January 16-17, 2014
|
Kutztown-Keystone FH - Kutztown, PA
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kim Wernerspach SR-4 East Stroudsburg 10:46.42
2 Chelsea Conover SO-2 East Stroudsburg 11:05.67
3 Molly MacDonald JR-3 Kutztown 11:10.91
4 Corinne Manela SO-2 Kutztown 11:10.97
5 Jayme Daly SR-4 Kutztown 11:32.14
6 Chelsea Wootten SR-4 East Stroudsburg 11:36.93
7 Mallory Reed SO-2 Franklin & Marshall 11:40.39
8 Kimberly Hilfrank JR-3 Franklin & Marshall 11:48.47
9 Stephanie Soni JR-3 East Stroudsburg 11:51.63
10 Julia Zielinski SO-2 Franklin & Marshall 11:53.00
11 Melanie Riley FR-1 East Stroudsburg 11:58.50
12 Abby Ross SO-2 East Stroudsburg 12:01.79
13 Brianna Palumbo SO-2 Kutztown 12:01.91
14 Liz McLaughlin JR-3 Kutztown 12:06.44
15 Kaitlyn Scharrenbroich SO-2 Kutztown 12:08.14
16 Emily Frank JR-3 Kutztown 12:09.29
17 Caroline Stein FR-1 Franklin & Marshall 12:37.12
18 Jessica Love JR-3 Franklin & Marshall 12:43.09
19 Tamahra Sheard SO-2 Albright 12:46.97
20 Rachel Yen JR-3 East Stroudsburg 12:49.82
21 Samantha Haynes SR-4 Albright 13:47.56
22 Karen Gasior SO-2 Albright 14:04.22
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Kimberly Hilfrank JR-3 Franklin & Marshall 9:40.95 9:33.86 11:48.47 8:30.10 10:44.71 13:20.58 10:09.29
9 Stephanie Soni JR-3 East Stroudsburg 14:49.54 12:48.56 11:51.63 8:53.73 14:21.08 9:36.42 15:18.01
10 Julia Zielinski SO-2 Franklin & Marshall 9:30.40 14:36.99 11:53.00 14:22.73 8:54.75 11:53.00 10:41.70
11 Melanie Riley FR-1 East Stroudsburg 11:22.58 9:13.25 11:58.50 12:34.43 9:20.43 10:03.54 13:24.72
12 Abby Ross SO-2 East Stroudsburg 12:16.23 10:27.96 12:01.79 9:08.56 8:39.69 14:04.50 10:56.83
17 Caroline Stein FR-1 Franklin & Marshall 13:30.12 15:00.98 12:37.12 10:51.13 11:21.41 14:45.83 10:58.70
18 Jessica Love JR-3 Franklin & Marshall 10:18.11 12:20.20 12:43.09 14:22.30 9:55.21 15:53.87 12:43.09
19 Tamahra Sheard SO-2 Albright 14:49.69 13:40.66 12:46.97 9:27.56 13:56.00 16:37.07 16:21.73
20 Rachel Yen JR-3 East Stroudsburg 13:05.22 12:26.73 12:49.82 11:48.24 15:16.09 10:15.86 13:51.41
21 Samantha Haynes SR-4 Albright 17:06.18 12:08.26 13:47.56 17:22.73 15:59.97 12:24.81 11:18.60
22 Karen Gasior SO-2 Albright 9:50.96 10:50.05 14:04.22 10:16.28 11:49.15 12:06.03 17:43.72
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kim Wernerspach SR-4 East Stroudsburg 10:46.42
2 Chelsea Conover SO-2 East Stroudsburg 11:05.67
3 Molly MacDonald JR-3 Kutztown 11:10.91
4 Corinne Manela SO-2 Kutztown 11:10.97
5 Jayme Daly SR-4 Kutztown 11:32.14
6 Chelsea Wootten SR-4 East Stroudsburg 11:36.93
7 Mallory Reed SO-2 Franklin & Marshall 11:40.39
13 Brianna Palumbo SO-2 Kutztown 12:01.91
14 Liz McLaughlin JR-3 Kutztown 12:06.44
15 Kaitlyn Scharrenbroich SO-2 Kutztown 12:08.14
16 Emily Frank JR-3 Kutztown 12:09.29