January 24, 2014
|
Youngstown State-WATTS - Youngstown, OH
|
300m (Flat)

Women's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Samantha Hamilton SR-4 Youngstown St. 16:37.76 18:17.54 10
2 Jenny Delsignore FR-1 Duquesne 17:51.98 18:45.58 8
3 McKinsie Klim FR-1 Youngstown St. 17:59.46 12:46.42 6
4 Michelle Klim FR-1 Youngstown St. 18:03.94 13:54.64 5
5 Kylee Bernthisel SO-2 Ashland 18:40.32 16:37.09 -
6 Hannah Dickinson JR-3 Va. Military Institute 18:42.33 17:46.22 4
7 Paige Anderson SO-2 Pittsburgh 18:54.40 18:43.06 3
8 Kayla Edwards SR-4 Indiana (Pa.) 18:59.41 17:05.47 -
9 Kristen Donaldson SR-4 Indiana (Pa.) 19:10.19 21:28.22 -
10 Kendall Seymour SR-4 Duquesne 19:11.79 14:12.33 2
11 Kelsey Coates SR-4 Pittsburgh 19:15.49 15:24.40 1
12 Linda Morales FR-1 Ashland 19:18.02 21:13.83 -
13 Hannah Scipio SO-2 Duquesne 19:19.88 15:16.31 -
14 Mary Kearney FR-1 Cedarville 19:20.82 23:36.20 -
15 Julia Smith FR-1 Buffalo State 19:26.95 20:13.63 -
16 Jenna Gigliotti JR-3 Duquesne 19:27.43 14:35.58 -
17 Kathryn Sill SO-2 Cedarville 19:27.94 23:44.89 -
18 Ashlyn Howie   Shawnee State Club Track 19:31.42 19:54.85 -
19 Brittany Fagan SO-2 Slippery Rock 19:33.49 15:27.06 -
20 Tyler Hunter JR-3 Ashland 19:34.22 23:17.33 -
21 Erin Gorse FR-1 Duquesne 19:34.36 16:14.72 -
22 Karly Knechtel SO-2 Slippery Rock 19:36.56 22:33.05 -
23 Yelena Share JR-3 Indiana (Pa.) 19:38.34 18:39.43 -
24 Shannon Byerly JR-3 Slippery Rock 19:38.91 24:10.06 -
25 Nicole Waterude FR-1 Cedarville 19:39.64 20:03.24 -
26 Danielle Vensel FR-1 Clarion 19:42.01 18:07.45 -
27 Margo Filippi JR-3 Indiana (Pa.) 19:45.06 16:35.45 -
28 Allison Grose FR-1 Lock Haven 19:46.80 21:09.88 -
29 Megan Roessler SO-2 Ashland 19:53.22 14:31.05 -
30 Justine Barr SR-4 Slippery Rock 19:53.84 22:52.92 -
31 Sharae Smith FR-1 Buffalo State 20:03.88 25:16.89 -
32 Kellie Wyatt JR-3 Clarion 20:20.09 14:14.07 -
33 Allison Hainer FR-1 Cuyahoga CC 20:22.91 16:55.02 -
34 Milea Reynolds JR-3 Clarion 20:25.33 17:33.79 -
35 Jessica Bennett SO-2 Slippery Rock 20:26.31 20:50.84 -
36 Maggie McChesney FR-1 Indiana (Pa.) 21:09.95 15:52.47 -
37 Asia Smith SO-2 Cuyahoga CC 21:20.19 22:24.20 -
38 Elisa Cherry SR-4 Cedarville 21:36.30 24:37.79 -
39 Louise Van Matre JR-3 Cedarville 21:52.56 26:28.20 -
40 Susan Timko SO-2 Clarion 23:18.69 28:54.38 -
Women's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Samantha Hamilton SR-4 Youngstown St. 16:37.76 12:48.28 12:38.30 12:38.30 13:48.14 14:28.06 13:08.23 10
2 Jenny Delsignore FR-1 Duquesne 17:51.98 18:24.14 19:28.46 15:32.63 14:49.75 12:51.83 12:41.11 8
3 McKinsie Klim FR-1 Youngstown St. 17:59.46 13:51.19 16:00.72 18:42.64 20:30.59 16:00.72 14:55.96 6
4 Michelle Klim FR-1 Youngstown St. 18:03.94 16:04.71 22:45.77 13:22.12 17:31.43 22:24.09 19:08.98 5
5 Kylee Bernthisel SO-2 Ashland 18:40.32 17:44.31 19:36.34 14:22.65 14:33.85 15:52.28 13:04.23 -
6 Hannah Dickinson JR-3 Va. Military Institute 18:42.33 20:00.90 22:38.02 23:45.36 21:08.24 17:57.44 20:00.90 4
7 Paige Anderson SO-2 Pittsburgh 18:54.40 14:33.49 18:54.40 16:04.24 17:00.96 14:22.15 22:18.60 3
8 Kayla Edwards SR-4 Indiana (Pa.) 18:59.41 21:04.75 14:03.17 22:58.69 19:56.38 14:14.56 22:58.69 -
