January 18, 2014
|
Wesleyan-Bacon FH - Middletown, CT
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Evan Bieder SO-2 Wesleyan 10:43.48 8:51.80 7:00.13 10:27.53
2 Keith Conway SO-2 Wesleyan 11:36.28 8:55.60 7:35.26 9:00.96
3 Taylor Titcomb SO-2 Wesleyan 6:33.93 9:07.12 11:45.79 10:12.78
4 Reid Hawkins FR-1 Wesleyan 8:58.60 9:21.04 8:30.55 11:18.86
5 Will Dudek FR-1 Wesleyan 7:22.59 9:27.42 7:33.94 7:50.96
6 Abe Lahood FR-1 Stevens Institute 7:57.30 9:28.21 8:42.76 10:53.45
7 Eric Arsenault FR-1 Wesleyan 10:08.05 9:44.66 11:41.60 11:12.36
8 Bart Wasiolek   Unattached 7:49.21 9:46.51 7:37.48 12:13.14
9 Tom Cunningham JR-3 Stevens Institute 6:59.46 9:50.78 10:14.42 7:58.54
10 Finley Simonds FR-1 Stevens Institute 11:11.37 9:54.13 7:19.66 9:48.19
11 Tyler Reed FR-1 Stevens Institute 12:55.69 9:56.68 12:19.89 8:45.08
12 Christopher DelVecchio FR-1 Mount Saint Mary 8:38.51 10:02.91 11:57.47 12:39.67
13 Richard Brienza FR-1 Queensborough CC 11:31.62 10:12.05 12:51.19 11:25.50
14 Matt Goidell SO-2 Manhattanville 10:22.82 10:16.65 11:30.65 9:33.49
15 Richard Barbecho JR-3 Hunter 9:14.84 10:23.41 10:23.41 9:14.84
16 Kadeem James SR-4 Medgar Evers 8:11.15 11:03.71 9:30.79 8:17.79
17 Geovani Valerio SO-2 Hunter 11:57.40 12:12.04 12:19.36 11:06.16
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Evan Bieder SO-2 Wesleyan 8:35.85 8:51.80
2 Keith Conway SO-2 Wesleyan 8:23.47 8:55.60
3 Taylor Titcomb SO-2 Wesleyan 9:45.42 9:07.12
4 Reid Hawkins FR-1 Wesleyan 7:45.67 9:21.04
5 Will Dudek FR-1 Wesleyan 10:18.49 9:27.42
6 Abe Lahood FR-1 Stevens Institute 11:16.17 9:28.21
7 Eric Arsenault FR-1 Wesleyan 9:15.43 9:44.66
9 Tom Cunningham JR-3 Stevens Institute 10:38.05 9:50.78
10 Finley Simonds FR-1 Stevens Institute 8:30.96 9:54.13
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Bart Wasiolek   Unattached 10:21.70 8:06.81 9:46.51
11 Tyler Reed FR-1 Stevens Institute 10:32.48 9:56.68 9:56.68
12 Christopher DelVecchio FR-1 Mount Saint Mary 8:38.51 7:08.07 10:02.91
13 Richard Brienza FR-1 Queensborough CC 8:15.76 8:46.37 10:12.05
14 Matt Goidell SO-2 Manhattanville 13:09.32 9:51.99 10:16.65
15 Richard Barbecho JR-3 Hunter 10:23.41 13:05.50 10:23.41
16 Kadeem James SR-4 Medgar Evers 7:57.88 11:10.35 11:03.71
17 Geovani Valerio SO-2 Hunter 12:55.97 10:58.84 12:12.04