January 18, 2014
|
Otterbein College-Rike Center - Westerville, OH
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Gabriella Kreuz JR-3 John Carroll 5:17.74 5:17.74 6:29.39 5:11.51 10
2 Laura Kaulen   Columbus Running Company 5:54.36 5:38.54 6:38.66 5:16.39 -
3 Nicki Bohrer SR-4 John Carroll 4:29.88 6:54.46 5:34.14 5:21.28 8
4 Sarah Biehl   Shawnee State Club Track 4:34.94 4:15.53 6:44.32 5:23.45 -
5 Kaila Cramer SR-4 Otterbein 6:14.57 6:17.83 6:04.80 5:25.71 6
6 Becky Rohwer FR-1 John Carroll 5:58.66 4:11.06 6:08.44 5:26.05 5
7 Jasmine Smith   Shawnee State Club Track 6:39.47 4:35.05 5:27.43 5:27.43 -
8 Stephanie Hillman   Columbus Running Company 6:29.80 4:12.23 6:10.15 5:27.56 -
9 Tricia Steffen JR-3 Wilmington (Ohio) 4:52.02 5:21.55 6:00.93 5:28.11 4
10 Kierstin Lathrop FR-1 Otterbein 4:03.56 6:28.38 5:09.39 5:29.13 3
11 Emily Richmond   Shawnee State Club Track 4:15.71 5:55.34 5:48.70 5:32.09 -
12 Emily Mapes JR-3 John Carroll 6:09.99 6:26.81 5:09.45 5:36.35 2
13 Kierra Lathrop FR-1 Otterbein 4:54.28 5:34.87 5:28.11 5:38.25 1
14 Nicole Brown SO-2 Ohio Dominican 7:04.02 3:57.45 4:48.33 5:39.21 -
15 Shakita Kabicek FR-1 Ohio Dominican 6:28.33 4:30.45 4:44.31 5:46.72 -
16 Allison Hainer FR-1 Cuyahoga CC 6:28.28 6:28.28 7:06.76 5:49.80 -
17 Alyssa Singer SR-4 John Carroll 7:16.36 6:55.25 6:02.46 5:51.90 -
18 Caroline Hillman   Columbus Running Company 4:32.15 5:46.38 6:32.32 5:53.44 -
19 Mallory Maher FR-1 John Carroll 6:01.51 6:33.41 6:40.50 5:54.42 -
20 Jenny Vrobel JR-3 John Carroll 6:49.90 4:45.15 5:27.92 5:56.43 -
21 Brittany Shay SO-2 Robert Morris 6:45.02 5:22.58 6:19.93 5:58.42 -
22 Molly Seifert SO-2 John Carroll 6:32.09 7:33.80 4:54.07 6:03.04 -
23 Amanda Choma FR-1 Robert Morris 7:02.45 7:27.95 6:33.32 6:04.18 -
24 Maddie McAllister SO-2 Otterbein 5:24.14 6:45.18 7:07.28 6:08.34 -
25 Samantha Smith JR-3 Tiffin 5:33.00 6:54.40 6:32.20 6:10.00 -
26 Sydney Pettit   Shawnee State Club Track 5:59.02 6:39.73 7:24.15 6:10.12 -
27 Rachel Collins JR-3 Ohio Dominican 4:45.10 7:42.83 5:33.24 6:10.26 -
28 Brianne Lowe SO-2 Cuyahoga CC 5:48.80 7:40.12 7:43.83 6:11.06 -
29 Atiyyah Herron FR-1 Cuyahoga CC 5:04.58 5:56.58 6:56.01 6:11.43 -
30 Asia Smith SO-2 Cuyahoga CC 8:02.63 5:16.73 6:32.14 6:17.05 -
31 Olivia Schaefer FR-1 Transylvania 7:57.13 5:02.94 8:12.28 6:18.67 -
32 Therese Thomason FR-1 Cuyahoga CC 5:16.73 4:34.76 4:30.94 6:21.60 -
33 Helen Steve FR-1 Cuyahoga CC 7:45.92 4:50.25 7:07.73 6:21.90 -
34 Jackie Merry SO-2 Cuyahoga CC 4:38.05 5:59.15 4:30.33 6:26.18 -
35 Sydney Schmidt FR-1 Tiffin 7:38.55 5:59.40 6:48.97 6:53.10 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