9 Kristen Donaldson SR-4 Indiana (Pa.) 19:10.19 22:14.22 13:25.14 15:31.66 19:33.20 16:40.67 15:08.65 -
10 Kendall Seymour SR-4 Duquesne 19:11.79 13:37.77 23:02.15 22:04.56 19:00.28 20:20.90 17:16.62 2
12 Linda Morales FR-1 Ashland 19:18.02 22:46.47 22:58.05 19:29.60 18:31.70 19:06.44 16:01.16 -
13 Hannah Scipio SO-2 Duquesne 19:19.88 13:43.52 19:43.08 25:07.85 18:56.69 19:54.68 16:49.10 -
15 Julia Smith FR-1 Buffalo State 19:26.95 19:15.28 17:18.59 17:53.60 22:45.34 16:43.58 15:33.56 -
16 Jenna Gigliotti JR-3 Duquesne 19:27.43 17:54.04 18:17.39 15:57.30 19:39.11 17:42.37 19:04.09 -
20 Tyler Hunter JR-3 Ashland 19:34.22 17:36.80 15:27.64 16:49.83 23:52.55 23:17.33 22:06.87 -
21 Erin Gorse FR-1 Duquesne 19:34.36 19:34.36 13:42.06 18:59.13 23:17.49 23:17.49 15:39.49 -
23 Yelena Share JR-3 Indiana (Pa.) 19:38.34 16:53.38 15:42.68 16:41.59 19:38.34 21:00.83 19:14.78 -
24 Shannon Byerly JR-3 Slippery Rock 19:38.91 16:30.29 18:04.60 20:49.65 19:03.55 18:28.18 21:48.59 -
26 Danielle Vensel FR-1 Clarion 19:42.01 16:56.53 18:42.91 24:02.06 22:51.14 20:05.65 17:20.17 -
28 Allison Grose FR-1 Lock Haven 19:46.80 24:43.50 15:37.58 24:31.64 17:48.12 14:02.63 14:38.24 -
32 Kellie Wyatt JR-3 Clarion 20:20.09 19:19.09 20:07.89 23:59.71 15:39.47 22:09.90 15:15.07 -
34 Milea Reynolds JR-3 Clarion 20:25.33 14:42.24 16:20.27 19:36.32 21:51.11 20:37.59 20:13.08 -
Women's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Kelsey Coates SR-4 Pittsburgh 22:31.93 22:20.37 16:56.84 17:54.61 19:03.94 19:15.49 16:22.17 1
14 Mary Kearney FR-1 Cedarville 23:36.20 18:46.00 17:59.57 24:34.25 22:14.95 19:20.82 13:55.79 -
17 Kathryn Sill SO-2 Cedarville 24:31.61 23:21.53 20:26.34 21:59.78 21:36.42 19:27.94 18:52.91 -
18 Ashlyn Howie   Shawnee State Club Track 13:51.71 20:53.42 18:56.28 21:16.85 18:56.28 19:31.42 23:13.99 -
19 Brittany Fagan SO-2 Slippery Rock 17:24.41 18:46.55 23:04.72 16:49.21 14:40.12 19:33.49 19:33.49 -
22 Karly Knechtel SO-2 Slippery Rock 20:35.39 25:06.00 14:30.66 17:03.61 19:01.27 19:36.56 22:09.52 -
25 Nicole Waterude FR-1 Cedarville 21:49.40 22:24.79 20:50.42 24:34.55 14:09.34 19:39.64 20:26.83 -
27 Margo Filippi JR-3 Indiana (Pa.) 15:24.35 15:59.90 22:19.12 21:43.57 24:41.33 19:45.06 24:29.48 -
29 Megan Roessler SO-2 Ashland 21:16.75 14:07.19 24:39.60 16:42.31 22:04.48 19:53.22 17:41.97 -
30 Justine Barr SR-4 Slippery Rock 22:40.98 23:52.61 16:18.95 18:54.15 20:05.78 19:53.84 25:28.12 -
31 Sharae Smith FR-1 Buffalo State 23:52.62 20:27.96 21:40.19 21:28.16 21:16.12 20:03.88 14:38.84 -
33 Allison Hainer FR-1 Cuyahoga CC 20:59.60 23:50.81 23:38.58 20:22.91 26:17.56 20:22.91 20:22.91 -
35 Jessica Bennett SO-2 Slippery Rock 14:55.21 23:05.73 21:15.37 17:59.16 18:35.95 20:26.31 14:55.21 -
36 Maggie McChesney FR-1 Indiana (Pa.) 18:12.16 25:11.24 23:16.95 19:02.96 24:33.15 21:09.95 22:38.85 -
37 Asia Smith SO-2 Cuyahoga CC 15:08.94 15:47.34 25:10.63 26:01.84 23:41.01 21:20.19 17:16.96 -
38 Elisa Cherry SR-4 Cedarville 20:44.45 23:20.01 23:07.05 21:10.38 20:44.45 21:36.30 18:47.79 -
39 Louise Van Matre JR-3 Cedarville 17:30.05 18:22.55 20:20.68 26:54.45 15:58.17 21:52.56 15:31.92 -
40 Susan Timko SO-2 Clarion 25:52.55 21:54.77 25:24.58 23:04.71 26:06.54 23:18.69 20:58.83 -