December 8, 2013
|
Fairleigh Dickinson-Rothman Center - Hackensack, NJ
|
200m (Flat)

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mohamed Cisse SO-2 Fairleigh Dickinson 40.14 50.80 38.10 59.44 45.22 52.84
2 Marquis Robinson SO-2 Fairleigh Dickinson 36.71 50.98 58.12 38.75 36.71 1:01.69
3 James Williams   ECC-unitt 44.49 51.73 1:04.15 59.49 45.53 49.66
4 Roshane Wright FR-1 York (N.Y.) 51.71 52.23 59.55 42.83 44.40 1:05.81
5 Austin Blackman FR-1 Fairleigh Dickinson 48.21 52.97 41.32 43.44 39.20 43.97
6 Shaquille Hodge SO-2 York (N.Y.) 57.43 53.17 43.07 55.30 1:08.06 1:05.40
7 Serjunior Joseph   Kcc wave 43.76 53.36 54.96 1:03.50 57.10 1:01.37
8 Joseph Lafleur   Unattached 1:02.03 53.47 1:08.98 50.80 45.99 1:06.31
9 Diego Delacruz FR-1 St. Francis (N.Y.) 50.84 54.66 49.20 47.56 51.38 1:01.22
10 Christopher Laing JR-3 CCNY 1:05.38 54.94 1:04.28 1:00.44 42.86 1:10.88
11 Jesus Medina JR-3 York (N.Y.) 39.84 55.33 48.69 1:03.08 41.50 47.03
12 Jordon Clarke   Team Crowfitt 59.38 55.49 58.27 46.06 1:03.82 1:02.15
13 Walter Rodriguez SO-2 Hunter 45.64 55.65 50.09 38.96 1:03.44 1:03.44
14 Anderson Denner   Kcc wave 41.41 55.95 1:11.62 1:00.43 1:09.38 57.63
15 Ajani Kerr FR-1 York (N.Y.) 42.59 56.03 59.96 56.59 44.27 1:06.68
16 Kyle O'Brien SR-4 New Jersey Institute 1:06.93 56.24 43.31 59.62 56.81 51.18
17 Yelson Rodriguez   Team Crowfitt 53.11 56.50 1:01.02 43.51 43.51 58.76
18 John Rickettes FR-1 York (N.Y.) 48.09 57.93 55.62 1:12.42 1:03.15 1:05.46
19 Janssel Nunez FR-1 CCNY 52.81 58.67 55.74 49.29 1:15.10 49.87
20 Oluwaseun Ogundele FR-1 York (N.Y.) 1:10.74 58.95 1:00.13 1:04.85 1:05.44 58.36
21 Anderson Lachapelle   Kcc wave 59.95 1:00.55 1:18.72 54.50 1:04.19 53.89
22 Roydon Jeffrey FR-1 York (N.Y.) 44.59 1:01.93 57.60 1:17.42 1:11.84 1:16.80
23 Norman Wagstaffe   Kcc wave 1:01.70 1:02.32 59.83 55.47 1:13.54 1:07.31
24 Andrew Tario FR-1 Iona 1:17.74 1:02.69 1:02.69 1:09.59 53.92 55.17
25 Williams Gonzalez FR-1 York (N.Y.) 1:06.77 1:03.59 1:05.50 52.78 51.51 1:01.05
  Adalberto Rivera JR-3 Lehman NT NT NT NT NT NT
  Bertrand Oubida SR-4 CCNY NT NT NT NT NT NT
  Daniel Clorley SR-4 Iona NT NT NT NT NT NT
  Matthew Gillespie SR-4 Iona NT NT NT NT NT NT
  Serdy Joseph FR-1 York (N.Y.) NT NT NT NT NT NT
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mohamed Cisse SO-2 Fairleigh Dickinson 57.92 50.80 48.77 48.26 42.17 1:03.00
2 Marquis Robinson SO-2 Fairleigh Dickinson 44.36 50.98 49.96 1:06.28 49.45 59.14
3 James Williams   ECC-unitt 37.25 51.73 45.53 58.46 1:04.15 57.94
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Roshane Wright FR-1 York (N.Y.) 37.09 52.23
7 Serjunior Joseph   Kcc wave 48.03 53.36
9 Diego Delacruz FR-1 St. Francis (N.Y.) 1:03.96 54.66
14 Anderson Denner   Kcc wave 1:01.55 55.95
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Austin Blackman FR-1 Fairleigh Dickinson 1:06.75 50.86 1:00.39 52.97 1:04.63
6 Shaquille Hodge SO-2 York (N.Y.) 59.55 55.30 43.07 53.17 52.11
8 Joseph Lafleur   Unattached 49.73 57.22 1:00.43 53.47 1:07.91
  Bertrand Oubida SR-4 CCNY NT NT NT NT NT
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Jesus Medina JR-3 York (N.Y.) 55.33 1:11.38
15 Ajani Kerr FR-1 York (N.Y.) 56.03 56.03
21 Anderson Lachapelle   Kcc wave 1:00.55 59.95
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Christopher Laing JR-3 CCNY 39.01 1:04.83 41.21 54.94
13 Walter Rodriguez SO-2 Hunter 48.42 1:01.22 42.85 55.65
16 Kyle O'Brien SR-4 New Jersey Institute 53.43 1:01.31 1:02.99 56.24
23 Norman Wagstaffe   Kcc wave 44.25 1:14.16 1:08.56 1:02.32
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Jordon Clarke   Team Crowfitt 57.16 58.27 55.49
25 Williams Gonzalez FR-1 York (N.Y.) 45.15 47.70 1:03.59
  Daniel Clorley SR-4 Iona NT NT NT
  Matthew Gillespie SR-4 Iona NT NT NT
Men's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Yelson Rodriguez   Team Crowfitt 53.68 53.11 1:12.89 57.07 1:00.46 56.50
19 Janssel Nunez FR-1 CCNY 46.94 1:01.02 55.74 58.67 55.74 58.67
22 Roydon Jeffrey FR-1 York (N.Y.) 51.41 1:02.55 56.98 51.41 1:08.75 1:01.93
  Serdy Joseph FR-1 York (N.Y.) NT NT NT NT NT NT
Men's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
18 John Rickettes FR-1 York (N.Y.) 57.93 1:08.94 47.51 40.55 48.67
20 Oluwaseun Ogundele FR-1 York (N.Y.) 58.95 48.34 52.47 1:03.08 47.16
24 Andrew Tario FR-1 Iona 1:02.69 1:10.22 1:13.35 1:03.32 1:00.19
  Adalberto Rivera JR-3 Lehman NT NT NT NT NT