January 17, 2014
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ashley West SO-2 Susquehanna 3:03.04 1:55.83 2:23.00
2 Julie Heisey FR-1 Messiah 1:57.69 2:00.63 2:27.11
3 Rebecca Race SO-2 Dickinson 2:20.14 1:53.59 2:27.51
4 Katrina Woods SR-4 Juniata 2:38.20 2:24.77 2:29.24
5 Laura Alleva JR-3 Susquehanna 2:47.17 2:23.07 2:30.60
6 Bethany Killmon FR-1 Misericordia 2:37.09 3:01.74 2:34.01
7 Emily Senning SO-2 Messiah 1:48.77 3:18.89 2:35.38
8 Adriana Frayne-Reixa FR-1 Dickinson 2:21.54 3:17.53 2:35.53
9 Jacquelyn Bamberski FR-1 Misericordia 2:33.66 2:19.55 2:36.79
10 Dana Stockdale JR-3 Lebanon Valley 2:51.24 2:43.39 2:37.10
11 Jill Eberly FR-1 Misericordia 2:06.20 3:06.14 2:37.74
12 Nicole Sunderland SR-4 Messiah 2:23.96 2:19.21 2:38.19
13 Christanna Brown FR-1 Alvernia 2:50.77 1:56.00 2:41.10
14 Alicia Lesneski FR-1 Alvernia 1:52.82 2:44.40 2:41.17
15 Hannah Jones SO-2 Lebanon Valley 2:54.19 1:53.96 2:42.79
16 Gabby Verruni FR-1 Susquehanna 3:09.80 2:53.30 2:45.04
17 Rebecca Sitler FR-1 Lebanon Valley 3:30.54 2:28.71 2:47.09
18 Kassy Kozel FR-1 Misericordia 2:46.13 3:14.65 2:47.80
19 Emily White SO-2 Lebanon Valley 2:13.46 3:28.75 2:51.10
20 Alicia Stavitzski SO-2 Misericordia 3:13.63 3:31.08 2:54.44
21 Lucy Benson FR-1 McDaniel 3:13.99 3:10.40 2:59.62
22 Kelsey Mannix SO-2 McDaniel 3:05.61 2:56.24 3:07.48
23 Shaina Johnson FR-1 Keystone 3:08.18 2:16.86 3:10.08
24 Jamie Cappiello SO-2 Alvernia 3:33.39 2:50.72 3:13.99
25 Becky Safford FR-1 Messiah 2:24.27 3:05.78 3:17.63
26 Surmaria Tribble JR-3 Stevenson 5:06.85 4:46.89 4:09.47
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Gabby Verruni FR-1 Susquehanna 2:45.04 2:35.14
18 Kassy Kozel FR-1 Misericordia 2:47.80 2:36.06
21 Lucy Benson FR-1 McDaniel 2:59.62 2:48.85
22 Kelsey Mannix SO-2 McDaniel 3:07.48 3:20.61
23 Shaina Johnson FR-1 Keystone 3:10.08 2:20.66
24 Jamie Cappiello SO-2 Alvernia 3:13.99 2:54.60
25 Becky Safford FR-1 Messiah 3:17.63 3:35.42
26 Surmaria Tribble JR-3 Stevenson 4:09.47 4:46.89
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Katrina Woods SR-4 Juniata 2:05.37 2:11.34 2:21.78 2:29.24 2:23.27 2:51.63 2:41.18
8 Adriana Frayne-Reixa FR-1 Dickinson 2:10.65 2:49.53 3:11.31 2:35.53 2:05.98 2:05.98 2:15.32
9 Jacquelyn Bamberski FR-1 Misericordia 2:35.23 2:57.18 1:52.89 2:36.79 2:46.20 2:25.82 2:35.23
10 Dana Stockdale JR-3 Lebanon Valley 2:21.39 2:33.96 2:54.39 2:37.10 3:19.52 2:35.53 1:56.26
12 Nicole Sunderland SR-4 Messiah 3:24.07 3:17.74 3:25.65 2:38.19 3:09.83 1:50.74 2:39.78
15 Hannah Jones SO-2 Lebanon Valley 2:39.54 2:41.17 2:00.47 2:42.79 2:08.61 2:13.49 2:50.93
17 Rebecca Sitler FR-1 Lebanon Valley 3:28.87 2:52.11 2:55.45 2:47.09 3:00.46 2:15.35 3:30.54
19 Emily White SO-2 Lebanon Valley 3:33.88 2:47.68 2:49.39 2:51.10 2:04.91 3:09.93 2:51.10
20 Alicia Stavitzski SO-2 Misericordia 3:08.40 3:22.35 2:14.32 2:54.44 3:03.17 3:34.57 2:35.26
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Ashley West SO-2 Susquehanna 2:04.41 2:21.57 1:58.69 2:23.00
2 Julie Heisey FR-1 Messiah 2:35.94 2:50.65 2:50.65 2:27.11
3 Rebecca Race SO-2 Dickinson 3:04.39 2:00.96 2:17.19 2:27.51
5 Laura Alleva JR-3 Susquehanna 1:57.47 3:08.25 2:47.17 2:30.60
6 Bethany Killmon FR-1 Misericordia 2:49.42 2:35.55 1:52.43 2:34.01
7 Emily Senning SO-2 Messiah 2:41.60 3:09.57 2:04.31 2:35.38
11 Jill Eberly FR-1 Misericordia 2:51.94 1:58.31 2:53.52 2:37.74
13 Christanna Brown FR-1 Alvernia 3:00.44 2:05.66 3:26.21 2:41.10
14 Alicia Lesneski FR-1 Alvernia 3:03.74 2:00.88 2:33.12 2:41.17