January 18, 2014
|
Otterbein College-Rike Center - Westerville, OH
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Marissa Polk JR-3 Robert Morris 2:31.35 2:04.22 2:21.36 1:45.66 2:22.78 1:55.66 2:27.07 10
2 Nicki Bohrer SR-4 John Carroll 2:18.97 2:30.43 2:08.94 2:59.08 2:23.26 3:01.94 2:34.72 8
3 Becky Rohwer FR-1 John Carroll 2:54.05 3:01.37 2:30.65 2:45.28 2:26.26 1:42.39 2:52.59 6
4 Laura Kaulen   Columbus Running Company 2:08.22 3:07.86 2:33.57 2:08.22 2:29.09 3:13.82 2:26.11 -
5 Kiera Mooney FR-1 Robert Morris 3:08.35 2:16.03 2:19.02 2:51.91 2:29.48 2:39.95 3:06.85 5
6 Brianna Iannarelli JR-3 Robert Morris 2:37.77 1:55.30 2:59.01 2:18.05 2:31.70 2:48.39 2:51.42 4
7 Nicole Brown SO-2 Ohio Dominican 2:20.94 2:20.94 2:10.22 2:28.60 2:33.19 2:56.17 2:42.39 3
8 Kaila Cramer SR-4 Otterbein 1:50.80 3:04.66 2:56.97 3:16.97 2:33.88 3:13.89 1:58.49 2
9 Marissa Nuti   Shawnee State Club Track 1:57.30 2:28.58 2:00.43 1:49.48 2:36.40 2:47.35 2:52.04 -
10 Frankie Browsher FR-1 Wittenberg 2:14.08 2:55.10 3:15.60 2:10.93 2:37.74 3:21.91 3:23.49 1
11 Christine Smith FR-1 John Carroll 2:55.51 2:25.47 2:34.95 2:28.63 2:38.11 2:06.49 1:50.68 -
12 Alex Ellis FR-1 Rio Grande 3:24.06 2:10.73 3:16.09 2:04.35 2:39.42 2:55.37 3:27.25 -
13 Atiyyah Herron FR-1 Cuyahoga CC 2:35.21 2:17.61 2:33.61 2:03.21 2:40.01 3:08.82 3:07.22 -
14 Maddie McAllister SO-2 Otterbein 2:18.09 2:34.15 2:26.12 2:48.60 2:40.57 2:47.00 2:35.76 -
15 Rebecah Delp SO-2 Wittenberg 2:56.93 2:19.60 2:26.09 1:58.50 2:42.32 1:58.50 2:30.96 -
16 Therese Thomason FR-1 Cuyahoga CC 3:01.53 2:07.57 3:27.70 2:10.84 2:43.54 2:35.37 3:01.53 -
17 Adau Deng FR-1 Robert Morris 2:33.92 2:22.33 3:23.57 3:08.67 2:45.50 2:17.37 2:38.88 -
18 Jordan Crow SO-2 Wittenberg 2:34.18 2:29.21 2:50.76 3:35.52 2:45.78 3:33.86 3:13.97 -
19 Sadie Melvin FR-1 Otterbein 2:34.30 2:11.07 2:17.71 2:59.19 2:45.91 3:22.41 2:59.19 -
20 Allison Hainer FR-1 Cuyahoga CC 3:32.37 2:39.28 2:55.87 2:50.89 2:45.91 2:30.98 2:54.21 -
21 Tara Van Schie JR-3 Robert Morris 3:27.68 2:22.88 3:12.73 2:02.95 2:46.14 3:32.66 2:37.84 -
22 Madeline Sweeney SO-2 John Carroll 2:07.41 2:02.32 3:10.27 2:41.39 2:49.88 2:39.69 2:09.11 -
23 Helen Steve FR-1 Cuyahoga CC 2:50.21 2:38.30 3:24.26 2:29.79 2:50.21 3:02.13 3:31.06 -
24 Jackie Merry SO-2 Cuyahoga CC 2:21.30 3:31.10 2:00.87 2:51.95 2:50.24 2:48.54 3:19.18 -
25 Brianne Lowe SO-2 Cuyahoga CC 2:33.97 2:32.26 2:27.12 3:21.87 2:51.07 3:42.40 3:15.02 -
26 Lindsey Golden FR-1 Rio Grande 3:18.88 2:56.20 3:11.90 2:54.45 2:54.45 2:40.50 3:17.13 -
