January 16-17, 2014
|
Kutztown-Keystone FH - Kutztown, PA
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Amanda Eisman SO-2 West Chester 6:13.82 4:20.05 5:25.06
2 Jen Cleary SR-4 Kutztown 6:14.59 5:34.81 5:31.49
3 Jessie Huber SR-4 Kutztown 7:04.39 5:38.19 5:31.55
4 Megan Meyer SR-4 Millersville 6:57.16 4:15.68 5:36.42
5 Amanda Long SO-2 Millersville 5:50.58 4:06.08 5:37.09
6 Leigh Manning-Smith JR-3 West Chester 6:46.26 5:48.71 5:38.55
7 Brittney Martin JR-3 Millersville 6:38.00 6:17.41 5:43.10
8 Abbey Daley FR-1 Millersville 5:28.03 6:57.80 5:45.29
9 Shannon Cruz FR-1 Millersville 7:28.53 5:56.71 5:53.17
10 Megan O'Neill FR-1 Millersville 7:40.74 5:22.52 5:54.41
11 Chelsea Rivenbark JR-3 Muhlenberg 7:24.87 7:32.04 5:58.76
12 Michelle Zazzero SO-2 East Stroudsburg 5:06.87 6:23.59 6:05.32
13 Hannah Binder FR-1 Muhlenberg 4:23.86 6:06.47 6:06.47
14 Rachael Lamb FR-1 Immaculata 5:18.18 4:48.58 6:09.97
15 Lauren Montieth SO-2 East Stroudsburg 4:35.57 7:30.58 6:12.38
16 Kim Katzgrau FR-1 Kutztown 6:45.16 8:00.18 6:15.14
17 Emily Leighow FR-1 Millersville 6:34.49 4:36.90 6:19.31
18 Taylour Mauro FR-1 Millersville 6:02.98 4:57.34 6:26.15
19 Cassandra Baker FR-1 Muhlenberg 6:26.89 6:19.16 6:26.89
20 Laura Bortnick SO-2 Muhlenberg 8:10.14 5:18.98 6:29.00
21 Lindsay Muhs FR-1 Muhlenberg 5:47.50 4:37.22 6:30.45
22 Kara Trowbridge SO-2 Immaculata 5:59.25 7:21.26 6:30.49
23 Anna Gilbert SR-4 Immaculata 6:15.66 6:11.71 6:35.43
24 Victoria Carroll FR-1 Millersville 6:08.31 8:05.68 6:44.73
25 Abby Lawlor FR-1 Franklin & Marshall 5:23.85 7:43.22 6:49.93
26 Lauren Polcaro FR-1 Muhlenberg 7:55.66 6:04.95 6:50.05
27 Nicole Jensen JR-3 East Stroudsburg 5:07.27 6:46.92 6:55.22
28 Kelli Meeker SR-4 Muhlenberg 6:30.80 6:01.70 6:55.74
29 Karen Gasior SO-2 Albright 8:49.30 7:50.02 7:03.44
30 Kelsey Conrad FR-1 Franklin & Marshall 5:48.87 9:38.39 7:39.04
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
19 Cassandra Baker FR-1 Muhlenberg 7:59.75 6:26.89 6:42.37 5:24.99 7:32.67
20 Laura Bortnick SO-2 Muhlenberg 8:17.92 6:29.00 4:55.64 6:40.67 4:47.86
21 Lindsay Muhs FR-1 Muhlenberg 7:40.73 6:30.45 5:55.31 4:41.13 6:46.07
22 Kara Trowbridge SO-2 Immaculata 7:21.26 6:30.49 6:26.59 7:44.69 5:59.25
25 Abby Lawlor FR-1 Franklin & Marshall 8:20.12 6:49.93 8:03.72 6:08.94 6:04.84
26 Lauren Polcaro FR-1 Muhlenberg 5:52.65 6:50.05 5:52.65 5:07.54 8:07.96
28 Kelli Meeker SR-4 Muhlenberg 6:05.86 6:55.74 5:11.81 5:32.60 6:59.90
29 Karen Gasior SO-2 Albright 4:56.41 7:03.44 8:06.96 8:19.66 7:54.26
30 Kelsey Conrad FR-1 Franklin & Marshall 7:25.27 7:39.04 9:20.03 8:29.54 6:21.01
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Megan O'Neill FR-1 Millersville 5:54.41 5:15.43 6:08.59
11 Chelsea Rivenbark JR-3 Muhlenberg 5:58.76 7:06.93 7:42.80
12 Michelle Zazzero SO-2 East Stroudsburg 6:05.32 4:41.30 7:29.35
13 Hannah Binder FR-1 Muhlenberg 6:06.47 7:27.10 6:06.47
14 Rachael Lamb FR-1 Immaculata 6:09.97 5:55.18 6:46.97
15 Lauren Montieth SO-2 East Stroudsburg 6:12.38 6:49.62 4:54.18
17 Emily Leighow FR-1 Millersville 6:19.31 5:18.62 7:12.42
23 Anna Gilbert SR-4 Immaculata 6:35.43 4:52.62 7:30.79
24 Victoria Carroll FR-1 Millersville 6:44.73 8:42.11 6:08.31
27 Nicole Jensen JR-3 East Stroudsburg 6:55.22 6:26.16 7:28.44
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Amanda Eisman SO-2 West Chester 5:25.06 5:31.57 3:57.30 4:42.81 4:03.80 3:47.55
2 Jen Cleary SR-4 Kutztown 5:31.49 5:58.01 6:57.68 6:37.79 3:55.36 6:31.16
3 Jessie Huber SR-4 Kutztown 5:31.55 6:57.76 3:58.72 5:21.61 5:38.19 3:52.09
4 Megan Meyer SR-4 Millersville 5:36.42 6:36.98 4:15.68 6:23.52 6:47.07 5:12.87
5 Amanda Long SO-2 Millersville 5:37.09 5:37.09 6:44.51 5:03.39 5:43.84 6:44.51
6 Leigh Manning-Smith JR-3 West Chester 5:38.55 6:22.57 5:18.24 4:00.37 6:36.11 7:20.12
7 Brittney Martin JR-3 Millersville 5:43.10 5:39.67 5:19.09 6:44.86 6:13.98 4:07.04
8 Abbey Daley FR-1 Millersville 5:45.29 4:05.16 5:45.29 6:43.99 6:57.80 4:08.61
9 Shannon Cruz FR-1 Millersville 5:53.17 5:56.71 7:17.93 4:56.67 6:42.62 5:35.52
16 Kim Katzgrau FR-1 Kutztown 6:15.14 8:07.69 5:22.62 7:15.17 6:07.64 5:41.38
18 Taylour Mauro FR-1 Millersville 6:26.15 5:35.95 6:53.18 6:53.18 5:39.82 5:32.09