline Dabrowski JR-3 Penn 2:22.27 2:12.32 1:59.51 1:56.67
10 Rose Howell JR-3 Nova Southeastern 2:22.73 2:45.57 2:17.02 3:04.13
11 Marina Levine FR-1 Embry-Riddle 2:23.13 1:41.63 2:23.13 2:57.49
12 Sarena Humphrey JR-3 South Florida 2:24.42 1:41.10 2:20.09 2:56.20
13 Claudia Cancello FR-1 Tampa 2:24.48 3:04.94 1:42.58 3:06.38
14 Brittaney Smash SR-4 Nova Southeastern 2:25.46 2:40.01 2:29.83 3:00.37
15 Marsel Mosley FR-1 Troy 2:26.77 2:48.79 2:42.92 2:22.37
16 Nicolette Marsh FR-1 Northwood (Fla.) 2:26.96 2:44.60 2:44.60 3:06.64
17 Natasha Zanoya FR-1 Edgewood 2:27.32 3:11.52 3:10.05 2:21.43
18 Ellyn Willse SO-2 Florida Tech 2:27.53 1:47.70 2:17.21 1:53.60
19 Mary Smith FR-1 Chattanooga 2:28.48 2:47.79 3:10.06 2:43.33
20 Marisa Derenzo FR-1 Northern Kentucky 2:28.58 1:51.44 2:16.70 1:49.95
21 Chelsea Forgenie SO-2 Florida Tech 2:28.72 1:48.57 2:30.21 1:56.01
22 Inka Homeyer FR-1 Florida Tech 2:28.92 2:34.88 2:30.41 3:12.11
23 Helen Lynskey JR-3 Northwood (Fla.) 2:29.65 2:07.21 1:52.24 2:19.18
24 Jessie Luttenshalager SR-4 Tampa 2:30.29 3:07.87 3:06.36 2:39.31
25 Peri Bowman SR-4 Nova Southeastern 2:30.58 2:35.10 2:20.04 2:03.48
26 Erica Neave FR-1 Florida Tech 2:31.88 2:51.63 3:11.37 2:30.37
27 Joanna Elmore FR-1 Chattanooga 2:31.89 2:03.03 1:55.44 3:05.31
28 Carley Wright FR-1 Troy 2:32.00 1:57.04 3:11.52 2:41.12
29 Shenequa Fisher SR-4 South Florida 2:32.32 2:36.89 3:11.93 2:07.95
30 Alexandria Palm SR-4 Nova Southeastern 2:32.69 2:34.22 1:51.47 2:26.59
31 Abbey Filip SO-2 Wayne St. 2:34.69 3:14.91 2:43.98 2:28.51
32 Brianna Jackson FR-1 Tampa 2:35.95 3:07.14 2:01.64 3:21.18
33 Colleen McKiernan JR-3 Northern Kentucky 2:36.30 2:03.48 2:36.30 3:15.38
34 Emily Venesina SO-2 Flagler 2:38.77 3:08.94 2:03.84 2:46.71
35 Katey CoDyre SO-2 Nova Southeastern 2:40.16 3:04.19 3:17.00 2:38.56
36 Clare Field JR-3 Northern Kentucky 2:40.89 3:17.90 3:16.29 2:13.54
37 Mya Carr FR-1 Florida Memorial 2:43.53 2:38.63 3:14.60 2:40.26
38 Ashtin Noyes FR-1 Florida Tech 2:45.02 3:13.08 2:35.12 2:25.22
39 Jenny Larson FR-1 Edgewood 2:45.53 3:00.43 2:04.15 2:19.05
40 Tori Ehrhardt SO-2 Tampa 2:46.49 3:21.46 2:34.84 2:54.82
41 Joan Hyland FR-1 Florida Tech 2:48.29 3:10.17 3:15.22 2:49.98
42 Gisele Dormeus FR-1 Northwood (Fla.) 2:48.68 2:01.45 2:57.12 2:03.14
43 Kendall Hayes FR-1 Southeastern U. 2:49.08 2:13.58 2:13.58 2:27.10
44 Rose Bastain SO-2 Tampa 2:49.14 2:11.93 3:24.66 3:00.98
45 Iolani Scanlan SR-4 Tampa 2:49.16 3:06.08 2:32.25 2:06.87
46 Allie Kastein FR-1 Edgewood 2:52.94 2:23.54 2:32.19 2:39.11
47 Amanda Horbert SR-4 Florida Tech 2:54.93 3:45.66 2:44.44 3:03.68
48 Ashley Reed SO-2 Southeastern U. 2:55.63 2:52.12 3:37.79 3:34.27
49 Melanie Smrstick FR-1 Edgewood 3:00.31 2:47.69 2:51.30 3:20.15
  Lashae White SR-4 Florida Int'l DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Maddison Malchionna FR-1 Chattanooga 2:13.75
2 Chelsea Delaney SR-4 Penn 2:14.18
3 Jessica York FR-1 Chattanooga 2:17.34
4 Rebecca Greenwall SO-2 Chattanooga 2:17.48
5 Andrea Maxwell FR-1 Saint Leo 2:18.27
6 Kelly Hagan SR-4 Tampa 2:19.25
7 Sarah Waller SR-4 Tampa 2:19.69