18 Caroline Hillman   Columbus Running Company 4:39.22 5:53.44 4:46.29 5:00.43 -
24 Maddie McAllister SO-2 Otterbein 5:49.93 6:08.34 6:34.13 7:40.43 -
26 Sydney Pettit   Shawnee State Club Track 5:14.61 6:10.12 7:27.85 4:45.00 -
28 Brianne Lowe SO-2 Cuyahoga CC 7:21.57 6:11.06 8:02.38 6:51.88 -
29 Atiyyah Herron FR-1 Cuyahoga CC 5:19.43 6:11.43 6:48.58 6:41.15 -
30 Asia Smith SO-2 Cuyahoga CC 5:31.81 6:17.05 5:46.89 7:58.86 -
32 Therese Thomason FR-1 Cuyahoga CC 7:07.40 6:21.60 6:10.16 4:57.65 -
33 Helen Steve FR-1 Cuyahoga CC 7:42.10 6:21.90 6:06.63 5:55.17 -
34 Jackie Merry SO-2 Cuyahoga CC 7:12.53 6:26.18 4:38.05 5:32.12 -
35 Sydney Schmidt FR-1 Tiffin 5:18.09 6:53.10 5:22.22 6:32.45 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
10 Kierstin Lathrop FR-1 Otterbein 4:26.60 6:54.71 5:29.13 3
12 Emily Mapes JR-3 John Carroll 5:09.45 4:08.90 5:36.35 2
13 Kierra Lathrop FR-1 Otterbein 5:45.02 4:03.54 5:38.25 1
14 Nicole Brown SO-2 Ohio Dominican 4:38.16 6:09.74 5:39.21 -
15 Shakita Kabicek FR-1 Ohio Dominican 6:45.67 7:06.47 5:46.72 -
16 Allison Hainer FR-1 Cuyahoga CC 5:53.30 5:53.30 5:49.80 -
17 Alyssa Singer SR-4 John Carroll 6:20.06 4:20.41 5:51.90 -
19 Mallory Maher FR-1 John Carroll 6:33.41 4:57.72 5:54.42 -
20 Jenny Vrobel JR-3 John Carroll 5:45.74 5:17.23 5:56.43 -
22 Molly Seifert SO-2 John Carroll 7:30.17 6:28.46 6:03.04 -
23 Amanda Choma FR-1 Robert Morris 4:22.21 4:29.50 6:04.18 -
25 Samantha Smith JR-3 Tiffin 4:56.00 6:35.90 6:10.00 -
27 Rachel Collins JR-3 Ohio Dominican 7:09.51 7:57.64 6:10.26 -
31 Olivia Schaefer FR-1 Transylvania 6:30.03 5:44.59 6:18.67 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Gabriella Kreuz JR-3 John Carroll 6:07.59 3:59.87 3:59.87 5:23.97 6:01.36 5:11.51 10
2 Laura Kaulen   Columbus Running Company 4:54.25 5:00.57 5:10.07 4:32.10 4:06.79 5:16.39 -
3 Nicki Bohrer SR-4 John Carroll 5:59.84 3:54.54 5:53.41 3:57.75 5:30.92 5:21.28 8
4 Sarah Biehl   Shawnee State Club Track 5:07.28 6:44.32 6:08.74 3:59.36 5:16.99 5:23.45 -
5 Kaila Cramer SR-4 Otterbein 5:55.03 5:45.26 5:12.69 5:55.03 6:53.66 5:25.71 6
6 Becky Rohwer FR-1 John Carroll 5:22.79 6:14.96 5:52.14 6:34.52 4:53.45 5:26.05 5
7 Jasmine Smith   Shawnee State Club Track 5:56.90 4:38.32 5:37.26 6:16.55 7:05.66 5:27.43 -
8 Stephanie Hillman   Columbus Running Company 4:28.60 6:33.08 6:42.90 4:51.53 5:57.04 5:27.56 -
9 Tricia Steffen JR-3 Wilmington (Ohio) 5:41.24 4:29.05 6:23.89 4:42.18 4:48.74 5:28.11 4
11 Emily Richmond   Shawnee State Club Track 6:45.15 6:05.30 4:48.92 5:52.02 6:18.59 5:32.09 -
21 Brittany Shay SO-2 Robert Morris 6:45.02 4:14.48 5:22.58 6:41.43 4:57.49 5:58.42 -