January 8, 2014
|
Reggie Lewis Center - Roxbury, MA
|
200m (Banked)

Girls' Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ariel Keklak Sophomore Lincoln-Sudbury 5:20.49 5:01.26 5:46.13 6:43.82 5:36.52 4:09.99 4:45.24
2 Sydney Clary Junior Lincoln-Sudbury 5:20.95 5:40.21 6:41.19 5:14.54 5:20.95 4:45.65 4:42.44
3 Read Allen Senior Weston 5:22.09 4:01.57 4:08.01 5:05.99 5:22.09 5:54.30 4:40.22
4 Taylor Kennedy SR Notre Dame Academy 5:24.89 4:45.91 6:42.87 4:58.90 4:36.16 6:20.13 6:42.87
5 Clare Martin Freshman Newton South 5:25.82 6:50.54 3:57.85 5:25.82 4:14.14 5:38.86 5:22.57
6 Lee Al-Atraqchi Sophomore Acton-Boxborough 5:35.86 6:12.81 6:06.09 4:25.33 5:59.37 6:16.17 4:45.49
7 Jillian Howard Freshman Weston 5:38.76 4:34.40 4:10.69 6:43.13 7:00.07 6:22.80 4:51.34
8 Elizabeth Baker JR Notre Dame Academy 5:39.98 4:14.99 7:11.78 4:38.79 5:12.79 4:28.59 4:38.79
9 Nicole Kerrigan Sophomore Lincoln-Sudbury 5:41.95 4:16.47 6:12.73 4:26.73 5:38.53 7:07.44 7:10.86
10 Bryn Miller Senior Lincoln-Sudbury 5:45.69 7:01.75 6:09.89 6:41.00 6:47.92 7:15.57 5:18.04
11 Grace O'Brien Junior Boston Latin School 5:47.70 6:08.57 5:30.32 4:27.73 5:05.98 5:02.50 4:06.87
12 Brook Blackshaw Junior Acton-Boxborough 5:50.96 5:43.94 7:08.18 6:57.65 4:40.77 6:26.06 6:15.53
13 Matia Whiting Junior Newton South 5:51.58 5:37.52 7:33.54 4:13.14 4:55.33 5:44.55 4:30.72
14 Joy Jiang Junior Acton-Boxborough 6:03.06 7:33.83 6:53.89 4:57.71 4:21.41 4:14.15 6:10.33
15 Mary Coyne JR Notre Dame Academy 6:03.15 5:59.52 5:45.00 5:08.68 6:46.73 4:25.10 6:43.10
16 Lilly Jiminez Sophomore Concord-Carlisle 6:03.81 6:11.09 5:23.79 6:51.11 6:14.73 5:23.79 7:02.02
17 Molly Adams Sophomore Concord-Carlisle 6:05.11 4:19.23 6:41.63 4:59.39 6:48.93 6:37.97 4:30.19
18 Natalie Huggins Junior Bedford 6:06.12 6:09.79 7:01.04 4:23.61 7:08.36 6:24.43 5:47.82
19 Makenzie Lanagan SO Notre Dame Academy 6:07.53 7:32.07 5:52.83 5:56.51 4:20.95 4:31.98 5:30.78
20 Katherine Donnelly Junior Concord-Carlisle 6:11.03 4:23.44 7:28.95 6:48.14 4:41.99 7:21.53 5:30.22
21 Caitlin Rodway FR Notre Dame Academy 6:14.71 8:07.13 5:26.00 7:48.39 5:14.76 4:44.78 5:40.99
22 Jessie Ying Junior Acton-Boxborough 6:16.64 7:20.67 7:39.50 6:50.54 6:16.64 6:16.64 7:09.37
23 Yasmine Hashemi Senior Newton South 6:17.36 5:28.31 4:24.16 6:43.78 6:58.87 6:13.59 8:10.57
24 Jessica Wright Freshman Bedford 6:18.35 5:21.60 6:48.62 7:45.37 4:24.85 7:18.89 5:17.82
25 Victoria Nelson Senior Acton-Boxborough 6:19.59 4:37.10 7:20.33 6:30.98 7:50.70 6:27.19 6:27.19
26 Elena Erdekian Sophomore Wayland 6:23.95 7:56.10 6:12.44 5:26.36 5:26.36 6:54.67 8:07.62
27 Emily Moya Junior Boston Latin School 6:30.22 8:15.58 7:36.56 6:34.13 6:45.83 6:22.42 8:23.39
28 Hayden Hadley Freshman Weston 6:36.18 8:19.19 6:04.49 7:11.84 6:52.03 5:44.68 5:16.95
29 Aubrey Longo Junior Westford Academy 6:37.54 7:21.27 5:10.09 6:17.67 7:09.35 6:41.52 7:41.15