27 Asia Smith SO-2 Cuyahoga CC 2:44.40 2:47.94 3:40.97 2:44.40 2:56.77 3:33.90 2:39.10 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Maddie McAllister SO-2 Otterbein 2:34.15 2:40.57 1:55.61 2:00.43 3:17.51 -
19 Sadie Melvin FR-1 Otterbein 2:57.53 2:45.91 2:02.78 2:22.69 2:35.96 -
23 Helen Steve FR-1 Cuyahoga CC 2:40.00 2:50.21 3:34.47 2:04.26 3:17.45 -
24 Jackie Merry SO-2 Cuyahoga CC 3:17.48 2:50.24 2:05.98 3:20.89 1:59.17 -
25 Brianne Lowe SO-2 Cuyahoga CC 2:51.07 2:51.07 2:16.86 2:15.15 2:13.44 -
26 Lindsey Golden FR-1 Rio Grande 3:04.92 2:54.45 3:41.56 2:12.59 2:21.31 -
27 Asia Smith SO-2 Cuyahoga CC 3:35.66 2:56.77 3:32.13 3:03.84 3:49.81 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Laura Kaulen   Columbus Running Company 2:29.09 1:45.86 3:01.89 2:33.57 2:30.58 3:06.37 -
9 Marissa Nuti   Shawnee State Club Track 2:36.40 2:11.38 3:20.20 2:44.22 2:23.89 3:13.94 -
12 Alex Ellis FR-1 Rio Grande 2:39.42 2:58.55 3:11.31 1:57.97 1:54.79 2:36.24 -
13 Atiyyah Herron FR-1 Cuyahoga CC 2:40.01 3:02.42 3:26.42 1:56.81 2:24.01 2:35.21 -
15 Rebecah Delp SO-2 Wittenberg 2:42.32 3:27.77 2:29.34 3:09.92 1:58.50 2:29.34 -
16 Therese Thomason FR-1 Cuyahoga CC 2:43.54 2:28.83 3:14.62 2:30.46 3:12.98 2:59.90 -
17 Adau Deng FR-1 Robert Morris 2:45.50 3:28.53 2:22.33 3:05.36 3:25.22 2:47.16 -
20 Allison Hainer FR-1 Cuyahoga CC 2:45.91 2:49.23 2:26.00 2:04.44 3:32.37 2:04.44 -
21 Tara Van Schie JR-3 Robert Morris 2:46.14 1:56.30 3:32.66 3:07.74 2:22.88 2:24.55 -
22 Madeline Sweeney SO-2 John Carroll 2:49.88 3:08.57 2:22.70 2:31.20 2:56.68 2:09.11 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Marissa Polk JR-3 Robert Morris 2:22.78 2:05.65 2:08.51 1:54.23 2:21.36 2:09.93 1:59.94 10
2 Nicki Bohrer SR-4 John Carroll 2:23.26 2:17.53 2:26.13 2:40.46 1:54.61 2:11.80 2:44.75 8
3 Becky Rohwer FR-1 John Carroll 2:26.26 3:05.75 2:58.44 2:52.59 2:01.40 1:57.01 3:08.68 6
5 Kiera Mooney FR-1 Robert Morris 2:29.48 2:47.42 2:57.89 2:48.92 3:06.85 1:58.09 2:22.01 5
6 Brianna Iannarelli JR-3 Robert Morris 2:31.70 2:39.29 2:02.88 1:59.85 3:03.56 1:50.74 1:47.71 4
7 Nicole Brown SO-2 Ohio Dominican 2:33.19 2:33.19 2:19.41 1:53.36 1:53.36 3:06.90 2:01.02 3
8 Kaila Cramer SR-4 Otterbein 2:33.88 2:07.72 2:46.19 3:00.04 3:00.04 2:10.80 1:53.88 2
10 Frankie Browsher FR-1 Wittenberg 2:37.74 2:26.70 2:37.74 2:55.10 1:52.00 2:37.74 2:58.25 1
11 Christine Smith FR-1 John Carroll 2:38.11 2:30.21 2:34.95 3:06.57 2:42.86 2:27.05 2:44.44 -
18 Jordan Crow SO-2 Wittenberg 2:45.78 3:28.89 3:35.52 3:33.86 2:14.29 3:18.94 2:59.05 -