February 15, 2014
|
North Dakota St.-Bison Sports Arena - Fargo, ND
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Brett Kelly JR-3 North Dakota St. 8:43.63 6:32.73
2 Jarvis Jelen   UNAT 8:54.20 11:07.75
3 Tyler Hennen SO-2 MSU-Moorhead 8:58.08 10:29.56
4 Grady Anderson JR-3 North Dakota St. 9:02.56 9:51.39
5 Duane Jongeling   UNAT 9:03.09 9:24.82
6 Hunter Kopff JR-3 Northern State 9:03.62 8:47.32
7 Patrick Naylor   U of Manitoba 9:08.28 6:40.25
8 Joel Cartwright SO-2 Minot State 9:11.29 8:16.17
9 Darin Baltezore FR-1 North Dakota 9:12.27 10:51.68
10 Richard Langdeaux SR-4 Valley City State 9:13.44 9:57.72
11 Eddie Meneses JR-3 Dickinson St. 9:15.29 7:07.58
12 Austin Hamm SO-2 South Dakota St. 9:18.22 10:36.37
13 Francis Landman   UNAT 9:19.15 6:48.18
14 Connor Branick FR-1 South Dakota St. 9:23.10 6:45.44
15 Jacob Hemenway JR-3 Northern State 9:24.57 7:37.31
16 Austin Albrecht FR-1 Valley City State 9:25.45 10:33.31
17 Andrew Weist   Unattached 9:26.37 10:17.35
18 Chad DeAustin   UNAT 9:27.33 10:58.11
19 Misael Herera FR-1 Valley City State 9:30.00 11:35.40
20 Max Boeckel JR-3 Minot State 9:32.35 11:43.99
21 Alex Huizenga JR-3 U-Mary 9:32.76 8:35.49
22 Jeffrey Segovia SR-4 Dickinson St. 9:37.50 9:31.73
23 Brandon Quibell FR-1 U-Mary 9:38.30 7:13.73
24 Joshua Avila FR-1 Valley City State 9:58.23 8:58.41
25 Alex Askerooth FR-1 Valley City State 10:25.92 10:25.92
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Brett Kelly JR-3 North Dakota St. 7:14.62 8:43.63 8:48.87 9:25.52 6:27.49 8:48.87 7:30.33
2 Jarvis Jelen   UNAT 11:07.75 8:54.20 10:35.70 6:56.68 10:51.73 10:25.02 8:38.18
3 Tyler Hennen SO-2 MSU-Moorhead 9:14.23 8:58.08 11:39.51 9:35.75 6:16.66 9:03.46 9:30.37
4 Grady Anderson JR-3 North Dakota St. 10:23.95 9:02.56 10:51.08 9:18.84 7:52.03 11:18.20 6:57.78
7 Patrick Naylor   U of Manitoba 7:24.11 9:08.28 7:13.15 6:40.25 11:47.29 10:14.08 11:47.29
8 Joel Cartwright SO-2 Minot State 6:53.47 9:11.29 10:00.91 7:54.11 7:26.55 10:33.99 11:45.66
9 Darin Baltezore FR-1 North Dakota 10:46.16 9:12.27 6:37.64 8:22.57 10:01.98 9:06.75 10:46.16
11 Eddie Meneses JR-3 Dickinson St. 7:02.02 9:15.29 12:01.88 8:30.87 9:09.74 10:21.93 10:38.59
15 Jacob Hemenway JR-3 Northern State 11:45.72 9:24.57 8:22.47 12:02.65 11:45.72 7:09.08 7:54.24
18 Chad DeAustin   UNAT 10:41.09 9:27.33 8:24.93 6:48.48 10:58.11 10:46.76 6:48.48
21 Alex Huizenga JR-3 U-Mary 8:01.12 9:32.76 7:32.48 12:07.41 7:38.21 8:41.22 7:26.76
22 Jeffrey Segovia SR-4 Dickinson St. 11:27.23 9:37.50 9:02.85 11:04.13 10:52.58 10:12.15 7:24.68
23 Brandon Quibell FR-1 U-Mary 8:34.69 9:38.30 12:14.44 8:52.04 9:49.87 10:41.92 6:44.81
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Duane Jongeling   UNAT 9:03.09 11:46.02 8:35.94 8:41.37 6:36.46
6 Hunter Kopff JR-3 Northern State 9:03.62 11:19.53 9:57.99 7:14.90 9:25.37
10 Richard Langdeaux SR-4 Valley City State 9:13.44 11:20.74 11:42.87 7:39.36 6:27.41
12 Austin Hamm SO-2 South Dakota St. 9:18.22 8:39.15 7:54.49 9:51.72 9:01.48
13 Francis Landman   UNAT 9:19.15 7:10.55 8:34.42 9:52.70 8:06.46
14 Connor Branick FR-1 South Dakota St. 9:23.10 10:41.94 6:56.70 10:36.31 7:19.22
16 Austin Albrecht FR-1 Valley City State 9:25.45 10:38.96 11:52.47 9:59.38 7:15.40
17 Andrew Weist   Unattached 9:26.37 12:10.62 12:10.62 7:50.09 8:07.08
19 Misael Herera FR-1 Valley City State 9:30.00 8:10.20 10:44.10 6:56.10 6:44.70
20 Max Boeckel JR-3 Minot State 9:32.35 11:32.55 7:09.27 9:20.91 10:46.76
24 Joshua Avila FR-1 Valley City State 9:58.23 8:28.50 9:58.23 11:21.99 9:34.30
25 Alex Askerooth FR-1 Valley City State 10:25.92 12:56.14 10:50.96 8:52.04 12:24.85