30 Brophy Kaitlyn SR Waltham HS 6:39.92 6:27.93 7:15.92 7:55.91 7:39.91 4:43.95 5:15.94
31 Melanie Albrecht Freshman Bedford 6:43.86 8:20.79 8:36.94 7:32.33 5:35.21 6:27.71 5:59.44
32 Arielle Wons Sophomore Wayland 6:46.45 6:30.20 7:59.61 7:39.29 4:48.58 5:04.84 7:51.49
33 Amelia Carr Sophomore Wayland 7:11.15 9:11.88 7:15.47 8:07.20 7:02.53 5:40.61 8:02.89
34 Jillian Skowronski Junior Wayland 8:41.62 9:23.35 10:05.08 9:54.65 6:31.22 11:07.68 10:41.60
Girls' Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
26 Elena Erdekian Sophomore Wayland 5:49.40 7:36.90 6:20.11 6:23.95 6:50.83
27 Emily Moya Junior Boston Latin School 6:45.83 6:45.83 7:20.95 6:30.22 8:27.29
28 Hayden Hadley Freshman Weston 5:28.83 5:16.95 6:44.11 6:36.18 8:27.11
29 Aubrey Longo Junior Westford Academy 7:57.05 6:41.52 7:09.35 6:37.54 6:41.52
30 Brophy Kaitlyn SR Waltham HS 4:43.95 6:23.93 4:39.95 6:39.92 7:43.91
31 Melanie Albrecht Freshman Bedford 7:16.17 7:12.13 7:00.02 6:43.86 6:35.79
32 Arielle Wons Sophomore Wayland 8:03.68 4:56.71 7:31.16 6:46.45 7:18.97
33 Amelia Carr Sophomore Wayland 6:28.04 5:40.61 7:19.78 7:11.15 8:11.51
34 Jillian Skowronski Junior Wayland 7:02.52 6:41.65 11:18.11 8:41.62 11:07.68
Girls' Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Brook Blackshaw Junior Acton-Boxborough 4:12.70 5:50.96
13 Matia Whiting Junior Newton South 5:34.01 5:51.58
14 Joy Jiang Junior Acton-Boxborough 5:08.61 6:03.06
15 Mary Coyne JR Notre Dame Academy 7:48.47 6:03.15
16 Lilly Jiminez Sophomore Concord-Carlisle 7:16.58 6:03.81
17 Molly Adams Sophomore Concord-Carlisle 7:36.39 6:05.11
18 Natalie Huggins Junior Bedford 7:37.65 6:06.12
19 Makenzie Lanagan SO Notre Dame Academy 5:49.16 6:07.53
20 Katherine Donnelly Junior Concord-Carlisle 5:11.67 6:11.03
21 Caitlin Rodway FR Notre Dame Academy 6:37.20 6:14.71
22 Jessie Ying Junior Acton-Boxborough 6:54.31 6:16.64
23 Yasmine Hashemi Senior Newton South 7:17.74 6:17.36
24 Jessica Wright Freshman Bedford 7:11.32 6:18.35
25 Victoria Nelson Senior Acton-Boxborough 5:56.82 6:19.59
Girls' Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ariel Keklak Sophomore Lincoln-Sudbury 5:46.13 4:13.19 5:20.49 4:03.58 4:51.65
2 Sydney Clary Junior Lincoln-Sudbury 6:09.10 6:31.56 5:20.95 4:10.35 4:03.93
3 Read Allen Senior Weston 3:45.47 6:03.97 5:22.09 6:39.40 4:01.57
4 Taylor Kennedy SR Notre Dame Academy 4:45.91 7:02.36 5:24.89 3:47.43 6:33.12
5 Clare Martin Freshman Newton South 4:46.73 5:32.34 5:25.82 5:42.12 6:24.47
6 Lee Al-Atraqchi Sophomore Acton-Boxborough 5:35.86 6:26.24 5:35.86 6:12.81 4:58.92
7 Jillian Howard Freshman Weston 4:07.30 5:11.66 5:38.76 4:17.46 5:21.83
8 Elizabeth Baker JR Notre Dame Academy 4:21.79 6:20.78 5:39.98 4:45.59 7:15.18
9 Nicole Kerrigan Sophomore Lincoln-Sudbury 4:33.56 5:18.02 5:41.95 4:40.40 6:19.57
10 Bryn Miller Senior Lincoln-Sudbury 4:29.64 5:42.24 5:45.69 4:29.64 5:18.04
11 Grace O'Brien Junior Boston Latin School 4:06.87 6:36.38 5:47.70 6:50.29 6:39.86