March 21-22, 2014
|
Florida State-Mike Long Track - Tallahassee, FL

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jake Burton SO-2 Florida State 2:15.49 1:38.84 1:51.05 1:53.28 1:52.16 1:43.28
2 troy pollard Junior Unattached 2:24.88 1:42.21 1:52.31 2:01.30 1:24.24 2:12.53
3 Isaiah Smith JR-3 Florida A&M 1:53.47 1:58.01 1:53.47 1:23.97 1:19.43 1:26.24
4 Jamin Mays SO-2 Embry-Riddle 2:18.77 1:46.92 1:53.74 2:13.08 1:53.74 1:52.61
5 Albert Murrey SR-4 Albany State 1:31.01 1:33.29 1:53.76 2:27.89 2:06.28 1:20.77
6 Jordan Travis SO-2 Spring Hill 1:35.69 1:45.94 1:53.91 1:44.80 1:36.83 1:47.08
7 Seymour Walter SR-4 South Carolina St. 2:23.90 2:03.34 1:54.20 1:21.09 2:04.48 1:50.78
8 Markeen Caine FR-1 Allen County CC 1:59.36 1:20.34 1:54.77 2:20.02 2:01.66 1:20.34
9 Matthew Magee FR-1 Unattached 1:45.91 2:27.34 1:55.11 2:25.04 2:03.17 2:18.14
10 Maurice Sapp JR-3 North Florida 1:58.41 2:00.73 1:56.08 2:18.14 1:23.58 1:49.12
11 Dallas Snider FR-1 Allen County CC 1:29.76 1:58.91 1:56.57 1:32.09 1:37.92 2:30.38
12 Andrew Carpenter FR-1 Embry-Riddle 1:59.80 1:22.22 1:57.45 1:30.44 1:25.74 2:12.72
13 Daniel Jackson FR-1 Albany State 2:07.04 1:58.81 1:57.63 1:56.46 2:18.81 1:52.93
14 Bradley Langenberg   Unattached 1:24.87 2:21.45 1:57.87 1:31.94 1:33.12 1:28.41
14 McDaniel Olivier SR-4 Florida A&M 1:44.91 1:33.12 1:57.87 1:26.05 1:56.70 1:47.27
16 Cristian Acuna FR-1 North Florida 2:04.28 1:32.32 1:58.36 1:25.22 2:18.49 1:50.08
17 Desmond Robb FR-1 North Florida 1:56.29 1:39.68 1:58.66 1:57.48 2:25.96 1:46.80
18 Taylor Sumagpang Junior Unattached 1:57.71 2:28.62 1:58.89 2:21.48 1:45.82 1:39.87
19 Albert Edwards Junior Unattached 1:36.55 2:33.76 1:59.19 2:03.96 2:24.22 1:44.89
20 Hunter Sport FR-1 North Florida 1:58.91 2:09.72 2:00.11 1:43.30 2:22.93 1:43.30
21 John Russell SO-2 Spring Hill 2:29.14 2:18.23 2:01.25 2:25.50 2:08.53 2:14.59
22 Ryan Larson SO-2 Embry-Riddle 2:36.48 2:27.99 2:01.30 1:30.98 1:41.90 1:29.77
23 Ray Spradlin   Florida Running Club 1:36.10 2:36.92 2:01.64 2:05.29 2:33.27 1:39.75
24 Joseph Garcia Freshman Unattached 2:04.13 2:17.65 2:02.90 1:57.99 2:12.74 1:43.24
25 Connor Immenschuh FR-1 Allen County CC 1:46.95 2:10.31 2:02.93 2:26.29 2:09.08 1:43.27
26 Terrence Hinton FR-1 Spring Hill 2:29.82 2:28.58 2:04.85 2:23.58 2:12.35 2:13.59
27 Tabareyon Jones JR-3 Albany State 2:04.18 2:14.43 2:08.02 2:46.43 1:48.82 2:15.71
28 Abraham Noel JR-3 North Florida 2:43.12 2:36.70 2:08.44 2:05.88 1:35.05 2:45.69
  Stanley Suber   Unattached DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Michael Pancotto   Florida Running Club DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jake Burton SO-2 Florida State 1:32.18 2:21.04 1:18.85 1:51.05 1:19.96
2 troy pollard Junior Unattached 1:53.44 1:25.36 1:37.71 1:52.31 1:48.94
3 Isaiah Smith JR-3 Florida A&M 1:44.40 1:59.15 2:09.36 1:53.47 2:01.42
4 Jamin Mays SO-2 Embry-Riddle 1:35.55 1:43.51 1:52.61 1:53.74 2:21.04
5 Albert Murrey SR-4 Albany State 2:23.34 1:50.35 2:05.14 1:53.76 1:24.19
6 Jordan Travis SO-2 Spring Hill 1:56.19 1:45.94 2:17.84 1:53.91 1:24.30
7 Seymour Walter SR-4 South Carolina St. 1:49.64 2:11.33 2:21.61 1:54.20 2:19.33
8 Markeen Caine FR-1 Allen County CC 1:38.71 2:24.61 1:45.59 1:54.77 1:22.64
14 McDaniel Olivier SR-4 Florida A&M 1:47.27 1:57.87 1:23.69 1:57.87 1:26.05
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Matthew Magee FR-1 Unattached 1:55.11 1:25.19
10 Maurice Sapp JR-3 North Florida 1:56.08 1:25.90
11 Dallas Snider FR-1 Allen County CC 1:56.57 1:30.93
13 Daniel Jackson FR-1 Albany State 1:57.63 2:04.69
14 Bradley Langenberg   Unattached 1:57.87 1:33.12
16 Cristian Acuna FR-1 North Florida 1:58.36 1:56.00
17 Desmond Robb FR-1 North Florida 1:58.66 1:47.98
  Stanley Suber   Unattached DNF DNF
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Andrew Carpenter FR-1 Embry-Riddle 1:57.45
18 Taylor Sumagpang Junior Unattached 1:58.89
20 Hunter Sport FR-1 North Florida 2:00.11
22 Ryan Larson SO-2 Embry-Riddle 2:01.30
24 Joseph Garcia Freshman Unattached 2:02.90
27 Tabareyon Jones JR-3 Albany State 2:08.02
28 Abraham Noel JR-3 North Florida 2:08.44
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Albert Edwards Junior Unattached 1:59.19
21 John Russell SO-2 Spring Hill 2:01.25
23 Ray Spradlin   Florida Running Club 2:01.64
25 Connor Immenschuh FR-1 Allen County CC 2:02.93
26 Terrence Hinton FR-1 Spring Hill 2:04.85
  Michael Pancotto   Florida Running Club DNF