December 6, 2013
|
Birmingham Metro CrossPlex - Birmingham, AL
|
200m (Banked)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Niamh Kearney JR-3 Georgia State 10:23.88
2 Caroline Reiser FR-1 Florida Int'l 10:25.50
3 Sarah Livett FR-1 UAB 10:25.59
4 Heather Morris JR-3 Kennesaw State 10:31.13
5 Jennifer Rubel SR-4 Georgia State 10:33.87
6 Lilly Kidane FR-1 Kennesaw State 10:34.96
7 Jessica Childers SO-2 Lee (Tenn.) 10:42.64
8 Lauren Scott JR-3 UAB 10:44.36
9 Amanda Cope SO-2 Kennesaw State 10:47.66
10 Brigette Caruthers FR-1 Central Arkansas 10:50.71
11 In-Mi Matsunaga Senior Unattached 10:56.01
12 Ashley Matthews JR-3 Lee (Tenn.) 10:59.42
13 Effiey Kosgei SO-2 Florida A&M 11:00.39
14 Cynthia Chelelgo SO-2 Florida A&M 11:10.24
15 Zenia George SR-4 Florida A&M 11:11.89
16 Lindsay Miller SR-4 UAB 11:12.32
17 Hannah Schroeder FR-1 Bryan 11:13.72
18 Soyong Smith SR-4 Alabama State 11:13.80
19 Catherine Ventura SR-4 Florida Int'l 11:21.01
20 Margaret Gregg JR-3 Emory 11:27.95
21 Kelsey Abbott FR-1 Emory 11:29.25
22 Michelle McLeod SO-2 Bryan 11:32.04
23 Mackenzie Levy FR-1 Emory 11:34.99
24 Phyllis Cheruiyot FR-1 Florida A&M 11:39.48
25 Kelsey Holdbrooks JR-3 Birmingham-Southern 11:55.55
26 Cassandra Rosas SO-2 Central Arkansas 11:59.69
27 Shakalia Williams FR-1 Alabama State 11:59.77
28 Elizabeth Magno FR-1 Emory 12:06.16
29 Ciera Williams JR-3 Florida A&M 12:20.93
30 Markia Bartley FR-1 Alabama State 12:26.10
  Lianna Meffert SO-2 Emory NT
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Niamh Kearney JR-3 Georgia State 8:31.59 13:31.05 10:23.88 7:54.15
2 Caroline Reiser FR-1 Florida Int'l 7:36.62 13:20.64 10:25.50 10:19.25
3 Sarah Livett FR-1 UAB 9:16.78 8:45.50 10:25.59 10:00.57
4 Heather Morris JR-3 Kennesaw State 9:40.64 10:43.76 10:31.13 9:46.95
5 Jennifer Rubel SR-4 Georgia State 9:36.83 13:31.36 10:33.87 9:17.81
6 Lilly Kidane FR-1 Kennesaw State 11:19.41 7:43.52 10:34.96 10:47.66
7 Jessica Childers SO-2 Lee (Tenn.) 10:10.51 8:01.98 10:42.64 10:36.22
8 Lauren Scott JR-3 UAB 8:54.82 10:31.48 10:44.36 8:22.60
13 Effiey Kosgei SO-2 Florida A&M 8:02.09 13:32.28 11:00.39 9:14.73
14 Cynthia Chelelgo SO-2 Florida A&M 8:29.39 9:56.52 11:10.24 13:37.70
15 Zenia George SR-4 Florida A&M 13:39.71 8:30.64 11:11.89 8:03.76
16 Lindsay Miller SR-4 UAB 12:46.45 11:05.60 11:12.32 11:05.60
19 Catherine Ventura SR-4 Florida Int'l 13:37.22 13:09.98 11:21.01 12:01.87
23 Mackenzie Levy FR-1 Emory 8:06.50 12:02.79 11:34.99 15:03.49
25 Kelsey Holdbrooks JR-3 Birmingham-Southern 14:25.82 12:02.71 11:55.55 10:22.53
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Amanda Cope SO-2 Kennesaw State 10:47.66
10 Brigette Caruthers FR-1 Central Arkansas 10:50.71
11 In-Mi Matsunaga Senior Unattached 10:56.01
12 Ashley Matthews JR-3 Lee (Tenn.) 10:59.42
17 Hannah Schroeder FR-1 Bryan 11:13.72
18 Soyong Smith SR-4 Alabama State 11:13.80
20 Margaret Gregg JR-3 Emory 11:27.95
21 Kelsey Abbott FR-1 Emory 11:29.25
22 Michelle McLeod SO-2 Bryan 11:32.04
24 Phyllis Cheruiyot FR-1 Florida A&M 11:39.48
26 Cassandra Rosas SO-2 Central Arkansas 11:59.69
27 Shakalia Williams FR-1 Alabama State 11:59.77
28 Elizabeth Magno FR-1 Emory 12:06.16
29 Ciera Williams JR-3 Florida A&M 12:20.93
30 Markia Bartley FR-1 Alabama State 12:26.10
  Lianna Meffert SO-2 Emory NT