January 11, 2014
|
Yale-Coxe Cage - New Haven, CT
|
200m (Banked)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Craig Hunt SR-4 Central Connecticut 8:33.29
2 Isa Qasim JR-3 Yale 8:37.00
3 Jonathan Annelli JR-3 Fordham 8:38.16
4 Benjamin Thomas SO-2 UMass Amherst 8:38.61
5 Michael Turi SO-2 Fordham 8:41.34
6 Duncan Tomlin SO-2 Yale 8:44.80
7 Quincey O'Connor SO-2 Fordham 8:53.67
8 Alec Borsook JR-3 Yale 8:55.95
9 Daniel Grosvenor FR-1 Yale 8:56.59
10 Timothy Kazanjian SR-4 Fordham 8:58.45
11 Patrick Burke SR-4 Fordham 9:05.26
12 J.P. Meredith FR-1 Yale 9:09.34
13 Connor Kelley   Unattached 9:19.61
14 Andrew Reifman-Packett SO-2 Saint Rose 9:32.44
15 Robert Challenor FR-1 Sacred Heart 9:47.31
16 Federico Ghelli JR-3 Lincoln (Pa.) 9:58.91
17 Richard Brienza FR-1 Queensborough CC 10:11.77
18 Nathan Hennig FR-1 New Haven 10:12.69
19 Dagoberto Arias FR-1 New Haven 10:12.71
20 Spencer Gerwien SO-2 Sacred Heart 10:35.04
21 David Dechent-Robertin FR-1 Sacred Heart 10:58.58
22 Luke Ferriby SO-2 Sacred Heart 11:08.04
  Brian Biekert JR-3 Central Connecticut NT
  Andrew Hill JR-3 Central Connecticut NT
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Craig Hunt SR-4 Central Connecticut 8:33.29
2 Isa Qasim JR-3 Yale 8:37.00
3 Jonathan Annelli JR-3 Fordham 8:38.16
4 Benjamin Thomas SO-2 UMass Amherst 8:38.61
5 Michael Turi SO-2 Fordham 8:41.34
6 Duncan Tomlin SO-2 Yale 8:44.80
7 Quincey O'Connor SO-2 Fordham 8:53.67
8 Alec Borsook JR-3 Yale 8:55.95
9 Daniel Grosvenor FR-1 Yale 8:56.59
10 Timothy Kazanjian SR-4 Fordham 8:58.45
  Andrew Hill JR-3 Central Connecticut NT
  Brian Biekert JR-3 Central Connecticut NT
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Patrick Burke SR-4 Fordham 9:59.79 9:05.26 6:21.69 10:54.32
12 J.P. Meredith FR-1 Yale 9:09.34 9:09.34 7:03.00 6:30.04
13 Connor Kelley   Unattached 7:22.10 9:19.61 10:49.15 11:22.73
14 Andrew Reifman-Packett SO-2 Saint Rose 9:43.89 9:32.44 8:35.20 8:52.37
15 Robert Challenor FR-1 Sacred Heart 10:04.93 9:47.31 7:26.36 8:19.22
16 Federico Ghelli JR-3 Lincoln (Pa.) 12:40.62 9:58.91 9:22.98 10:34.85
17 Richard Brienza FR-1 Queensborough CC 10:17.89 10:11.77 9:04.48 8:03.30
18 Nathan Hennig FR-1 New Haven 8:10.16 10:12.69 13:10.37 9:42.06
19 Dagoberto Arias FR-1 New Haven 9:35.95 10:12.71 13:10.40 11:32.37
20 Spencer Gerwien SO-2 Sacred Heart 12:29.35 10:35.04 10:41.39 9:50.59
21 David Dechent-Robertin FR-1 Sacred Heart 9:59.31 10:58.58 12:30.79 12:50.54
22 Luke Ferriby SO-2 Sacred Heart 9:14.48 11:08.04 14:28.46 13:55.05