8 Natalie Novak FR-1 South Florida 2:20.06
9 Pauline Dabrowski JR-3 Penn 2:22.27
12 Sarena Humphrey JR-3 South Florida 2:24.42
13 Claudia Cancello FR-1 Tampa 2:24.48
  Lashae White SR-4 Florida Int'l DNF
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Rose Howell JR-3 Nova Southeastern 1:44.20 1:47.05 2:22.73
11 Marina Levine FR-1 Embry-Riddle 2:38.88 2:01.66 2:23.13
14 Brittaney Smash SR-4 Nova Southeastern 2:35.65 2:31.28 2:25.46
15 Marsel Mosley FR-1 Troy 2:25.31 2:03.29 2:26.77
18 Ellyn Willse SO-2 Florida Tech 2:42.29 2:48.19 2:27.53
19 Mary Smith FR-1 Chattanooga 1:54.33 2:25.51 2:28.48
21 Chelsea Forgenie SO-2 Florida Tech 3:05.90 2:04.93 2:28.72
22 Inka Homeyer FR-1 Florida Tech 2:36.37 1:51.69 2:28.92
26 Erica Neave FR-1 Florida Tech 2:54.67 2:54.67 2:31.88
29 Shenequa Fisher SR-4 South Florida 2:18.62 2:33.85 2:32.32
30 Alexandria Palm SR-4 Nova Southeastern 2:55.60 2:55.60 2:32.69
34 Emily Venesina SO-2 Flagler 3:05.76 2:57.83 2:38.77
35 Katey CoDyre SO-2 Nova Southeastern 2:33.76 1:58.52 2:40.16
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Nicolette Marsh FR-1 Northwood (Fla.) 3:11.05 1:51.69 2:21.09 2:26.96 2:10.80 2:04.92 2:32.84
17 Natasha Zanoya FR-1 Edgewood 2:37.64 2:59.73 2:00.81 2:27.32 2:25.85 2:42.06 2:18.48
20 Marisa Derenzo FR-1 Northern Kentucky 2:13.73 2:59.79 1:48.47 2:28.58 2:38.98 2:50.87 2:12.24
23 Helen Lynskey JR-3 Northwood (Fla.) 2:13.19 3:11.56 3:10.06 2:29.65 2:17.68 2:59.58 3:01.08
24 Jessie Luttenshalager SR-4 Tampa 2:03.24 3:13.88 3:15.38 2:30.29 2:36.31 2:19.77 2:45.32
27 Joanna Elmore FR-1 Chattanooga 3:00.75 3:02.27 1:55.44 2:31.89 2:42.53 3:17.46 2:48.60
28 Carley Wright FR-1 Troy 2:50.24 1:50.96 2:56.32 2:32.00 3:06.96 3:14.56 2:39.60
31 Abbey Filip SO-2 Wayne St. 2:54.80 3:16.46 2:03.76 2:34.69 2:50.16 3:07.18 2:30.05
33 Colleen McKiernan JR-3 Northern Kentucky 3:01.31 3:12.25 2:17.55 2:36.30 2:53.50 2:26.93 3:16.94
36 Clare Field JR-3 Northern Kentucky 2:42.50 2:15.15 1:57.45 2:40.89 2:07.11 2:52.16 3:17.90
38 Ashtin Noyes FR-1 Florida Tech 2:54.93 2:07.07 3:27.93 2:45.02 3:14.73 2:53.28 2:43.37
40 Tori Ehrhardt SO-2 Tampa 3:26.45 3:14.80 2:53.15 2:46.49 2:33.17 2:39.83 3:04.81
41 Joan Hyland FR-1 Florida Tech 3:21.95 2:28.10 2:36.51 2:48.29 2:29.78 3:15.22 2:33.15
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
25 Peri Bowman SR-4 Nova Southeastern 2:11.01 2:32.09 2:30.58 2:45.64
32 Brianna Jackson FR-1 Tampa 2:07.88 3:16.50 2:35.95 1:50.73
37 Mya Carr FR-1 Florida Memorial 3:11.33 2:09.19 2:43.53 2:01.02
39 Jenny Larson FR-1 Edgewood 2:27.33 2:05.81 2:45.53 2:20.70
42 Gisele Dormeus FR-1 Northwood (Fla.) 2:47.00 3:32.54 2:48.68 3:02.18
43 Kendall Hayes FR-1 Southeastern U. 3:09.37 3:02.61 2:49.08 2:00.05
44 Rose Bastain SO-2 Tampa 2:47.45 2:05.17 2:49.14 3:34.81
45 Iolani Scanlan SR-4 Tampa 3:24.69 3:19.61 2:49.16 2:30.56
46 Allie Kastein FR-1 Edgewood 3:25.80 2:46.03 2:52.94 3:41.37
47 Amanda Horbert SR-4 Florida Tech 2:19.95 2:42.69 2:54.93 3:05.43
48 Ashley Reed SO-2 Southeastern U. 2:22.26 2:31.05 2:55.63 3:37.79
49 Melanie Smrstick FR-1 Edgewood 2:42.28 3:34.57 3:00.31 2:13.43